voyage-testverisegs-bk2014-pestifoci 092

Ahogy arra számítani lehetett gólzáporos döntőt láthattunk. A két csapat a 2013-s évben együttesen 189 (!) alkalommal talált a hálóba, így egy kis valószínűség-számítással sokan juthattunk arra, hogy talán a döntőn is lesz egy-két találat.
Jó volt az ötlet, de végül hat lett! A Testvériség egy parádés első félidei játékot nyújtva, nagyon nagyot küzdve 3:1-s vezetést szerzett a pozitív agressziót lassan lereagáló Voyage ellen.
Azonban jó szokásuk szerint nem zavarodtak meg a narancssárgák a kétgólos hátránytól, aminek egyik oka az, hogy az elmúlt években számtalan meccset fordítottak meg vesztes helyzetből.

Rendkívül feltüzelt jó Voyage futott ki a második félidőre, a számtalan helyzet mellett Bognár Imre, majd Benedek Tamás révén az egyenlítés is összejött a tavalyi győztesnek.
Sőt Benedek a 90. percben szabadrúgásból a felső kapufára tekert…

Ez az a bizonyos „ha”, amely helyett jöttek a büntetők!
A rémizgalmas orosz rulettből a Testvériség jött ki jobban. Nagy János parádésan védett, Salamon Gábor pedig csereként beállva, az utolsó büntetőt belőve pályafutása egyik legemlékezetesebb gólját szerezte, amellyel a Testvériség SE lett a 38. alkalommal megrendezésre került Budapest Kupa győztese!

Voyage SE Testvériség SE  3 - 3

Büntetőkkel: 3 - 4

voyage-testveriseg-bkdonto-pestifoci 004

A mérkőzés menete:

voyage-testveriseg-bkdonto-pestifoci 006

6' Bacskai Bence (Testvériség) lőtt egy bal oldali szabadrúgást 20 méterről kevéssel a kapu fölé.

19’ Lőrincz Péter lépett meg a bal oldalon, a tizenhatoson belülre jutva elrúgta a kapujából kilépő Skravanek mellett a labdát, amely a menteni igyekvő Kóródi Viktor közbenjárásával a bal oldali kapufán kötött ki. Ott viszont érkezett Jakab Máté, aki közelről megszerezte a Testvériség vezető gólját. 0:1

23’ Ferincz Gábor labdaszerzése után indult a Voyage akciója, amely végén Ferincz remek labdája után Benedek Tamás oktatófilmekbe valóan fejezte be a támadást.
Többek között az ilyen góljai miatt ő évek óta a BLSZ1. egyik legjobb támadója. 1:1

27’ Bacskai Bence beadása után Jakab Máté fejelt 7 méterről kevéssel a kapu mellé.

30’ Jakab Máté jó labdája után Simon Zoltán 14 méteres lövését ütötte szögletre Skravanek kapus.

32’ Egy felívelt labda után Paholics Máté (Voyage) 7 méteres fejesét kellett fognia Nagy Jánosnak.

35’ Ismét Lőrincz használta ki gyorsaságát a bal oldalon, majd 13 méterről védője szorításában a hosszú sarokba lőtt és ezzel visszavette a vezetést a Testvériségnek. 1:2

voyage-testveriseg-bkdonto-pestifoci 026

39’ Paholics Máté remek passza után Bognár Imre került volna nagy helyzetbe, de a támadó elől a kapujából kilépő Nagy János menteni tudott.

43’ A csereként beállt Sipaki Patrik felívelt labdája után Bendek elől ütötte ki a labdát Nagy János, a kipattanót Paholics Máté lőtte kapu mellé.

45’ Egy Testvériség támadás végén az utolsó passz felpörgött a Voyage egyik védőjének lábán, Jakab Máté gyorsan eszmélt, és 11 méterről háttal a kapunak a bal sarokba húzta a Testvériség harmadik gólját! Csodálatos találat volt. 1:3

Már megtekinhető: Jakab Máté csodagólja

II. Félidő

50’ Lőrincz Péter (Testvériség) beadása után Simon Zoltán fejesét fogta Skravanek.

55’ Visegrádi Bence (Voyage) parádésan ívelte előre a labdát a tizenhatoson belülre Sipaki Patriknak, akinek élesen kapu elé belőtt passzát kiütötte Nagy János, a kipattanóra Paholics Máté érkezett, de 12 méterről leadott lövése lelassult egy lábon, azonban így is bravúrra volt szüksége Nagynak, hogy fogja a labdát.

