kisemltc

A gyatra ősz után látványosan összeszedte magát a KISE, amely ezúttal a BLSZ2-es tabellán jóval előkelőbb helyen álló MLTC ellen tudott fordítani és nyerni.

kise mltcsss

Már a 9. percben vezetést szerzett a Mátyásföld, Zubonyai Viktor fejese hullott be a kapuba. A gól egyáltalán nem zavarta meg a hazaiakat, és megmutatták, hogy széles repertoárban tudnak támadásokat vezetni.

A 18. percben majdnem ki is egyenlítettek. Sebők Dániel remeke visszapassza után Csikes Dénes lövése megpattant egy védőn és így kevéssel a kapu mellé ment.

Majd a 24. percben Zeis Nicolas (KISE) lövését védte lábbal Kostyova Patrik. A nagyon elemében lévő Zeis Nicolas nem sokkal később Görög Ákos szöglete után 17 méterről kapásból lőtt, de Kostyova Patrik ezt a lövést is hárítani tudta.

Az MLTC észlelte, hogy neki is meg kell ráznia magát, mert ebből gond lehet, és két remek támadással veszélyeztettek, amelyből azonban nem sikerült gólt szerezni.

Nem úgy Zeis Nicolasnak, aki a 37. percben Maurovics Márk szép beadása után kapásból, 9 méterről a kapuba pöccintett.

1-1-el mentek így szünetre a csapatok, és ez az eredmény megfelelt a játék képének. Hozzá kell azt is tenni, hogy bármelyik irányba lehetett volna felsorakoztatni érveket a mérkőzés végkimenetelét illetően.

Izgalmas félidő volt, a második pedig még jobban az.

A 49. percben azonnal visszavehette volna a vezetést a Mátyásföld, de Kubinyi József fejesét bravúrral védte Kis Dániel. Majd 6 perccel később Nagy Ádám kapura rúgásánál is a KISE kapusának képességeire volt szükség, ismét nagyot védett.

A 70. percben pedig Szécsi Márk szabadrúgását tolta fölé. A második félidő első felében Kis Dániel tartotta igazán meccsbe a kőbányai csapatot.

A kapus megadta a tartást, elől pedig megrúgták a gólt. A 80. percben Gazdag Tamás remek lövését még védte Kostyova Patrik, de a kipattanót Maurovics Márk higgadtan a hálóba rúgta. 2-1

A hátralévő időben egy igazán nagy helyzet maradt, az is a közel 5 perces hosszabbítás első pillanataiban, a 91. percben Zubonyai Viktor 12 méteres lövését fogta a KISE kapusa. Nagy bravúr volt.

Egy döntetlenszerű mérkőzésen remek játékvezetés mellett a győzelmet jobban akaró kőbányai csapat nyert. A Horváth Péter vezetőedző által ráncbaszedett KISE 5 forduló alatt már 10 pontot szerzett (ősszel összesen kettőt), és ha hasonlóan egységesen fognak futballozni, akkor sikeres tavasz vár rájuk a továbbiakban is.

Az MLTC a bajnokság első felében mutatott formájához képest gyengébb volt ezúttal.