Zuglói Kinizsi - MAC-Grund 2-2 2015.03.14

Írta: Solymosi II. Csaba

zkinizsi

A Zuglói Kinizsi 5 év után kénytelen volt elhagyni a Lantos Mihály sporttelepet, de még Zuglót is, és a megszokott füves pálya után az Ikarus műfüvesén játssza hazai mérkőzéseit. A MAC-Grund ellen új otthonában meg kellett elégednie az egy ponttal.

Zugló Kinizsi –MAC-Grund  2:2

BLSZ3. 3. csoport 14. forduló

Beküldött beszámoló:

A tabella alapján és az őszi eredmény (0-2) fényében első XVI. kerületi mérkőzésén a Kinizsi győzelme volt várható.

Jobban is kezdte a mérkőzést a hazai csapat, sorra dolgozta ki a helyzeteket, de a végén mindig becsúszott némi pontatlanság, így nem tudta megszerezni az előnyt.

Közben a MAC távoli lövésekkel próbálta bevenni ellenfele kapuját, eredménytelenül.

A hazai csapat gólért tett erőfeszítései végül meghozták a várt eredményt. Az első félidő 34.  percében  Solymosi II. elvette egy vendégvédőtől a labdát a tizenhatos jobb oldalánál, azonnal középre centerezett, és a  tizenegyes pontos üresen érkező Szőcs Tibor a kapuba gurított. 1-0

A vezetés tudatában egy kicsit megnyugodott és vissza is vett az iramból a hazai csapat, ami a félidő lefújása előtt meg is bosszulta magát. A MAC szögleténél röviden fejelte ki a labdát egy hazai védő, amely Ambrusi Lászlóhoz került, aki igazított rajta egyet és gyönyörűen kilőtte a bal alsó sarkot! 1-1

A második játékrészben a Kinizsi két kényszerű cserét hajtott végre, és ezt a félidőt már kiegyenlített játék mellett nagy iram jellemezte.

Az első óriási ziccer a hazai csapat előtt adódott a 60. percben, amikor is Karádi ívelte a labdát a vendég védők mögé, ahol Solymosi II. erőszakosan két védő között kilépett, majd átemelte a kapust, de labdája elkerülte a kaput.

A kihagyott ziccerre gólválasz érkezett.  A 65. percben Ambrusi László nagy lövést eresztett meg a hazai kapura 18 méterről, ami a jobb kapufáról a kapuba csapódott. 1-2

A hazai csapat hírtelen magasabb fokozatba kapcsolt és lényegében beszorította a kapuja előterébe a MAC-ot.

Az erőteljesebb rohamoknak meg is lett az eredménye. A 78. percben a hazaiak szöglete után a labdát Mihók János vette le a hosszú oldalon és gyönyörűen a másik sarokba emelte azt. 2:2

A hátralévő időben a Kinizsi mindent megtett hogy bevigye a győztes gólt, de nem tudtak már betalálni! A végeredmény így 2:2 lett!

Solymosi II. Csaba (a Zuglói Kinizsi SE támadója): - Tudtuk hogy nem lesz könnyű mérkőzés, mint ahogy ősszel sem volt az a közös meccsünk. Minimális különbséggel, de nyernünk kellett volna. Ezzel az eredménnyel lényegében kiszálltunk a bajnoki címért folytatott harcból. Ami ennek az előnye, hogy végre nyugodtan, nyomás nélkül játszhatunk.

Minden BLSZ3-as és BLSZ4-es csapattól szívesen fogadjuk a beszámolókat, képeket, videókat email címünkre vagy facebook elérhetőségünkre!

Elérhetőségek:

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.