Ónos esőben izzadt meg a három pontért a Kelen Mátyásföldön!

Írta: K.I.

IMG 20201209 190414

A hétvégi, sorsdöntő Csepel elleni rangadó abszolválását követően koránt sem volt egyszerű helyzetben a Kelen SC mestere Harmati Tamás. A továbbra is maródi Balogh Bence és Kasza Dániel mellett a góllövőlista vezetését a Csepel elleni két góljával átvevő Tímár Norman is csak a kispadon kezdett az Ikarus elleni zárt kapus mérkőzésen. A bajnokságban eddig szerzett 43 találatukból mindösszesen 27-et volt kénytelen nélkülözni a fiatal szakvezető. Több fiatal játékos került be az "utazó keretbe", de mint később kiderült, nem mindegyikük tudott lehetőséget kapni a pályára lépésre s ez első sorban az eredmény alakulásának illetve a lelkes és szervezett vendéglátóknak volt köszönhető. A táblázaton elfoglalt pozíciók alapján mindenképp toronymagas favoritként jelölhettük meg a látogatókat, de a mérkőzés végén nem csak ők, hanem hazaiak is emelt fővel vonulhattak le a játéktérről!

A szinte végig ónos esőben lepergő találkozó első játékrésze rendkívül sportszerű, mindösszesen öt (!) faultot és kisebb vendég lehetőségekkel tarkított meddő mezőnyfölényt hozott.

A 34. percben a sokadik sarokrúgást végezték el a látogatók. Mint az összes többinél, ekkor is beadásra számítottak a hazai védők, de egy váratlan megoldást választva, a szögletet elvégző játékos laposan a kaputól 20 méterre helyezkedő Pintér Bencéhez játszotta a labdát, aki egy igazítást követően, jobbal bődületesen nagy gólt eresztett a kapu bal felső sarkába (0-1).

Ezzel az eredménnyel vonultak szünetre a csapatok. A második félidőre sem változtattak a csapatok, hiszen a pályán lévők mindegyike igyekezett a tőle telhető legjobbat nyújtani s az előzetesen nem várt, szoros eredmény sem indokolta a változtatásokat.

Az idő múlásával kicsit feszültebb és kapkodóbb lett a játék, de a játékvezető jól tartotta kézben az indulatokat. A Kelen továbbra is dominált, de a szórványos hazai ellentámadásoknál is résen kellett lennie a BLSZ I legstabilabb védelmének. A látogatók egy pontrúgást követően a kapufát is eltalálták, majd egy szép támadást követően a keresztlécet is megrezgették s több bravúrt bemutatva Bálint Marcell is megmentette csapatát a góltól, de újabb, amolyan "megnyugtató" találatot továbbra sem sikerült bevinnie az éllovasnak. Sőt! Majdnem jött a slusszpoén! A 90. percben egy bal oldali sarokrúgást követően az egymásra váró vendég védők között az egyik hazai támadó csak centikkel fejelte a labdát a bal felső sarok fölé. Óriási egyenlítési lehetőség maradt kihasználatlanul!

A 92. minutumban azután mégis csak bekövetkezett az a bizonyos "slusszpoén". Igaz, hogy ez fordított előjellel valósult meg...

Egy bal oldalról elvégzett szabadrúgásnál szinte minden játékosát felvezényelt a hazai szakvezető, Varga István. A beívelt labdát a magas vendég védők könnyedén hatástalanították, majd a labdát úgy sikerült a büntetőterületükről kivágniuk, hogy az épp a saját térfélről induló György Kristóf Norbert számára szolgált kiváló indításként. A negyedórával ez előtt beálló, friss támadó azután egy védővel a nyakán végig vitte a labdát az ellenfél térfelén, majd kissé balra kisodródva, a kifutó és tehetetlen hazai hálóőr mellett, kb 14 méterről higgadtan helyezett a kapuba, végleg lezárva ezzel a találkozót (0-2). Jött is a bosszankodás a hazai kispadról, de visszacsinálni vagy javítani már nem lehetett a későbbiekben, hisz a játékvezető véget vetett a mérkőzésnek, egyben a 2020-as BLSZ I-es bajnoki küzdelmeknek!