Rúg-6 FC - Róna SC 7-1 (3-1)

BLSZ4. 1. csoport

16. forduló

Beküldött beszámoló

A vendégek ellen három éve nem tudott a hazai csapat győzni bajnoki mérkőzésen, és  a rossz sorozatuknak a csúcspontja az őszi összecsapás volt, ahol 10-2 arányban szenvedett megalázó vereséget a Rúg-6.
A hazaiaknál először lépett pályára a kettős állampolgárságú Plesa András Dorin aki nemzetközi átigazolás keretén belül érkezett a Rúg-6 csapatához, a gyors, technikás játékos Romániában labdarúgó iskolában nevelkedett és most 27 évesen új lakhelyén a munkája mellett visszatér a nagy pályára.

A Rúg-6 kezdett jobban, már a nyolcadik percben megszerezték a vezetést, Csapó az ellenfél védőjének hibáját kihasználva a tizenhatosánál labdát szerzett és higgadtan a kapuba helyezett(1-0).
A 20.percben ismét Csapó kapott egy jó kiugratást, jobbra húzva tisztára játszotta magát, de kissé kisodródott, azonban még be tudott passzolni a kapu elé, ahol jó ütemben érkezett Plesa aki a hálóba helyezett(2-0).
A második gól után négy perccel ismét Plesa kapott egy jó kiugratást, felnézett és a kifutó kapus fölött átemelte a labdát mely a felső lécről vágódott vissza a mezőnybe, gólt érdemlő megoldás volt kevés hiányzott ahhoz, hogy a játékos első éles mérkőzésén öt percen belül két gólt érjen el.
Ismét négy perc telt el és a 28. percben a Róna hátvédje bizonytalankodott a saját tizenhatosának bal oldalánál, Plesa megtámadta, elvette tőle a labdát betört a büntető területre és miközben próbálta magát tisztára játszani szabálytalanul útját állták. A megérdemelt büntetőt Cservák György a tőle megszokott higgadtsággal értékesítette(3-0).
A büntető után kicsit visszaálltak a hazaiak, ennek hatására ellenfelüknek voltak lehetőségei, többször eljutottak a kapuig is, ennek következtében a 38. percben egy támadás végén sikerült szépíteni a Rónának.(3-1).
Az első félidő hátralévő részében az eredmény nem változott, mindkét csapat küzdött, helyzetek is adódtak, a vendégek lőttek egy veszélyes szabadrúgást, melyet Horváth nagy bravúrral hárított.
A második félidőben Csapónak ismét nyolc percre volt szüksége ahhoz, hogy betaláljon, ritkán látható nagy góllal növelte előnyét a hazai csapat az 53.percben. (4-1)
Kapuskirúgást követően az előrevágott labda alacsony ívben szállt át a hazai térfélre, ahol éppen Csapó tartózkodott az ellenfél kapujától mintegy 50 méterre, és a labdát saját térfeléről pattanás nélkül kapásból a levegőben megrúgva küldte vissza a feladónak. Olyan jól sikerült eltalálnia, hogy az egy magasabb ívet leírva a kétségbeesetten hátráló kapus kezei fölött a léc alá vágódott, egy pályafutás alatt csak egyszer lehet ilyen gólt szerezni, amennyiben valaki felvette volna a találatot, a Troll focin biztos helye lett volna a bombagólok soraiban(4-1).

Nem tört meg a hazai csapat lendülete a folytatásban sem, kilenc percet kellett várni az újabb találatra, jobb oldalon futott a támadás majd egy keresztlabdát követően a bal oldalon a leshatáron Bodnár kapott egy kiugratást és labdaátvétel után a kifutó kapus mellett a hálóba helyezett(5-1).

A hátralévő időben a góllövőlistát vezető Cservák György percei következtek, kétszer iratkozott még fel a góllövők közé egyik ezekből is szépségdíjasra sikerült, Csapó betört az ellenfél tizenhatosára, és miután észlelte, hogy társa követi őt, sarokkal Cservákhoz továbbított, aki két védőt fektetett el és helyezett a kapuba. (7-1)

A hét szerzett gól után már a hazaiak kiengedtek, de még így is sikerült helyzeteket kialakítaniuk, viszont a lelkesedés számlájára írandó több sárga lapot is begyűjtött mindkét csapat, amiből a nyolcvanadik percben a Rúg-6 44-es számú védője Szundi Geminián a másodikat is megkapta, így neki idő előtt kellett elhagyni a játékteret.

Összességében egy jó mérkőzésen még ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a hazai csapat, helyenként imponáló játékkal, több jó egyéni teljesítménnyel és így visszavágott az őszi vereségért. A vendégeket elsősorban azért illeti dicséret mert végig harcoltak, nem adták fel a harcot még többgólos hátrányban sem, szinte az utolsó percig próbáltak felzárkózni.

A mérkőzés legjobb játékosa:
Csapó Zsolt volt, aki szinte a hazai csapat minden góljában benne volt, látványos gólt szerzett, és a végén emberhátrányban még a védekezésbe is maradt ereje besegíteni.