II. Kerület UFC - 1908 SZAC KSE 1-2 videó

Hidegkúti SC II - Hercules SE 4-4 Videó!

Grafito - Duplo 2-4

Grafito – Duplo 2-4 (2-4)

BLSZ III. osztály, 1. csoport

Kőér u. 10 néző V: Vámos T. (Gajzágó, Busai)

Gólszerző: Such (10. 41. – a másodikat 11-esből) ill. Kovács Gy. (11. 29.), Egri (19.38.)

Chinoin – II.Kerületi UFC 92. percben félbeszakadt

BLSZ III. 2-es csoportjának egyik rangadójára került sor szombaton kora délután a Chinoin SC sporttelepén. Gyönyörű idő, verőfényes napsütés fogadta a csapatokat és a kilátogató szurkolókat.

Nem kellett sokat várni a gólra, az első percben megszerezte a vezetést a Chinoin Nagy Gábor révén (1-0).

Néhány perc után meg is duplázták az előnyt a hazaiak, Kovács Gábor volt eredményes.(2-0)

Azonban a fiatal vendég csapat nem adta fel, és egy szép elfutást követően, az élesen beívelt labdára remekül érkezett Padányi Bendegúz, majd közelről hálóba lőtt. (2-1)

Ez a gól inkább a Chinonra hatott jól, mivel a szépítő találat után, 5 percen belül visszaállították a két gólos különbséget. A gólszerző Polcsák Attila volt. (3-1)

A gól után kicsit visszavett a hazai gárda, és egyre inkább kezdte átvenni az irányítást az UFC.
A mezőnyfölényük gólt eredményezett, a 41.percben egy beívelést követően Királyvölgyi Krisztián emelkedett a legmagasabbra, és gyönyörűen fejelt a hálóba. (3-2)

Ez az eredmény már nem változott a félidőig, így hazai vezetésnél vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidő eleje már kicsit más játékot hozott. Úgy tűnt a Chinoin megelégszik az egy gólos vezetéssel, így inkább a biztos védekezésre, és az abból való kontrákra rendezkedett be, míg a II.Kerület megpróbált nyomást gyakorolni ellenfelére. Sorra vezették támadásaikat, amiből egy egyéni akciót követően Királyvölgyi Krisztián megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját.

Ezután megpróbált, felpörögni a Chinoin, ám próbálkozásaik nem hoztak sikert, de a támadóbb felfogásuk jót tett a meccsnek, lüktetővé vált a játék. Helyenként kifejezetten élvezetes pillanatokat élhettek át a kilátogató szurkolók, jöttek a helyzetek sorban itt is-ott is.

Ez az iram mindkét csapatot megviselte kissé, és a 80. perc környékén már talán mindkettejüknek megfelelt volna a döntetlen. Ugyan voltak támadások, de már inkább a biztos védekezésre figyeltek.

A meccs utolsó momentumaira még mindenki mozgósította utolsó erőtartalékát. A játékvezető a különböző ápolásokat, és cseréket követően úgy döntött, 3 percet hosszabbít. Mindkét csapat megpróbált még egy utolsó rohamot vezetni. Az utolsó utáni pillanatok egyikében a hazai tizenhatosnál pattogott a labda. A vendégek támadója becselezte magát a tizenhatoson belülre, ahol történt egy szerelési kísérlet, amit az akcióközelben lévő játékvezető szabálytalannak ítélt, és a büntetőpontra mutatott.

Ez teljesen kiverte a biztosítékot a hazai játékosoknál. Az egyikőjük meg akarta rúgni labdával a játékvezetőt, amiért ő felmutatta a piros lapot. De ezt még két ilyen lap követett, mivel az egyik hazai játékos szóban fenyegette a játékvezetőt, míg egy társa lökdösni kezdte.

Ezt követően a spori lefújta a mérkőzést, és az öltözőbe parancsolta a csapatokat.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

Jó mérkőzést hozott a második és a harmadik helyezett csatája. Szép gólokat láthattunk. Akár még a magasabb osztályzatot is megérdemelt volna, de a mérkőzés végén történtek sokat rontottak az összképen, és kissé keserű szájízzel távoztunk a sporttelepről.

A mérkőzés legjobbja a Pesti Foci szerint: Királyvölgyi Krisztián

Tehetséges fiatal játékos, jól cselez és ezen a napon is állandó gólveszélyt jelentett a játéka. Fiatal kora ellenére megvan benne a megfelelő csibészség, rendre borsot tör védői orra alá. Ezen a mérkőzésen is ezt bizonyította. Mindkét góljánál a fenti erényeit kamatoztatta, mindemellett magasan kiemelkedett csapatából.

