Kormányőr SE - Previfitt SE 2:1 2012.09.08

Fordulatos meccsen tizenegyesekkel a Kormányőr nyert a Previfitt ellen.

Kormányőr SE: 1 Parrag Krisztián; 14 Domán Attila, 4 Hortobágyi Gergely; 16 Szabó László; 2 Lipcsey Zsolt; 20 Firkala Viktor; 15 Tulics Márton; 11 Lancsák Viktor; 18 Ősz András; 23 Tóth Richárd; 40 Tóth Csaba

Cserék: 3 Lakatos János; 6 Csomós Attila; 13 Szőke Donát; 19 Szép Krisztián; 7 Kecskeméti Zsolt

Previfitt SE: 18 Szilasi Gábor; 2 Czeglédi Zsolt; 10 Rózsa Bálint; 6 Nagy Károly; 77 Záray Viktor; 11 Mednyánszky Dániel; 50 Kovács Zoltán; 13 Billege Attila; 88 Szilasi László; 82 Csáki Szabolcs; 83 Kohán János

Cserék: 68 Kántor Balázs; 47 Márton Árpád; 69 Balogh Csaba Lóránt; 21 Katona Gábor Zolt

A mérkőzés menete:

3’ Tóth Richárd(Kormányőr SE) adott be egy labdát a baloldalról, Záray Viktor nagyot mentett a 16-oson belül.

10’ Az első 10 percben olyan kevés volt a helyzet, mint a műfüves pályán a vakondtúrás.

14’ A Kormányőr rúghatott szabadot, Domán Attila kapura tekerte a labdát, de a Previfitt kapusa a helyén volt.

25’ Ősz András(Kormányőr) lőtt egyet 20 méterről, de Szilasi Gábor fogta a labdát.

28’ Szilasi László(Previfitt) kapott remek labdát a félpályáról, átvette majd 17 méterről megpróbálta átemelni a kapust, de labdája a jobb kapufa mellé szállt.

34’ Rózsa Bálint cselezte magát helyzetbe az ellenfél 16-osának közepénél, majd lőtt is. 16 méterről leadott, középre tartó lapos lövését védte Parrag Krisztián.

42’ A Previfitt csapatkapitánya Záray Viktor vette kezébe az irányítást, gondolt egy jót és  óriási labdát adott a félpályáról Szilasi Lászlónak, aki a 16-oson belülre érve elgurította a labdát a Kormányőr kapusa mellett.  0:1

45’ Rózsa Bálint(Previfitt) adott be szögletet a jobb oldalról, a beadásra Mednyánszky Dániel érkezett, de fejesét Parrag Krisztián hatalmas bravúrral szedte ki a jobb alsóból.

II. félidő

47’ Ősz András(Kormányőr) lőtt fölé 22 méterről.

49’ Csáki Szabolcs bepasszolta a 16 -oson belülre a labdát Rózsa Bálintnak, aki 10 méterről lőtt, de a kapus védeni tudott. A kipattanót Billege Attila lőtte rá, de Parrag Krisztián ismét a helyén volt.

50’ Kezezésért tizenegyeshez jutott a Kormányőr SE. Domán Attila végezte el a büntetőt és az elmozduló kapus mellett magabiztosan a kapu közepébe lőtt. 1:1

56’ Tóth Richárd(Kormányőr) lőtt 18 méterről alig a jobb kapufa mellé.

61’ Tulics Márton(Kormányőr)  jó labdát adott a csereként beállt Csomós Attilának, akinek 10 méterről leadott lövését védte Szilasi kapus.

63’ Tóth Richárd szögletét Csomós Attila kapásból 14 méterről a kapu fölé rúgta. Nagyon szép jelenet volt.

70’ Záray Viktor(Previfitt) indította Rózsa Bálintot, aki a jobbszélen beverekedte magát a 16-oson belülre, ott azonban mentettek előle.

78’ Ősz András esett el védője szorításában a 16-oson belül. Újabb tizenegyeshez jutott a Kormányőr SE.
Ismét Domán Attila rúgta a büntetőt, ezúttal a jobb sarokba lőtt, a kapusnak nem volt esélye.
2:1

88’ Rózsa Bálintot lökték fel a 16-os sarkánál. A szabadrúgást ő végezte el. Óriási kavarodás alakult ki a kapu előtt, de a Previfittnek nem sikerült begyömöszölnie az egyenlítő gólt.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Domán Attila lett.

Vélemények:

Domán Attila(Kormányőr SE): - Az első félidő kiegyenlített volt, kevés helyzetet tudtunk kialakítani, az ellenfél az első helyzetéből gólt szerzett. A 2. félidőben feljebb toltuk a védekezésünket, ennek meg is lett az eredménye és végül két tizenegyessel sikerült megfordítanunk az eredményt.

Szabó Csaba(Previfitt SE edzője): - Nagyon hajtós meccs volt. Sajnos sok volt a hiányzónk. Keveset sikerült birtokolnunk a labdát, ezért a pörgős meccsen mi fáradtunk el jobban, így két igen csak véleményes tizenegyessel az ellenfél nyert.