TESTVÉRISÉG - SVÁBHEGY 2 - 1 (1-0)

Írta: K.I.

testver svabhegy2 1

2020.12.08-án, kedden este a Szántóföld utcai sporttelepen pótolták be a BLSZ I. 12. fordulójából elhalasztott bajnoki mérkőzést, a Testvériség-Svábhegy derbit, természetesen ezt is zárt kapus rendezés mellett. A hazaiaknak ezen kívül még egy (Vízművek idegenben), míg a vendégeknek kettő (Gázgyár és Csep-Gól otthon) őszi bajnokijuk tolódik a 2021-es, azaz a tavaszi folytatásra.

Az évszakhoz képest enyhe, de szeles időben lejátszott jó iramú, de sok kihagyott lehetőséggel tarkított párharcban egy góllal a Testvériség bizonyult jobbnak, de a játék összképét tekintve a Svábhegy játékosainak sem volt okuk az elkeseredésre vagy szégyenkedésre, hiszen mindvégig méltó ellenfelei voltak a táblázaton jóval előttük járó ellenlábasuknak. Ezért azonban pontot nem adnak s bár tavasszal még 17 fellépésük lesz, piszkosul szorgalmasan kell majd gyűjtögetniük a pontokat a biztos bentmaradásuk érdekében.

Lássuk a mérkőzés lényegi momentumait:

A 11. percben egy jobb oldali sarokrúgást követően a vendég védők felszabadítása meglehetősen rövidre sikeredett, majd a szintén jobb oldalról történt beadást követően vártak mindannyian egymásra. A labda így a kaputól kb 15 méterre helyezkedő Orosz Ákoshoz került, aki egy igazítást követően, jobbal, pontosan tekerte a lasztit a kapu bal oldalába (1-0).

Némi meglepetésre a gól nem a hazaiakat, hanem a látogatókat paprikázta fel, s az első játékrész hátralévő bő félórájában inkább vendég dominanciát tapasztalhattunk. Igaz ez még akkor is, ha közben a hazaiak két büntető-gyanús szituációt, míg a vendégek egy kiállítás-gyanús szituációt kértek számon a játékvezetőn. Természetesen észrevételeiket utólag már nem koronázta siker...

A második játékrész elején azután egy második sárga lapos szituációt követően megtörtént az, amit a svábhegyiek már az elsőben is szívesen láttak volna: kiállításra került a Testvériség 13-as játékosa, Tót Ákos.

A játék képe azonban nem sokat változott: a vendégek meddő mezőnyfölényét gyors kontratámadásokkal igyekezett ellensúlyozni a hazai egylet. A hazai hálóőrnek "rutinos időhúzás" mellett mindössze egy nagy bravúrt kellett bemutatnia.

A gyors hazai kontratámadások viszont a mérkőzés hajrájára eredménnyel párosultak! A 84. percben egy ilyen akciót követően, a bal oldalon sikerült a kitámadó és rendezetlen svábhegyi védelem mögé kerülni, majd a laposan középre centerezett labdát a négy perccel korábban csereként pályára lépő Edvi Csaba Zsolt egyből, igazgatás és állítgatás nélkül, magabiztosan helyezte a tehetetlen Nándori mellett a kapu jobb alsó sarkába (2-0).

Eldőlni látszott a mérkőzés, de a látogatók továbbra sem adták fel, mentek tovább becsülettel. Már a 94. percben jártunk, amikor próbálkozásaikat legalább a szépítő találat erejéig, siker koronázta! Egy bal oldali támadás során, a bal összekötő helyéről beadott labdára középen többen is érkeztek, de a legjobb ütemben a vendég Plajner Ákos Simon, aki kb 10 méterről a kissé kint helyezkedő Zubány felett a kapu közepébe bólintotta a játékszert (2-1).

Az újrakezdésre már nem maradt idő, hisz a jelzett négy perces hosszabbítás leteltével, a játékvezető lefújta a mérkőzést.