58’ Megérett a Voyage gólja! Bognár Imre 13 méterről helyzetben magabiztosan rúgta el a labdát Nagy János mellett! 2:3

voyage-testverisegs-bk2014-pestifoci 041

63’ Bognár Imre remek passza után Szabó Márton ziccerét védte lábbal Nagy János!

66’ Gergály Gyula (Voyage) 15 méterről jó pozícióból a kapu fölé lőtt.

72’ Bognár Imre passza után Fehérvári Gergő került óriási helyzetbe, de a lövése előtt egy picit megpattant a labda, így 8 méterről a kapu fölé lőtt.

78’ Visegrádi Bence a tizenhatos bal oldali sarkáról beadott szabadrúgása után Benedek Tamás emelkedett a legmagasabbra és az ötösről befejelte a Voyage egyenlítő gólját! 3:3

86’ Gergály Gyula jobb oldali beadása után Benedek fejesét fogta Nagy János.

90’ A mérkőzés tetőpontja következett. Közvetlenül a tizenhatos előtt Dienes Nándor akasztott meg egy Voyage akciót szabálytalanul, amiért megkapta második sárga lapját, és kiállni kényszerült. Benedek Tamás 17 méterről elvégzett szabadrúgása pedig a felső kapufán csattant, centimétereken múlt a Voyage kupagyőzelme.

Következtek a tizenegyesek:

voyage-testverisegs-bk2014-pestifoci 059voyage-testverisegs-bk2014-pestifoci 064

1. kör

Az első büntetőt Kóródi Viktor (Voyage) lőtte, de a nem túl jól helyezett labdát kivédte Nagy János. Simon Zoltán (Testvériség) következett, de gólt ő sem szerzett, lövése a felső kapufán csattant.

2. kör

Paholics Máté (Voyage) jobb sarokba tartó labdáját vetődve védte Nagy János.
Szabó Ferenc (Testvériség) a kapu bal oldalát választotta volna, de Skravanek is erre gondolt, így védeni tudott.

A négy kimaradt büntető után egy néző azt ajánlotta, hogy vigyék közelebb a labdát. A fanyar humor egy ilyen meccs után nem volt túl igazságos, de rossznak se mondanánk.

3. kör

Visegrádi Bence (Voyage) megszerezte az első gólt a büntetőpárbajban, magabiztosan lőtt a bal sarokba. 1:0

Katona Tamás (Testvériség) a kapu közepét választva egyenlített! 1:1

4. kör (Kétgólosok csatája)

A mérkőzés egyik legjobbja Benedek Tamás (Voyage) a tizenegyesnél sem hibázott, magabiztosan lőtte a balsarokba. 2:1

A meccs másik főszereplője, Jakab Máté (Testvériség) is a kapuba bombázott! 2:2

5. kör

Ezután két mellé lőtt tizenegyes következett, előbb Bódis Tamás, majd Bacskai Bence labdája kerülte el a kaput.

6. kör

A Voyage csapatkapitánya, Bognár Imre bal sarokba lőtt találata ismét helyzetbe hozta a tavalyi győztest. 3:2

Jött Nagy János kapus és demoralizálta sorstársát az egyenlítéssel. 3:3

7. kör

Ezután Nagy visszaállt a kapuba és kiütötte Ubránkovics Ádám büntetőjét.

A mérkőzésen mindössze 9 percet játszó Salamon Gábor következett a mindent eldöntő pillanatban! Jobb sarokba vágott büntetője (3:4) azt jelentette, hogy a Testvériség SE lett a 2013/14-s Budapest Kupa győztese!

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 8

A döntő, az döntő! Kár kihagyni, nem véletlenül hirdettük annyira! Le a kalappal mindkét csapat előtt. Mindkét társaság óriásit küzdött, a két félidő alapján a döntetlen teljesen igazságos eredmény lett volna. Csak, hogy itt nincs ilyen! Szép gólok, izgalmak, dráma, minden volt itt, ami a futball!

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Jakab Máté lett!

Több jó teljesítményt is ki lehetne emelni. Jakab Máté nem csak két gólt szerzett, amelyből ráadásul a második csodálatos volt, hanem rengeteget futott, és végig szembetűnően jó hozzáállással futballozott! Hab a tortán, hogy a büntetőjét is belőtte!

Érdekesség, hogy a támadóközéppályás a közelmúltban lejátszott Voyage elleni bajnokin is két gólt lőtt.

voyage-testverisegs-bk2014-pestifoci 072

A mérkőzés legjobbjával, és Nagy János kapussal készített interjúnkat, valamint a gólösszefoglalót a mai napon megnézhetitek majd a PestiFocin!