CSHC94'SE - CSMTE Rojik FC 0:2 Budapest Kupa 2012.09.19

Kifejezetten sportszerű és szépen játszó csapatok meccsén, 2. félidei jó játékával a Csillaghegy szerezte meg a továbbjutást a Csepel HC 94’ SE ellen.

A mérkőzés menete:

6’ Szőr Ádám(CSHC94) rúgott szabadot a baloldalról, jó 32 méterre a kaputól. Beadása kapura ment, de a Csillaghegy portása észnél volt és fogta a labdát.

7’ Hiervarter Károly(Rojik) adott be szabadrúgást a bal oldalról, Singer Marcell érkezett, de nagy helyzetben 6 méterről a kapu fölé emelt.

15’ Bacsik László(CSHC94) adott nagy labdát a 16-oson belülre Horváth Balázsnak, aki 14 méterről, kicsit jobbról erősen lőtt, de a kapus védett.

16’ Hiervarter lőtt 26 méterről fölé.

19’ Bacsik László ugratta ki Murányi Domonkost a balszélen, aki jól adott be, Horváth Balázs azonban nem tudta elérni a labdát 8 méterre a kaputól. Jó volt az viszont a túloldalon érkező Szőr Ádámnak,de lövésébe beleértek, így oldalháló lett.

Gyönyörű támadás volt.

20’ Lőrincz Péter(Rojik) adott be balról Singer Marcellnek, aki 8 méterről nem sokkal fejelt mellé.

24’ Singer Marcell indult meg a jobb oldalon, beadását szépen fejelte ki az oldalvonalon túlra Pálfi Antal. A csatárok már robbantak volna a labdára.

28’ Báló Zsolt(Rojik) kapott nagy labdát a 16-oson belül, 10 méterről lőtt, Kovács János védte a hosszú sarokba tartó labdát.

37’ Bacsik László(CSHC94) csodásan indította Murányi Domonkost, aki komoly sebességgel lépett be a 16-oson belülre, majd 14 méterről, védője szorításában kevéssel lőtt a rövid sarok mellé.

38’ Horváth Balázs 12 méterről kevéssel lőtt a hosszú sarok mellé. Nem a kapuson múlt.

40’ Csillaghegy szabadrúgás jobbról, 27 méterre a kaputól. Hiervarter Károly kapura lőtt, Kovács János vetődve védte a bal sarokba tartó labdát.

42’ Szőr Ádám harcolt ki reménytelen helyzetből egy szögletet a jobb oldalon.

Majdnem jött is érte a jutalom! Udvardi Gábor beadására Rakiás Csaba érkezett, fejese centikkel ment el a kapu mellett.

45’ Lőrincz Péter(Rojik) lőtt, zavartalanul 17 méterről, Kovács kapus a helyén volt és fogta a labdát.

II. félidő

46’ Horváth Balázs(CSHC94) ugratta ki Murányit a jobb szélen, akinek 14 méterről leadott rövid sarokba tartó lövését szögletre mentette a Csillaghegy kapusa.

47’ Lőrincz Péter adott középre Hiervalternek aki 16 méterről a jobb sarok mellé lőtt.

53’ A Csepel rúghatott szabadrúgást álomszögből, 17 méterről, középről. Halászi fölé lőtt, mondjuk a sorfal elég közel állt.

57’ Horváth Balázs(CSHC94) passzolt Bacsik Lászlóhoz, aki 18 méterről, szélről lőtt, labdája elment a hosszú sarok mellett.

59’ Hiervarter Károly lőtt 22 méterről A jobb felső sarok mellé. Remek löket volt.

67’ Ismét Hiervarter! Ezúttal a 16-oson belül kerül helyzetbe, és 10 méterről a jobb sarokba lőtt. 0:1

69’ Gólra gól! Singer Marcell adott be a jobb szélről Lőrincz Péternek, aki 10 méterről a jobb sarokba helyezett.

79’ Rakiás Csaba(CSHC94) lőtt 22 méterről fölé.

82’Lőrincz Pétert ugratták ki, a Csillaghegy csatára 16 méterről alig lőtt a jobb kapufa mellé.

85’ Hiervarter Károly lőtt egy csel után, 18 méterről kapu fölé.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Hiervarter Károly lett.

Vélemények:

Boldizsár Imre(CSMTE-Rojik edzője) : Nagyon szimpatikus, jól küzdő ellenfél ellen, 2. félidei jobb játékunkkal sikerült biztosítanunk a továbbjutást.

Halászi Ferenc(CSHC’94 SE edzője): Az 1. félidőben több helyzetet dolgoztunk ki, mint vendégeink, a gólhelyzetek kihasználásával azonban hadilábon álltunk. Sajnos a 2. félidőben a Csillaghegy 5 perc alatt eldöntötte a meccset. Gratulálunk, és sok sikert kívánunk nekik a továbbiakban.

Hiervarter Károly: Meglepően jó és masszív ellenféllel találkoztunk. Álmosan kezdtünk, de aztán kijött az osztálykülönbség. X-es meccs volt, van még mit javítanunk.