Duna SK - Törökbálinti FC 2-3 2015.03.14

Duna SK - Törökbálinti FC 2-3 (1-0)
BLSZ3. 2.csoport

BLSZ2. 14. forduló

Beküldött beszámoló

A téli szünetben jelentős átalakuláson esett át a két csapat. A Duna SK sokat igazolt a télen, de az új játékosok közül csak a Vecsésről érkező Bernáth György került a kezdőbe. A Törökbálinthoz tizennégyen érkeztek Nagytétényből az átigazolási időszakban, így igen csak megerősödött kerettel várták a tavaszi első meccset.
Az ősszel a Duna mindhárom pontot el tudta hozni idegenből, így a törökbálintiak revánsra készültek.

Az első félidőben a Duna SK akarata érvényesült, és már a 3. percben Nagy Krisztiánt ugratták ki a hazaiak, aki hosszan tolta el a kapus mellett a labdát, de kisodródott helyzetből mindenkit meglepve berúgta a rövid alsóba. 1-0 Az első játékrészben volt még két ordító helyzete az újpestieknek, de a vendégek kapusa Csapó Árpád mindkétszer nagyot védett.
A második félidő elején gyors gólváltás történt. Először a Törökbálint rúghatott egy lökés után megítélt tizenegyest, amit Bodnár Roland magabiztosan értékesített. 1-1

Pár percre rá már jött is a hazaiak válasza, egy felpasszolt labdával lefordult Nagy Krisztián, beadását pedig Bernáth György közelről a hálóba lőtte. 2-1
Még 5 perc telt el, és Bodnár Roland újabb gólt szerzett, ezúttal már akcióból! Egy jobb oldalról beadott labdára érkezett jól és 5 méterről a kapuba passzolta a labdát. 2-2

Az egyenlítő gól után már a Törökbálint akarata érvényesült, és meg is fordította a mérkőzést a vendégcsapat. A mindent eldöntő gól a 72. percben esett, Bodnár Gergő 13 méterről a hosszúba gurította a labdát, amely a kapufáról pattant a hálóba. Az utolsó percekben még volt egy felsőléce a Duna SK-nak, de az eredmény már nem változott.

A mérkőzés színvonala kiemelkedő volt, a két csapat vezetői és szurkolói szerint is (többen azt mondták simán elment egy BLSZ 1-es mérkőzésnek is). A döntetlen talán igazságosabb eredmény lett volna, de a kimaradt hazai helyzetek megbosszulták magukat.

Minden BLSZ3-as és BLSZ4-es csapattól szívesen fogadjuk a beszámolókat, képeket, videókat email címünkre vagy facebook elérhetőségünkre!

Elérhetőségek:

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.