Az egész bajnokság egyik legjobb meccsén az FFC egy órát emberhátrányban játszva, ezalatt 3 gólt szerezve fantasztikus győzelmet aratott a forduló előtt 2. helyen álló Vízművek ellen.
Az első félidő elején 2 gólos vezetéshez jutottak a Fradi szurkolók, és ekkor úgy tűnt ezt a meccset könnyedén fogják nyerni. Végül nem így lett.  A 28. percben egy érdekes tizenegyessel szépített a Vízművek, ráadásul a hazai csapat 10 főre fogyatkozott, mert Marosfalvi Norbertet  kiállította a játékvezető. A kemény ítélet nem zavarta meg az FFC-t, egy szöglet után 3:1-re növelték előnyüket.
A 2. félidőben nagyon bekezdett az emberelőnyben játszó Vízmű, olyannyira, hogy 2 gólt szerezve az egyenlítés is sikerült.

Nehezen viselte az FFC a helyzetet, hiszen a játékosok fejében az motoszkált, hogy a játékvezető első félidei ítélete miatt nem lesz meg a 3 pont.
Végül mindenen felülkerekedtek és egy fantasztikus hajrát bemutatva, utolsó erejükkel 5:3-ra megnyerték a meccset! Győzelmük megérdemelt, hiszen küzdöttek végig és nem adták fel soha. A meccs után jó hangulatban ünnepeltek ferencvárosi játékosok a szurkolókkal!

{besps}meccsek/ffc-fovarosi-fizmuvek-sk-20130330{/besps}

A mérkőzés menete:

2’ Temesi Norbertet(FFC) buktatta Gecse Gyula a Vízművek kapusa! Tizenegyes! A büntetőt Szabó Gergely váltotta gólra:

1:0

8’ Gaál Miklós(Vízművek) lőtt kapu fölé 17 méterről.

14’ Temesi Norbert(FFC) tört be két szép esernyő csellel a 16-oson belülre, a második után mintha egy Vízmű kezet ért volna a labda. Temesi végül 14 méterről lőni tudott, a bal sarokba tartó labdát szögletre ütötte Gecse Gyula.

22’ Baranyi Péter volt harcos, majd gyönyörű gólt szerzett!

2:0

24’ Bors Gábor(Vízművek) lőtt 14 méterről, nagy helyzetben a bal kapufa mellé.

32’ Bors Gábort szerelte Marosfalvi Norbert(FFC), kissé azonban hátulról. Először a labdát találta el, de később Bors Gábor lábát is. A játékvezető úgy ítélte meg, hogy Marosfalvi hátulról való becsúszásával, az ellenfél testi épségét veszélyeztette, miközben tiszta helyzetben volt a csatár. Oldalról kissé máshogy látszott, de nem volt egy egyszerű szituáció. A lényeg, hogy tizenegyeshez jutott a Vízművek, Marosfalvi Norbertet pedig az öltözőbe küldte a játékvezető.
A büntetőből Gaál Miklós volt eredményes:

2:1

34’ Egy szöglet után Scheffer Bence(FFC) fejelte tovább a labdát Lőrincz Mártonhoz, aki 7 méterről a hálóba fejelte azt. 3:1

43’ Gaál Miklós(Vízművek) adott jó labdát Gálvölgyi Mártonnak, aki lőtt is 14 méterről, de helyén volt Nagyjános Zoltán és védett.

II. félidő

50’ Gálvölgyi Márton(Vízművek) adott nagy labdát Bors Gábornak, aki 12 méterről a bal sarokba lőtt. 3:2

70’ Egy bedobás utáni kavarodást követően Gaál Miklós talált közelről a hálóba. 3:3

76’ Szirmai Dávid(FFC) beadása után Scheffer Bence fejelt kapura, de Gecse Gyula fogta a labdát.

78’ Temesi Norbert lőtt szép cselek után 17 méterről, de a kapus fogta a labdát.

85’ Fantasztikus csere!!! Az egy perce behozott mindössze 17 éves Fiola Dávid egy előre ívelt labda után eldöntötte a meccset! 4:3

91’ Egy tizenhatos szélénél elkövetett szabálytalanság után tizenegyeshez jutott az FFC! A labdát Szabó Gergely rúgta a hálóba. 5:3

Az ünneplés:

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 9
Fantasztikus fordulatok, izgalmak, kiállítás, tizenegyesek, szép gólok. A bajnokság egyik legjobb meccsét láthattuk a két remek csapat meccsén.

A mérkőzés legjobbja a Pesti Foci szerint Baranyi Péter lett.
Gyönyörű gólt szerzett, rengeteget futott, szinte hiba nélkül játszott. Öröm volt nézni a játékát.

Vélemények:

Baranyi Péter: Nagyon nagyot küzdöttünk! Ha nincs a kiállítás könnyebb dolgunk lett volna. Kicsit parázs lett a vége, de megérdemelten nyertünk, mert igazi csapatként működtünk, amely köszönhető az új edzőnknek, aki egyre jobban összerakja a csapatot!

Bitó Tibor(FFC edző): Gratulálok a csapatnak a 3 ponthoz. Végre meggyőzően futballoztunk a kiállításig. A kapott gól után tudtunk újítani és így 3:1-el vonultunk a szünetre.
Az öltözőben próbáltam nyugtatni a srácokat, sajnos ez nem teljesen sikerült. Nagyon magunkra húztuk az ellenfelet, így ki is egyenlített. Végig hittünk azonban a győzelemben. Az utolsó percekben a csereként beküldött U17-es játékosunk élete első felnőtt meccsén betalált. 60 percig voltunk emberhátrányban, mégis volt tartása a csapatnak. Nagyon értékes győzelmet arattunk.

Tags: ffc | vízművek | meccs | blsz1