Rúg-6 FC - Lőrinci Kitartás FC 3-2 2015.05.10

Írta: Szilvási János (Rúg-6)

Rúg-6 FC – Lőrinci Kitartás FC 3-2 (2-1)

IV. osztály 1 csoport 22. forduló

Két jó formában lévő csapat találkozott a 22. fordulóban a budapesti negyedosztály első csoportjában.
A hazai alakulat tavasszal eddig egy alkalommal szenvedett vereséget egy szoros mérkőzésen az eddig szintén tavasszal veretlen Siketek ellen. A vendégek az erősítéseiknek és az osztályban legfiatalabb átlagéletkoruknak köszönhetően szintén nagyon jó szériát produkáltak, a listavezetőt és a Gamma kivételével az összes ellenfelüket megverték vagy legalább döntetlent értek el ellenük, ezért a hátralévő fordulókban komolyan kell velük számolni minden ellenfelének.

A mérkőzést annyira aktívan kezdték a csapatok, hogy az első öt percben már meg is történt az első gólváltás.
A vendégcsapat szinte az első támadásából gólt ért el, a középpályánál a leshatáron ugrott ki Zsludov Tamás és egyedül tört kapura majd a szóló végén a kapus mellett elgurított, ugyan a hazai csapat les címén vitatta a találat érvényességét, de a játékvezetők megadták a találatot. (0-1)

Két perc sem telt el a gólt követően, amikor a hazai csapat 19 méterre az ellenfél kapujától szabadrúgáshoz jutott, a leállított labda mögé a sértett Papp Roland állt és a sorfal mellett laposan a kapu bal oldalába helyezett.(1-1)
A gólok után sem volt megállás, lüktető volt a játék, a hazai csapat többet birtokolta a labdát és többször alakított ki gólhelyzetet, Cservák Balázs szinte minden támadás végén megcélozta a kaput, de lövéseit vagy jó érzékkel fogta a kapus, vagy kissé célt tévesztve a kapu mellé szálltak.

A vendégek kontrákkal operáltak, de a hazai védelem jól zárt, és amikor kellett a lestaktikát is jól alkalmazták.
Játékvezetői szempontból néhány vitatott esemény is becsúszott, ami akár a végeredményt is befolyásolhatta volna, az egyik ilyen esetnél a vendégek védője menteni próbált, de a labda a kezéről többek szerint áthaladt a gólvonalon, amikor a kapus a mezőnybe ütötte, meglepetésre a játékvezető nagyvonalúan továbbot intett, sem büntetőt, sem gólt nem ítélt.
A 35. percben egy hazai támadást követően a vendégek kapujától mintegy 13 méterre Hornyákhoz került a labda, aki háttal állt a kapunak, mivel nem nagyon volt lehetősége megfordulni gondolt egyet és a mellmagasságban érkező játékszert a feje fölött kapura húzta, amely a felső sarokba vágódott. Jó helyzetfelismerés, szép találat volt.(2-1)
A maradék tíz percben gól már nem esett, de nem volt unalmas a mérkőzés.
A második játékrész elejét megnyomta a hazai csapat, 10 perc alatt négy ziccer kimaradt, majd a vendégek is bejelentkeztek, de gól nem született, ahogy telt az idő kicsit esett az iram, de mivel mindkét csapat a győzelemre játszott még így is élvezhető volt a mérkőzés.

A 65. percben a hazai csapatban hasznosan játszó új igazolásuk Galajda József is feliratkozott a gólszerzők közé, mikor egy fejjel a kapu előterébe továbbított labdára csapott le és estében a hálóba belsőzte.(3-1)
Kétgólos előnye birtokában a Rúg-6 megnyugodott, de mivel a lőrinciek próbálkozásaiban benne volt a gólveszély teljesen nem dőlhettek hátra, azonban ahogy teltek a percek egyre biztosabban tartották előnyüket, kihasználták a cserelehetőségeiket, majd az altatásba az utolsó percben annyira belefeledkeztek, hogy egy lesre állítást elnéztek és a végjátékra csereként beálló vendég csatár Molnár Simon kilépett a védők között és a kifutó kapus mellett a hálóba gurított.(3-2)
A középkezdés után még néhány epizódra felpörögtek az események, de ahhoz már kevés volt az idő, hogy újabb fordulat következzen be az eredménybe.

Győzelmével a hazai csapat öt nap alatt hat pontot gyűjtött egy hét közben lejátszott elmaradt mérkőzésnek köszönhetően, a vendégek pedig egy jó iramú összecsapáson voltak méltó ellenfelei (korban)rutinosabb ellenfelüknek.
Következő fordulóban a Rúg-6 csapata az éllovas Prókátor otthonába látogat, míg a lőrinci csapat hazai pályán fogadja a szebb napokat is látott Rónát, a maga nemében mindkét összecsapás rangadónak számít.