budszac

A BLSZ2-es bajnokság legnagyobb esélyesének számító Budafok hazai pályán fogadta az 1908 SZAC csapatát. A SZAC remek tavaszi BLSZ2-es szerepléséből kiindulva sétagaloppra nem számíthattak a hazaiak, például a 2016-os bajnok és már BLSZ1-es Kelent is csak ők tudták legyőzni, nem is akárhogyan (0-3).
A szentlőrincieknek a jó formát úgy tűnik sikerült átmenteniük az új bajnokságra, és rögtön az első fordulóban bombameglepetést okoztak Budafokon, nem érdemtelenül…

Budafoki MTE II. - 1908 SZAC KSE Budapest 0-1

BLSZ II. 1. forduló

budszac3

A mérkőzés első félidejére a küzdelem volt jellemző, nem igazán tudtak helyzeteket kialakítani a csapatok. A szentlőrinciek tűntek motiváltabbnak, és végül nekik is jött össze az első ígéretes lehetőség a mérkőzés 38. (!) percében. Ekkor Gaál Miklós próbálkozhatott kétszer is a tizenhatoson belülről, első lövése egy védőben akadta el, a másodikat Berhidai Zoltán kapus ütötte ki.
A 42. percben a Budafok sem állt távol a góltól. Markovics Ádám 14 méterről leadott lövését védte lábbal Mészáros Attila.

Az első félidő nagyjából kimerült ebben a két helyzetben, és igazságos döntetlennel fordultak a csapatok.
A második félidőre áttevődött a játék a SZAC térfelére, de az 52. percben mégis a vendégek jutottak egy szép támadás végén óriási lehetőséghez.
Pavelcsák Zsolt passza után Gaál Miklós a gólvonalon álló védőt találta el a labdával.

Majd egy perccel később Pavelcsák Zsolt szép cselek után 16 méterről a hosszú kapufára lőtt.
A Budafok hiába támadott, ekkor még ilyen szintű helyzeteket nem tudott kidolgozni, köszönhetően a nagyot küzdő, és végig egymást biztató vendég védelemnek.
A 65. percben ismét egy gyors SZAC-kontra futott. Ódor passza után a csereként beállt Riegel Bence lövését védte lábbal Berhidai Zoltán, majd az ismétlést kisodródva a kapu fölé lőtte.

74. percben a Budafok eldönthette volna a meccset, Markovics Ádám lőtt 7 méterről a kapu fölé. Nem sokkal később egy szép támadás végén egy lesgólig is eljutott a hazai csapat, amely egyre kínosabban érezte magát a pályán, viszont sikeresen felpörgött a hajrára.
A 87. percben Zorigt Temujin (Budafok) szöglete után Csabai Tamás tette 8 méterről kapura a labdát, de Mészáros Attila védeni tudott.

A 91. percben pedig Kévés Szabolcs (Budafok) óriási lehetősége után a labda centikkel ment el a bal kapufa mellett.
A Budafok helyzetek kimaradtak, és a végén jött a csöppet sem érdemtelen SZAC-gól.
A  93. percben a csereként beállt  Riegel Bence 15 méterről átemelte a labdát a kilépő Berhidai Zoltán felett! 0-1

Riegel Bencét ha így megy tovább budai rémként emlegetik majd a környéken, hiszen bő két hónappal ezelőtt a Kelent is az ő mesterhármasával győzte le a SZAC, és a fiatal támadó most is mindent eldöntő gólt szerzett.
Az érdem persze elsősorban csapatáé, amely komoly munkát fűre téve aratott értékes győzelmet, Budafokról nem sokan fognak pontokat elhozni.

A mérkőzés legjobbja a Pesti Foci szerint Ódor Zoltán volt.

Az ő játéktudása nagy hasznára volt csapatának, remek húzás volt a hátravontabb szerepeltetése. Jó labdái sok zavart okoztak a Budafoknak, és a küzdelemből is jelentősen kivette a részét.