testvasmlsz3

Közel 800 néző előtt fogadta a BLSZ1-es Testvériség az NB1-et 5 ponttal vezető Vasas csapatát. A hazaiak megadták a módját a mérkőzésnek, kísérő gyerekek, kezdő rúgás, hangos bemondó, sör, virsli, minden volt. A lelátóként használt domboldal tele volt, de a szemben lévő autómosóból is követték a mérkőzést.

Testvériség SE – Vasas FC 0-4
Magyar Kupa 6. forduló
Bánkút utca, 800 néző
Testvériség: Igar-Tóth Á, Sintár, Resch, Alm - Pósa, Vezsenyi (75’ Tüskés), Szántovszki, Pollák (52’ Kaszala) - Illés, Orosz (’46 Simon Z.) . Vezetőedző: Törőcsik András.

Vasas: Póser – Preklet (Saglik), Vaskó, Korcsmár - Osváth, Czvitkovics, James, Murka – Király (60’ Gyergye) , Pavlov (Ferenczi), Remili. Vezetőedző: Michael Oenning.

testvasmlsz4

A Vasas bár megbolygatta az NB1-ben eddig sikeres kezdőcsapatát, de például Vaskó, Korcsmár, Remili és Cvitkovics is ott volt a pályán, úgyhogy Michael Oenning azért meglehetősen erős csapatot küldött pályára, alátámasztva kijelentését, hogy nem becsülik alá alacsonyabb osztályú ellenfelüket.
Az első félidőben azonban hiába voltak korábbi válogatott labdarúgók is a pályán, a Testvériség remek védekezésével és lelkesedésével nem hagyta, hogy a Vasas gálává alakítsa a meccset.

Az 5. percben még Király Botond veszélyes fejese elment a kapu mellett, de 3 perc múlva már majdnem a hazai csapat szerzett gólt. Pollák Máté mutatta meg képességeit, miután egy szép csellel bejutott a tizenhatoson belülre, majd, kissé balról, 13 méterről a hosszú kapufára lőtt.
Ezután a Vasas átköltözött a Testvériség térfelére, de a 15. percben a szurkolók szimpátiáját is gyorsan elnyerő Pollák ismét lövésig jutott, amely azonban fölé szállt.
A Vasas lőtt, beadott és játszotta az egykaput, sokáig sikertelenül, de aztán Remili szöglete után a 28. percben Korcsmár a levegőbe emelkedett és befejelte a vendégek vezető gólját. 0-1 A gól után nem sokkal Osváth Attila lövését védte remekül Igar Roland, majd, Osváth beadása után Pavlov fejese ment kevéssel mellé.

A szünetben 0-1 volt az állás, és ez a félidei eredmény nagyon nagy bravúrnak számított a Testvériség számára, ráadásul ahogy ezt elérték arra még inkább büszkék lehetnek a hazaiak!

testvasmlsz2

Alighanem nem tetszett az első félidő viszont Michael Oenningnek, mert a Vasas igencsak felpaprikázva jött ki a második játékrészre, és a kanadai válogatott James Manjrekar fejesével már az 51. percben megduplázta előnyét. 0-2 Egy perccel később a 2014-es Bundesliga2-es gólkirály Mahir Saglik villant egyet, bal lábas lövését nagy bravúrral tolta kapufára Igar Roland.
Nyomott a Vasas, amely a második félidőben sokkal komolyabb tempóban futballozott. A 68. percben azért a Testvériségnek is sikerült kiszabadulnia, Illés Károly indult meg a bal oldalon, de beívelését fogta Póser Dániel.
A 70. percben csereként pályára lépett a Vasasban Ferenczi István is, aki nem sokkal később helyzetbe is került, de labdája kevéssel a kapu mellé ment. 5 perccel később Remili szabadrúgását ütötte Igar Roland a felső kapufa fölé.

A 82. percben megszületett a harmadik vendég gól, egy kezezés utáni büntetőt Ferenczi István értékesített. 0-3
És 4 perc múlva a negyedik is, Saglik passza után Cvitkovics Péter is bevette a kaput. 0-4
A Bánkút utcában korábbi és jelenlegi válogatott labdarúgók góljaival győzött a Vasas, amely a második félidőben már sokkal ötletesebben futballozott, és végül kiszolgálta közönségét. A Testvériség a hajrában négygólosra alakuló különbség ellenére nagyon büszke lehet csapatára, mert óriásit küzdött, és egészen biztosan jó hírét vitte a BLSZ1. osztálynak.