Hidegkúti SC – Újpesti Haladás 5-1 2015.03.22

hidegkut3

Robog tovább a Hidegkút

Vasárnap délután került sor a Pokorny sportközpontban a Hidegkúti SC és az Újpesti Haladás közötti BLSZ3-as mérkőzésre. A találkozó esélyese a listavezető HSC volt, amely ebben a bajnoki szezonban még nem szenvedett vereséget. A két csapat őszi randevűján sokáig vezettek az újpestiek, de a meccs végén nagy hajrával sikerült a Hidegkútnak a fordítás (2-1) a Blaha Lujza utcában.

Gyönyörű idő fogadta a csapatokat, minden adott volt egy jó kis mérkőzéshez.

Hidegkúti SC – Újpesti Haladás 5-1 (1-0)

BLSZ3. 3. csoport

15. forduló

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT

Az első félidő kő kemény mezőnyjátékot hozott. A vendégek 20 perc alatt 4 sárgát is begyűjtöttek. A hazaiak előtt adódott több helyzet, de igazán veszélyes szituáció az első negyedóra végéig nem alakult ki. A 16. percben azonban miután Bedő Domonkos szabálytalannak tűnő mozdulata után Mikus Ádámhoz továbbított, a hazaiak 8-asa előbb a kapusba, majd másodszorra már a kapuba lőtt. 1-0.

A félidő további részében is a HSC nyomott, de gólt már nem sikerült szerezniük. Pedig a 30. percben az újpesti Csokonyai Árpád szövegelésért megkapta második sárgalapját, így korán mehetett zuhanyozni…

A második félidőben már kihasználta az emberelőnyt a Hidegkút és a sok helyzetéből 4-et gólra váltott. A vendégek 4-0-nál még egy kontra támadás után Almási Norbert révén szépíteni tudtak, de a vége sima 5-1-es hidegkúti győzelem lett. A második félidőben esett hazai gólokból a góllövőlistát immár 24 góllal vezető Bedő Domonkos 2 találattal vette ki a részét, rajta kívül Pál Tibor és a csereként pályára lépő alelnök, Apjok Gergely voltak eredményesek.

Győzelmével továbbra is az élen a második kerületi alakulat, ahol immáron nem titkolt cél a bajnoki cím elhódítása. A zöld-fehérek (akik mostanában leginkább kék-fekete mezben szerepelnek) legnagyobb üldözője a 3 ponttal őket követő Testvériség SE II lehet (bár egy mérkőzéssel többet játszottak) akik sima 8-2-es győzelmet arattak a télen még a bajnoki címre is esélyesnek vélt Piramis SE felett.

Apjok Gergely (Hidegkúti SC, alelnök): Szombaton a fakó 14-0-ra, ma az első csapat 5-1-re nyert. 19-1… azt hiszem egy ilyen hétvégének mindenki örülne, főleg úgy hogy ebből 6 góllal tevékeny résztvállalhattam… A viccet félretéve büszke vagyok a csapatra. Nagyon kemény felkészüléssel, január óta edzésekkel és a két csapat összesen 24 edzőmeccsel készültünk a tavaszra. Martin Béla vezetőedzőnk összerántotta ezt az egy éve ilyenkor hontalan és szétesett brigádot és hiszek abban, hogy a szezon végén bajnoki címet ünnepelhetünk.