Rúg-6 FC – AC Zrínyi-Maximó 2-2 2015.03.22

Írta: Szilvási János (Rúg-6 FC)

rug6 golorom pestifoci

Mindkét csapat kissé felfokozott hangulatban készülődött az összecsapásra, a mérkőzésnek enyhe pikantériát szolgáltatott, hogy a vendégek soraiban három olyan játékos is megtalálható volt, akik tavaly még a Rúg-6 FC-ben szerepeltek, de a kezdésre kiderült, végül közülük csak egy fő, Gombai Zsolt (képen) kapott helyet a kezdőben.

A hazai csapatnál a téli szünetben öt játékos leigazolása volt tervbe véve, közülük hárman: Csapó Zsolt, Papp Roland, Homoki Zoltán (mindhárman magasabb osztályból) már hivatalosan is a csapatot erősítik, két jó képességű játékos még nemzetközi átigazolás és egyéb adminisztrációs ügyintézés alatt van.

/RÚG-6 FC/

A mérkőzés az osztályhoz képest mozgalmas, fordulatokban bővelkedő első félidőt hozott, a kapuk felváltva forogtak veszélyben mindkét együttes gólra törően játszott.
Tíz perc elteltével a hazai csapat szerzett vezetést Jenei tökéletes labdájával Csapó lépett ki és a kifutó kapus fölött a hálóba emelt.(1-0)

Nem örülhetett sokáig a Rúg-6 a vezetésnek, mert öt perccel később egy védelmi hibát követően a labda oda-vissza pattogott, az ellenfél játékosa megszerezte, majd ütemre kiugratta csatártársát Völgyit, aki higgadtan elgurított a kapus mellett.(1-1)
A továbbiakban is alakultak ki helyzetek mindkét oldalon, a hazai csapat közelebb állt a gólszerzéshez, de a kecsegtető helyzetek kimaradtak.

A második félidő ott kezdődött, ahol az első abbamaradt, a nagy akarásnak köszönhetően néhány belemenés után akadtak kommentárok, de ezeket a játékosok egymás között elintézték és ekkor még a játékvezető is kézben tudta tartani a találkozót, azonban ahogy haladt előre az idő nemcsak a csapatok fáradtak, vagyis nem a csapatok fáradtak el, hanem a sípmester ítéletei kezdték borzolni leginkább a hazai játékosok és csapatvezetők idegeit.
A mérkőzés 61.percében Cservák Balázs a hazaiak középpályása az ellenfél tizenhatosának előterében labdát szerzett, megpróbált kapura törni de a védő a büntetőterület határán akasztotta, a játékvezető büntető, vagy szabadrúgás helyett nagyvonalúan továbbot intett, majd kisvártatva megszakította a játékot és a hazaiak egyik játékosának reklamálásért sárga lapot mutatott föl.
Néhány perc elteltével Cservák György-Csapó volt a labda útja, a hazai csatár a labda mögül érkezve a kapuba helyezett, a gólt les címén érvénytelenítették.

A játékvezető ezzel felpaprikázta a játékosokat is, egyre több volt az adok-kapok majd a 71. percben a vendégek sárga lapos játékosa egyértelmű látványos visszahúzást követően büntetlen maradt, nem-úgy a hazaiak játékosa, Papp Roland, akit törlesztés címén második lappal leküldtek a pályáról, ez már nem maradt szó nélkül a hazai kispad irányából sem, mire a Rúg-6 csapatvezetőjét is a korláton kívülre utasította.
Az emberhátrányban játszó hazaiak nem adták fel és a következő támadásból Nagy Tamás révén ismét megszerezték a vezetést.(2-1)

A vendégek mindent egy lapra feltéve támadtak, de a lelkes védekezésnek köszönhetően igazi gólhelyzetet nem sikerült kialakítaniuk, folyamatosan a hazai csapat térfelén pattogott a labda, de a szórványos ellentámadásokban is benne volt a gólveszély.

A lefújás előtt nyolc perccel egy támadást követően miközben a hazai csatár az ellenfél térfelén sérülés miatt a földön maradt, a vendégek megint Völgyi révén újabb gólt szereztek.(2-2)
A hátralévő tíz percbe még belefért egy hazai kontra és két szöglet, továbbá az utolsó percben a Zrínyi rúghatott kecsegtető helyzetből egy szabadrúgást, ami kicsivel a léc fölött hagyta el a játékteret, majd ezután a játékvezető lefújta a mérkőzést, ebben a félidőben talán ez volt a legjobb döntése.
Összességében becsületes, nyílt küzdelem folyt a pályán, a hazaiak a kialakított helyzetek alapján közelebb álltak a győzelemhez, de a döntetlen, annak ellenére, hogy igazából egyik csapatnak sem jó eredmény, igazságosnak mondható.

Minden BLSZ3-as és BLSZ4-es csapattól szívesen fogadjuk a beszámolókat, képeket, videókat email címünkre vagy facebook elérhetőségünkre!

Elérhetőségek:

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.