munsqwrt

Közel 150 néző volt kíváncsi a MUN SE – Szent Pál Akadémia BLSZ2-es mérkőzésre. A két csapat jól ismeri egymást, hiszen a MUN megalakulásakor nagyrészt Szent Pálból eligazolt játékosokból állt, és a hazaiaknál most is több labdarúgó volt egyesületének csapata ellen lépett pályára.
Volt tehát presztízse a meccsnek, és a sok néző is ennek volt köszönhető, akik remek körítést adtak a találkozónak.

munszp 3 2

A MUN kezdte jobban a mérkőzést, a 17. percben egy rossz felszabadítás után Veres Gábor átemelte Laky Dánielt, és a labda a hálóba vágódott. 1-0
Öt perc múlva meglepetésre már kettő gól volt a remek formában lévő hazai csapat előnye, egy szélről belőtt labdát Novák Mátyás jutatott a kapuba. 2-0 Nem sokkal később büntetőhöz jutott a rákapcsoló Szent Pál Akadémia, Kiss Benjámin tizenegyesét azonban Szula János bravúrral hárította.
A szépítés aztán a 35. percben csak összejött a vendégeknek, egy formás támadás végén, Torma Kristóf adta középre a labdát, amit Lengyel Máté fejelt a hálóba. 2-1
A szünetig maradt a hazai előny, a második félidőben viszont már nem sokáig. az 52. percben Kiss Benjámin lőtt közelről a kapuba. 2-2
A hátralévő időben ide-is-oda is eldőlhetett volna a mérkőzés és bár valamivel a Szent Pál Akadémia állt közelebb a győzelemhez, a győztes találatot a MUN vitte be! A 80. percben, amikor a csereként beállt Bek Máté nagy labdát Kozma Zoltánnak, aki ziccerben nem is hibázott. 3-2
A kilátogató nézők remek mérkőzést láthattak, amelyen a sorozatban harmadszor győző MUN SE a bajnokság eddigi legnagyobb meglepetését okozta a forduló előtt listavezető Akadémia ellen!