Pestszentimre - 1908 SZAC KSE 4:2 2013.10.06

CSHC 94' FC - Budatétény II. 6:1 2013.10.05

2011 Champion FC - Rúg-6 FC 0:4 2013.09.15

Az első félidő elején úgy tűnt, hogy mindkét csapatnak több esélye is nyílik majd a gólszerzésre, de ez rövid idő alatt megváltozott és a Champion lehetőségek kezdtek elmaradni. A Rúg-6 FC 20 perc után teljesen átvette a mérkőzés irányítását, és kb 20 nagy helyzetéből négyet értékesítve magabiztosan győzött.

Egyenlőtlen erők küzdelme…

Kellett néhány nap ahhoz, hogy erről a mérkőzésről hevesebb indulatok nélkül lehessen írni bármit is.
Most sem lesz könnyű feladat.
Élvonalbéli szünet, az ellenfélnél a visszajátszók, nálunk a sérültek, betegek, korai kezdés, a csapat átszervezése, ezzel kellett főznie szombaton Turi mesternek. Akkor még nem kalkuláltunk azzal, hogy a bíráskodás csak hab lesz a felcsúti „esküvői” tortán.

Bővebben: Videoton II. – ESMTK 4–0 2013.09.07

MTE SE II. - RKSK II. 1:2 2013.05.12

A két csapat úgy készülhetett a rangadóra, hogy tudták, hogy nagy riválisuk a Testvériség kikapott a Pestszentimre ellen. A TF két legyet üthetett volna, így egy csapásra, hiszen lerázta volna magáról a Testvériséget és a forduló előtt 3. helyezett ellenfelét, az RKSK-t is. De a rákosmentiek másképp gondolták ezt, és a meccs elején egy szép támadás után megszerezték a vezetést. A meccs a korai gól után kiegyenlített lett, a TF támadott, de a veszélyesebb csapat a kapura az RKSK volt. Végül csak kiegyenlített a hazai csapat Győri Tamás góljával, de sokáig nem tartott az öröm, a félidő végén Bodnár Miklós visszavette az előnyt.

A 2. félidő kevésbé volt érdekes, az RKSK kissé visszaállt, és nagyon jól tartotta kapujától távol a tesiseket, akik nem tudtak betalálni a hálóba. Így újra nyílt lett a bajnoki címért folyó harc a BLSZ4. 4. csoportjában.

Bővebben: MTE SE II. - RKSK II. 1:2 2013.05.12

MTK-Macabi - Vizafogó FC 1:0 2013.05.12

Kiegyenlített meccsen nyert az MTK a Vizafogó ellen a BLSZ3. 3. csoportjában. A különbség az volt a két csapat között, hogy a hazaiak 90 percen keresztül tudtak kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtani, gólt szereztek, ellenfelük viszont az utolsó 20 percben már nem tudott újítani.

Bővebben: MTK-Macabi - Vizafogó FC 1:0 2013.05.12

Hegyvidék SE - Voyage SE 2:5 2013.05.04

Az első félidő elején gólt szerzett a Hegyvidék és ráadásul nagyon jól ment a csapat, gyorsan passzolgattak, hasonló focit játszottak, mint amit ellenfelük szokott. Úgy tűnt, hogy akár meglepetés is születhet a meccsen, a Voyage játékosok azonban nem így gondolták és két nagy lehetőség után, harmadik helyzetüket kihasználták és egyenlítettek, sőt a 41. percben Spáth Márton elintézte , hogy a szünetre már vendégvezetéssel vonuljanak le a pályáról a csapatok.

A 2. félidő 51. percében Fisi Marcell a Hegyvidék játékosa rosszul ért bele egy 16-oson belülre érkező Voyage labdába, így egy szerencsétlen góllal eldőlni látszott a meccs.  Amely végül a játékrész közepén  el is dőlt, Benedek majd Cseh is betalált még a Voyage csapatából, amire a Hegyvidék csak eggyel tudott válaszolni, így alakult ki az 5:2-es végeredmény. A mérkőzésen volt még egy kissé szigorúnak tűnő kiállítás Péntek Leventét küldte le a játékvezető a 78. percben, mert szabálytalanul állította meg a támadásban lévő Hegyvidék játékost.  De ez a meccs képén már sokat nem változtatott. A Voyage megérdemelten győzött a Hegyvidék ellen.

Bővebben: Hegyvidék SE - Voyage SE 2:5 2013.05.04