dunaskcimeruj

BÜSKE - Duna SK 3-4 (2-2)

BLSZ3. 2. csoport

Beküldött beszámoló

Vasárnap kora délután remek futball idő fogadta a csapatokat. Mindkét gárda javításra készült, hiszen vereséggel kezdték a tavaszt.
Az őszi meccset Újpesten simán 5-0-ra nyerte a Büske, így egyfajta revánsra is készültek a vendégek.

Jó iramban kezdődött a mérkőzés, aminek a következtében a BÜSKE gyorsan megszerezte a vezetést. A 17. percben Füzesi Zsolt vezette a labdát középen és mivel se a középpályások se a védők nem támadták meg, ezért okosan a lábak között 18 méterről a hosszú alsó sarokba lőtt. 1-0

A Duna SK a bekapott gólra, mintha feleszmélt volna és egy földön passzolós, kombinatív játékra váltott át.
33 perc elteltével Vida Krisztián tört be a 16-oson belülre szép cselekkel, ahol a védők már csak felrúgni tudták, 11-es. A jogosan megítélt büntetőt Bernáth György bombázta a kapuba. 1-1

Ezzel még nem volt vége a hazaiak rossz pillanatainak. A 41. percben egy szép akció végén Nagy Krisztián passzolt keresztbe Bernáthnak, aki először még a kapufát találta ugyan el, de a labda ismét Nagy elé került, akinek a lábáról felpördülő játékszert Bernáth fejelhette zavartalanul a kapuba. 1-2

A félidő végén viszont volt még egy válasza a hazaiaknak. Egy erővel belőtt labda a jobb szélről két vendég védőn is irányt változtatott, ami így Kelemen Tibor elé került, aki zavartanul lőtte be 3 méterről a labdát a kapuba. 2-2

A második félidő is támadó focival kezdődött és, mintha csak egy ismétlést láttak volna a szurkolók. Vida jobbról befelé cselezve megint megbolondította a hazai védőket, akik megint csak felrúgni tudták a Duna játékosát. A bíró elsőre nem ítélt büntetőt, de a partjelző jelzésére már a büntetőpontra mutatott. A megítélt tizenegyest pedig Bernáth megint belőtte, megszerezve ezzel maga és csapata harmadik gólját. 2-3

Ezután a BÜSKE átvette a játék irányítását, amihez mondjuk az újpesti csapat kapkodása is kellett.
A 71. percben egy szép összjátékot láthattunk az első gólt szerző Füzesi és Dr. Nemes Iván között, amely után utóbbi vezethette a Duna kapusára a labdát és mellette szépen el is passzolta a hosszú alsóba. 3-3

Az utolsó ütést viszont a vendégek vitte be. A 82. percben Nagy cselezgetett a tizenhatos jobb sarkánál, a védők csak elpöckölni tudták előle a labdát, ami így a Duna SK játékos-edzője, Selmeczy Döme elé került, aki kíméletlenül zúdította az ügyvédek kapujába azt eléggé kiszorított szögből. 3-4

Ennek a félidőnek a végén már nem sikerült az egyenlítés a hazaiaknak így a Duna elvitte mindhárom pontot a II. Kerület pályáról. A vendégek ezzel javították az őszi csúfos nagy zakót és a múlt heti vereséget is, a hazaiak viszont meglepetésre két vereséggel kezdték a tavaszi szezont.

Minden BLSZ3-as és BLSZ4-es csapattól szívesen fogadjuk a beszámolókat, képeket, videókat email címünkre vagy facebook elérhetőségünkre!

Elérhetőségek:

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.