A Kelen nyerte az ősz rangadóját

Írta: E.T.

csepel kelen

A BLSZ I-ben az ősz rangadóját rendezték 2020.12.06-án, vasárnap ahol a 2. helyezett Csepel az élen álló Kelen sC csapatát fogadta. Mindkét fél a győzelem reményében lépett pályára.  Gyönyörű időben, de nagyon mély, nehéz talajú pályán játszottak a csapatok. A csúszós-sáros talaj miatt nem tudott kialakulni igazi játék, így inkább a küzdelem volt a jellemző.  A Kelen a második félidő elejére Tímári Norman duplájával kétgólos előnyre tett szert, és bár a végén a csepeli szépítés izgalmassá tette a meccset, a vendégek gyűjtötték be a nagyon fontos 3 pontot.

csepel kelen 0 2

A mérkőzés menete:

18' Soós Dávid (Kelen) betört a 16-oson belülre, majd nagy helyzetben a kapu fölé lőtt.

41' Egy védelmi megingást kihasználva egy labdaszerzést követően a középre ívelt labdát Tímári Norman (Kelen) 10 méterről kapásból a kapuba vágta.  0:1

Egygólos vendég előnnyel vonultak szünetre a csapatok.

46' Még fél perc sem telt el a második félidőből, amikor Tímári Norman (Kelen) ismét villant. Szép labdát kapott a jobb oldalon, középre fordult vele és nagy erővel kilőtte a hosszú sarkot! 0:2

66' Soós Dávid (Kelen) becsapta védőjét, de 20 méterről fölé tüzelt.

86' Egy szabadrúgást követően a kapu torkából szögletre mentett Zima Ádám (Kelen) a támadók elől.

87' A beívelt szögletnél szabálytalanságot észlelt a közelben helyezkedő játékvezető a büntetőterületen belül és habozás nélkül a büntetőpontra mutatott.

A büntetőt Takács László végezte el és nagy erővel a kapu jobb oldalába rúgta a labdát. 1:2

Az utolsó percekre nagyon felélénkült a játék, feléledt a Csepel és rohamozni kezdett. Nagyon feszült, de izgalmas lett a meccs.

90' Eagy jobb oldali beadást a hosszú oldalon érkező Ködöböcz András teljesen tiszta helyzetben mellé fejelt! Óriási egyenlítési lehetőség maradt ki!

Az összképet tekintve bár a vége izgalmas volt a meccsnek, a Kelen csapata megérdemelten nyerte meg ezt a nagyon fontos mérkőzést!

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint a Kelen játékosa Tímári Norman volt, aki vezéregyénisége volt csapatának. Aktív játékával és két szép góljával nagyon fontos győzelemhez segítette csapatát.

Vélemények:

Takács Krisztián a Csepel vezetőedzője: Gratulálok a Kelennek! Azt gondolom, hogy a BLSZ I két legerősebb csapata csapott össze. Fájó egy kicsit, hogy tulajdonképpen nem kikényszerített hibából rúgták a gólokat, hanem saját magunkat hoztuk kellemetlen helyzetbe. 2:0 után érthetően vissza is álltak, átadták a területeket és akkor már mi domináltunk. Az utolsó percben meg is volt az esély az egyenlítésre, de sajnos ez nem sikerült. Jövőre azért megpróbáljuk meghúzogatni a bajszukat!

Harmati Tamás a Kelen vezetőedzője: - Először is gratulálok mindkét csapatnak, mert azt gondolom, hogy egy nagyon férfias, küzdelmes mérkőzést játszottunk. A pálya minősége leginkább ezt engedte, de ezt mind a két csapat szívvel-lélekkel tette. Büszke vagyok a játékosaimra, a csapatomra, mert hosszú idő után játszhattunk újra bajnoki mérkőzést és nagyon jól helytálltak a srácok. A hozzáállásuk nagyon jó volt, a megbeszéltek megjelentek a pályán is. Annyit kockáztattunk, amennyit kellett, így készültünk és egy jó mérkőzést játszottunk, ahol begyűjtöttük a három nagyon fontos pontot.