Csendes, nyugodt meccsnek indult az összecsapás, amelyen Vidák Balázs korai góljával a Goldball szerezte meg a vezetést.
Végül mégsem lett az…

A 29. percben Vidák indult meg a félpályáról, mikor a 2. védőt is kicselezte volna a tizenhatosnál, a vízben megálló labda miatt Krampek Nándor ütemtelenül lépett oda neki. A játékvezető gólhelyzetnek ítélte meg a szituációt, így kiállította… Na kit? Sajnos nem a szabálytalankodó játékost, hanem Horváth Krisztiánt, aki nem értette a hibás döntést.
Innentől megváltozott a mérkőzés hangulata. Az Ikarus stábja és a nézők nehezen nyelték le a tévedést, végül nagyjából túltették magukat a helyzeten, de a fejekben ott maradt.

A második félidőben a 10 emberrel játszó Ikarus, jobban játszott ellenfelénél, próbált helyzeteket kialakítani, de a Goldball sikerrel szűrte a támadásokat.

A 76. percben ismét paprikássá vált a hangulat, a hazai csapat játékosát Móró Endrét szándékos rúgásért leküldte a pályáról a játékvezető. A kiállított játékos elmondása szerint őt kétszer leköpte a vendégek 9-ese Kasinszky István, egyszer pedig megrúgta. (A játékos nyilatkozata lejjebb)

Nem tartott sokáig a 10 a 10 elleni játék, ezúttal egy Ikarus játékos önbíráskodott. Steuer Roland a félpályánál szándékosan megrúgta Nagy Mártont, ezért ő is előbb mehetett zuhanyozni.
A vendégek edzője Balogh István saját játékosát hibáztatta, és keményen megdorgálta a szabálytalanságért, de pár perccel később őt is elküldte a kispadról a játékvezető, mert hangosan véleményezett egy 16-oson belüli szituációt, és már nem ez volt az első mérgelődés, de úgy gondoljuk, nem volt olyan vészes a helyzet, hogy mindenképpen ezt a döntést kellett volna hozni.
    A második játékrész gyakorlatilag ilyen ügyekkel telt el. A 6 perces hosszabbításban Krampek Nándor helyzetben, fél méterrel fölé durrantott.
Így irreális talajú pályán, botrány közeli körülmények között 1:0-ra nyert a Goldball.

{besps}meccsek/goldball-94-fc-ikarus-bse-20130331{/besps}

A mérkőzés menete:

5’ Vidák Balázs(Goldball) tört be gyönyörűen a 16-oson belülre, átvert egy védőt, majd 12 méterről kisodródott helyzetből a kapuba lőtt. 1:0

8’ Zsemle Viktor(Ikarus) lőtt 17-ről kevéssel a kapu mellé.

26’ Bálint Dávid(Ikarus) lőtt szépen 18 méterről , csak másodszorra tudta fogni a kapus a labdát.

29’ Vidák Balázs a félpályáról megindulva két védőt is kicselezett volna, de az utolsó ember Krampek Nándor buktatta. Zűrzavar alakult ki a pályán, mert a játékvezető nem tudta, hogy kit kéne kiállítani, végül Horváth Krisztiánt választotta. Hibásan.

42’ Vidák Balázs tört be balról a tizenhatoson belülre, jól gurított vissza Winhardt Tamásnak, aki 14 méterről a jobb kapufa mellé lőtt.

II. félidő

50’ Zsemle Viktor(Ikarus) szöglete után Krampek Nándor lőtt centikkel a bal kapufa mellé.

60’ Krampek Nándor lövését Móró Endre fejelte ki a gólvonalról. Óriási mentés volt.

63’ Takács Dávid(Goldball) beadásába Vidák egy leheletnyit ért bele az ötösnél, a felső kapufán csattant a labda.

68’ Zsemle Viktor kapott jó labdát, 13 méterről a bal sarkot célozta meg, bravúrral védett azonban Kelemen Tamás a Goldball kapusa.

76’ Móró Endrét küldte le a pályáról a játékvezető szándékos rúgásért.

A Goldball játékosát a kiállítás után azonnal kérdeztük az esetről:

Móró Endre:
 - Kétszer leköpött az Ikarus 9-ese, egy 45 éves embert egy 20 éves gyerek! Belerúgott a lábamba, visszaadtam. Én voltam a hibás, mert ezt a helyzetet már nem tudtam kezelni.

83’ Steuer Rolandot állította ki a játékvezető törlesztésért. Az Ikarus mestere nagyon mérges volt játékosára.

85’ A vendégek mesterének el kellet hagynia a kispadot, mert hangosan véleményezett egy tizenhatoson belüli szituációt.

93’ Zsemle Viktor remek passza után Szabó Pál lőtt fél méterrel kapu fölé a tizenhatoson belülről. Nem sok hiányzott a gólhoz.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 4
Ez a meccs sajnos nem a játék szépségéről szólt. Ennek ellenére meg kell dicsérni a csapatokat, mert könnyen botrányba fulladhatott volna a mérkőzés… Ez szerencsére elmaradt. A két edzőt mindenképpen dicséret illeti, hiszen jó pedagógia érzékkel kezelték a kialakult helyzetet, mondjuk ezt Balogh István kiállítása ellenére is. Nem volt egy könnyű meccs senkinek.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Vidák Balázs lett.

Tarthatatlan volt az első félidőben. Gólt szerzett, kapufáig jutott, kiállítást harcolt ki. Nem tudták tartani vele a lépést az Ikarus védői.

Vélemények:

Wachutka Zoltán(a Goldball edzője): Azt gondolom, hogy a küzdő jelleg dominált a mérkőzésen. Szerencsére egy helyzetet sikerült értékesítenünk, ezzel sikerült megnyernünk a meccset. Nem játszottunk túl jól, de nagyon örülünk a 3 pontnak.

Balogh István az Ikarus edzője nem kívánta kommentálni az eseményeket.

Cikkünk szerzői jogvédelem alatt áll. Szerzője a Pesti Foci oldal (www.pestifoci.hu). A szöveg egésze vagy részei, a cikkhez tartozó képek és videók, illetve hanganyagok újrapublikálása csak forrásmegjelöléssel lehetséges! Ez vonatkozik a módosított és átszerkesztett anyagokra is! Kérjük, tartsa tiszteletben munkánkat!