Az Airnergy emberhátrányban 4 gólt szerezve verte meg a Testvériség II-t!

5 22

A BLSZ II-ben a 9. fordulóból pótolták 2020.12.9-én, szerdán, amelyen az Airnergy II azt a Testvériség II-t fogadta, amely győzelmével az első helyre ugorhatott volna. Az időjárás nem volt kegyes a csapatokhoz, ugyanis hideg, áztató esőben fociztak a játékosok. A csúszós talaj többször megtréfálta őket, emiatt mindkét oldalon bizony sok volt az eladott labda. Becsületére szóljon viszont a két csapatnak, hogy ennek ellenére egy sportszerű, küzdelmes, hajtós meccset játszottak.
A hazaiak szemszögéből nem indult jól a meccs, mert viszonylag korán emberhátrányba kerültek egy meggondolatlanság miatt. Ráadásul a vendégek megszerezték a vezetést is, ami nem sok jóval kecsegtetett. Nagyot változott a játék képe, mert emberhátrányban sokkal harcosabban és lelkesebben játszottak a hazaiak és szebbnél szebb gólokat szerezve megérdemelten nyertek.

airnergy testverisegii

A mérkőzés menete:

A 19. percben egy szabálytalanságot követően Dévényi Dániel (Airnergy) a játékvezető megsértéséért kiállításra került.

22. percben Kövesdi Zsombor (Airnergy) 20 méterről lőtt kapura, de a kapus biztosan védett.
24. percben gyors kontrát vezettek a hazaiak, Pásztor Roland (Airnergy) kapura bombázott, de a kapus ismét hárított
28. percben az első veszélyes kapura lövés mindjárt gólt eredményezett! Sztojanovits Zoltán (Testvériség) jó 25 méterről rálőtte a labdát, ami a léc alá vágódott, a kapus csak beleütni tudott. 0:1

30. percben Németh Botond a leshatárról kilépett, majd 13 méterről leadott lövését a kapus magabiztosan fogta.

Vezetésük birtokában a vendégek megtartották a labdát és sokpasszos játékkal próbáltak támadásokat szőni! A hazaiak masszívan, zártan védekeztek és kontra támadásokkal igyekeztek zavart okozni a Testvériség hátsó alakzatában!

38. percben Maurovics Márk (Testvériség) váratlanul 18 méterről rászúrta a labdát, a hazai kapus résen volt és biztosan fogta a jól helyezett lövést

II. félidő
50. percben Nagy Gábor (Airnergy) jobbról elvégzett szögletét ravaszul kapura csavarta, de az élesen levágódó labdát a kapus nagy bravúrral a mezőnybe öklözte

52. percben egy jobbról érkező beívelést az öt és felesről Kövesdi Zsombor (Airnergy) középre fejelte és az érkező társa Pásztor Roland a hálóba passzolt. 1:1

A 60. percben 25 méterről Kövesdi Zsombor (Airnergy) kapura lőtt, de Jámbor Milán hárítani tudott.

A 67. percben Kövesdi Zsombor (Airnergy) gyönyörű cselsorozattal kilépett a vendég védők gyűrűjéből és 22 méterről nagyszerű helyzetfelismeréssel, okosan a bal sarokba tekerte a labdát. Parádés gól volt. 2:1

A 70. percben egy tetszetős kényszerítőzés után Maurovics Márk (Testvériség) éles szögből rátűzte a labdát, de Koksa Patrik bravúrosan védett lábbal.

Becsületesen gyűrték egymást a csapatok ebben a zord időben és egyáltalán nem látszott meg, hogy a hazai csapat emberhátrányban játszik! Sőt, sokkal nagyobb elszántsággal és akarattal mentek előre.

75. percben egy lecsorgó labdát Németh Botond (Testvériség) lőtt kevéssel a kapu mellé.

A 85. percben a vendégcsapat végezhetett el szögletet, de elvesztették a labdát, amiből egy gyors kontrát indított az Airnergy. Nagyszerű kiugratást kapott Kövesdi Zsombor (Airnergy), szépen maga elé tette és rávezette a kapusra labdát, majd higgadtan elgurította azt a kapus mellett! 3:1

88. percben megint Nagy Gábor jobbról beívelt szöglete után Koksa Patrik bravúrral még ki tudta ütni a labdát, de a jó helyen álló Csatlós Ádám (Airnergy) lecsapott rá és a kapuba kotorta a játékszert! 4:1

Összességében a mostoha időjárási körülmények mellett sportszerű, küzdelmes mérkőzésen az emberhátrányban játszó hazai csapat némileg váratlanul, de nagyon lelkes, harcos játékának köszönhetően teljesen megérdemelten nyert.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint az Airnergy csapatának játékosa, Kövesdi Zsombor volt.
Ezen a napon tarthatatlannak bizonyult. Lelkes, csupaszív játékot mutatott és önzetlenül szolgálta ki társait. Fantasztikus helyzetfelismeréssel csodálatos gólokat lőtt, amivel nagyon fontos győzelemhez segítette csapatát.

Vélemények:

Gabura Gyula, az Airnergy vezetőedzője: - Nehéz szezonkezdet után a végére azért kiegyenesedtünk. Az utolsó 5-6 mérkőzésen szereztünk 13 pontot. Kár, hogy vége van a szezonnak, mert ilyen teljesítménnyel nem itt lenne a csapatnak a helye. Az élcsapatok közül a Pestszentimrétől egy balszerencsés mérkőzésen szenvedtünk vereséget, de az összes élcsapattal partiban voltunk. Várjuk a januári folytatást, az elmaradt mérkőzéseket. Nagyon remélem, hogy fel tudunk zárkózni és ott lesz a csapat, ahol a helye van véleményünk szerint. Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!

Törőcsik András, a Testvériség vezetőedzője: - Lélektelen, nagyon gyenge játékot nyújtott ma a csapat, ami számomra érthetetlen! Egy olyan helyre kerültünk volna, amit hosszú évek nagyon sok munkájával értünk el. Felkerültünk volna a dobogó első fokára, ami egy szép dolog lett volna, de a mai nap után úgy gondolom, hogy nem érdemeljük meg. Gratulálunk az Airnergy-nek, akik 10 emberrel agyonvertek minket. Sok sikert és kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!