Nagy melegben kezdődött a találkozó. A reggeli esőnek nyoma sem látszott a műfüves pályán. :) ...

Részletek itt!

Összeállítások:

Ferencvárosi FC II: 1 Palóczi Zoltán; 3 Merza Ábel; 42 Csitei Zoltán; 33 Seres Krisztián; 9 Navarra Krisztián; 77 Páricsi Kristóf; 2 Kanyó Dávid; 7 Zincenco Denis; 21 Tímár Dániel; 13 Tari Zsolt; 17 Léb László

Csereként állt be: 10 Völcsei Róbert, 23Bocskor Csaba, 11 Juhász Balázs, 87 Kelle Péter, 88 Digruber Márk

Pestszentimrei Sk II: 69 Losonczi Tamás; 9 Takács Richárd; 10 Sinka Tibor; 11 Király Tibor; 16 Bíró Zoltán; 6 Czellahó László; 12 Szabó József; 13 Juhász Dániel; 19 Pintér Balázs; 4 Mihály Tamás; 17 Vicsápi Miklós

Csereként állt be: 8 Enyedi Attila; 18 Határ István; 14 Paróczai Gergely; 2 Ocztos Henrik, 15 Nagy Richárd

A világoskék mezben játszó pestszentimrei csapat kezdte a mérkőzést.

4’ 20 méterről középről rúghatott szabadrúgást az FFC. Léb László lövése elkerülte a kaput.

6’ Pintér Balázs(PSK) indította parádésan Mihály Tamást aki elgurította a labdát Palóczi kapus mellett. A két játékos összeütközött. A PSK tizenegyest reklamált, a játék kifelé szabadrúgással folytatódott.

8’ Páricsi Kristóf(FFC) távoli fejesét magabiztosan húzta le Losonczi Tamás.

9’ 15 méterről Pintér Balázs remek,jobb sarokba zúduló lapos lövéssel megszerzi a vezetést a Pestszentimrének. 0:1

13’ Pintér Balázs(PSK) adott a 16-oson belül egy kitűnő passzt Szabó Józsefnek, aki kihasználta a helyzetet, azonban a játékvezető kezezésért szabadrúgást ítélt kifelé.

18’ Takács Richárd(PSK) hozta magát helyzetbe a jobb szélen hosszú sarokba tartó lapos lövése alig kerülte el a kaput.

20’ Kanyó Dávid (FFC) lövése az oldalhálót találta el.

A PSK hosszú passzaival gondjai akadtak az FFC játékosainak. Az első 20 perc a pestszentimreieké volt.

21’ 23 méterről szabadrúgást végezhetett el a PSK. Sinka Tibor lövése messze elkerülte a jobb felső sarkot.

26’ Merza Ábel(FFC) utána csúszott a helyzetben kilépő a Mihály Tamásnak, aki megsérült és cserét kért.

28’ Merza Ábel lőtt kapura Losonczi Tamás pestszentimrei hálóőr lehúzta a középre tartó lövést.

31’ Király Tibor(PSK) labdát szerzett a félpálya közepén, hatalmas lendülettel megindult, majd gyönyörű gólt szerzett. Hatalmas védelmi hiba volt, valamint gyönyörű egyéni teljesítmény. 0:2

36’ Zincenco - Kanyó - Navarra öszjáték után Léb László sarkazta kapura a labdát a bal szélen,a kapus hárított. Remek FFC támadás volt .

40’. Tímár Dániel (FFC) lőtt kapura. Lövése alig kerülte el a jobb alsó sarkot.

44’ Bíró Zoltán passzolta ki szélre a labdát Szabó Józsefnek, aki lefutotta védőjét, majd visszapasszolt Bíró Zoltánnak, aki parádésan,16 méterről kilőtte a jobb felsőt. A Eurosporton évekig mutogatnák ezt a gólt, de ők erről most lemaradtak, ellentétben a PestiFocival. 0:3

45’ Zincenco Denis(FFC) lőtt szabadrúgást 25 méterről. Jó lövés volt de Losonczi Tamás védeni tudott.

45’ Szabó Józsefet(PSK) ugratták ki. Megint összeütköztek a kapussal. Az eredmény sárgalap Szabónak. Az FFC kiállítást reklamált. Mi nem véltünk felfedezni szándékosságot.

Ezzel az első félidőnek vége lett.

Az FFC kapusához mentőt kellett hívni. Kapuscserére kényszerültek a ferencvárosiak.

51’ Ismét jól ugratták ki Szabó Józsefet, lesről szó sem lehetett. A PSK támadója a félpályáról indulva a tizenhatoson belülre vezette a labdát, majd a kapus lábai között a kapuba gurított. 0:4

52’ Hasonló helyzet volt mint az előbbi. Ezúttal Pintér Balázs gurított a bal alsóba. 0:5

54’ Hibáztak az FFC védők, Vicsápi Miklós egyedül törhetett így kapura, elhúzta a kapus mellett, azonban kisodródva a felső kapufát találta el.

57’ 16-os vonaláról Zincenco lőtt szabadrúgást, a labda megpattant a sorfalon, de így is alig szállt föllé. Jó kis löket volt.

Ezekben a percekben az FFC példamutatóan küzdött a szépítésért.

59’ Az első félidőben megsérült FFC kapusért megérkezett a mentő. Nyakcsigolya-sérülést szenvedett. Félórát állt a játék. Miközben kigurult a mentőautó a pályáról az FFC és a PSK játékosai is megtapsolták a kapust. A PestiFoci mielőbbi felépülést kíván Palóczi Zoltánnak.

A kényszerszünet után nagyot esett a játék színvonala.

70’ A csereként beállt Kelle Péter (FFC) lőtt egyet 23 méterről, a labda 5 méterrel a jobb sarok mellé szállt.

78’Paróczai Gergely került helyzetbe, az FFC kényszerkapusa Bocskor Csaba védeni tudott.

89’ Navarra Krisztián(FFC) verekedte magát helyzetbe, lövését az utolsó pillanatban blokkolták.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Bíró Zoltán lett.

Vélemények:

Bíró Zoltán(PSK): - Győzelmünk remek csapatjátékunknak, jó védekezésünknek és könyörtelen helyzetkihasználásunknak köszönhető. Az ellenfél kapusának mielőbbi felépülést, az FFC-nek sok sikert kívánunk a bajnokságban.

Maticza Katica(FFC edző): - Tudásához képest nagyon gyengén játszott a csapatunk. Dolgozunk azon, hogy jobbak legyünk. Az ellenfélnek gratulálunk a győzelemhez. A kapusunk sajnos nyakcsigolya sérülést szenvedett. Reméljük mihamarabb felépül és újra a csapattal lehet.