3 kiállítás, 6 gól! Nem semmi meccsnek lehettek szemtanúi, akik kilátogattak délelőtt a Testvériség sporttelepére.

Kerület lehetőséggel indult a mérkőzés, de Kaszai helyzeténél a gólvonalról mentettek a zöld-fehérek.
Itt is-ott is adódtak lehetőségek és a 24. percben a hazai csapat jött ki jobban az adok-kapokból, egy kipattanó labda után 15 méterről Simon Zoltán lőtt a hálóba. 1:0

A félidő hátralévő részében a Kerület nagy erőket mozgósított az egyenlítés érdekében, és több kihagyott helyzet után Varga Richárd egy megpattanó lövéssel a 42. percben egyenlíteni tudott. 1:1 Döntetlennel zárult az első játékrész.

A II. félidő negyedik percében Illés Károly ugratta ki Bacskai Bencét, akivel szemben a tizenhatoson belül Mayer Bence szabálytalankodott. A Kerület játékosát kiállította a játékvezető és tizenegyeshez jutott a hazai csapat.
A sértett végezte el a büntetőt, az immáron 7 gólos Bacskai magabiztosan lőtt a kapu jobb oldalába.
A 68. percben kiegyenlítődött a létszám, a 2. félidőre csereként beszálló Jakab Mátét állította ki a játékvezető, miután a félpályánál szabálytalankodott Szikes Péterrel szemben.
2 perc múlva egy Kerület-lövést szögletre mentett Igar Roland(Testvériség), de a sarokrúgásból gól született. Pálfalvi Csaba fejelt 4 méterről a hálóba. 2:2
A 74. percben egy kezezés után a Kerület is tizenegyeshez jutott. Kaszai Gábor nem is hibázott. Így rövid idő alatt már az óbudaiaknál volt az előny. 2:3
Kimaradt vendég helyzetek után ismét kiállítás következett, Tóth Miklós (Testvériség) hagyta el a játékteret második sárgával a meccs hajrájában.
Az emberhátrányban is meg volt az esélye az egyenlítésre a hazaiaknak és a 90. percben egy szabadrúgás után Illés Károly közelről a hálóba lőtt. 3:3

A Testvériség 4 vereség után a bajnokság egyik legerősebb, ha nem a legerősebb csapata ellen szerzett pontot, ráadásul 3 gólt szerezve. Ennyiszer pedig eddig a meccsig összesen sem találtak Kondor Tamás kapujába.

Vélemények:

Illés Károly (a Testvériség SE középpályása): - Aki látta az eddigi mérkőzéseinket, az tudja csapatunk az elmúlt négy mérkőzésen sem érdemelt vereséget. A mai találkozót többször is megnyerhettük volna, azonban majdnem megint magunkat vertük meg. A találkozó legvégén azonban egy szabadrúgás utáni kavarodás után sikerült kiegyenlítenem. Remélem, ez egy fordulópont lesz a csapat életében és elkezdünk felfelé menni a tabellán.

Jakab Máté (a Testvériség SE csatára): - Úgy érzem, a játékunkkal ma sem lehettünk elégedetlenek, sajnos én a sajátommal már annál inkább. A mérkőzés előtt, ha azt mondják döntetlen, szerintem kiegyeztünk volna vele, viszont a meccs nagy részében a mérkőzés nekünk állt, de a végére mégis csak elégedettek lehettünk, hisz akkorra már emberhátrányban voltunk, és az utolsó pillanatokban sikerült egyenlíteni egy szerencsés góllal.
Az első félidőben úgy gondolom, eldönthettük volna a mérkőzést, ha a kontráink végén jobban koncentrálunk. Jogos tizenegyest kaptunk piros lappal a második félidő elején, amit kihasználtunk. A saját kiállításomat nem nagyon szeretném kommentálni, falt előzte meg az esetet, és szerintem a játékvezető picit kompenzálni szeretett volna. Véleményem szerint egy erős sárgalapos szabálytalanság volt a félpályánál. A második kiállítás az a nevetséges kategóriába tartozik, úgyhogy arról tényleg semmit se mondanék.

Horváth Levente (a III. Kerületi TVE csatára): - Nehéz bármit is mondani a mérkőzésről, hiszen zsinórban a második meccs, amin pontokat vesztettünk, most ráadásul győztes állásból. Sajnos a befejezéseknél pontatlanok voltunk. Higgadtabban kellett volna a helyzeteket megoldanunk elől. A szerencse sem volt velünk. Jövő héten jobban ki kell használni a lehetőségeket. Sajnos hátul is hibákat vétettünk. Azt gondolom, nyernünk kellett volna, az utolsó pillanatban kapott gól nagyon fájó.