TF-ötös a Budatétény otthonában

Írta: E.T.

tf ot budatetetny

Érthetetlen módon nagyon feszült légkörben kezdődött a Budatétény és a TFSE 4. fordulóból pótolt mérkőzése. A pálya adottságaiból kifolyólag több test-test elleni párharc volt és ebből állandóan vita alakult ki.
Két hatalmas védelmi hibát kihasználva vezetést szerzett a TF csapata, majd egy kiállítás meg is pecsételte a Budatétény sorsát. A játék színvonala sajnos hagyott némi kívánnivalót maga után, de ezt tudjuk be annak, hogy már vége a szezonnak, és mindenki fejben már az ünnepi pihenésre várt. A TF megérdemelten nyert, így tapad az élmezőnyhöz.

bttf

A mérkőzés menete:

23' Zavodni Tamás (TF) erőszakosan vitte el a labdát védője mellett, betört a 16-oson belülre, erős lövését azonban védte Stelczer Ádám.

26' Egy vendég beívelésnél kapus és védő egymásra várva nem értette meg egymást, Faragó Milán (TF) szemfülesen lecsapott a kósza labdára és azt 11 méterről a kapuba vágta. 0:1

31' Megint nem állt a helyzet magaslatán a hazai védelem, ugyanis egy jobbról érkező beadásnál ezúttal a védők vártak egymásra, Faragó Milán (TF) megint jó helyen volt és testével közelről a kapuba sodorta a labdát. 0:2

40' Papp Ádám (Budatétény) gyönyörű cselekkel tisztára játszotta magát, kissé kisodródva balról rászúrta a kapura a labdát, de Barsi János szögletre ütötte a labdát.

45' A már sárga lappal rendelkező Tolvaj Roland (Budatétény) egy felesleges szabálytalanságot követett el ellenfelével szemben, így a játékvezető felmutatta neki jogosan a második sárga lapját, kiállította a játékost, ezzel nagyon nehéz helyzetbe került a hazai csapat!

47' A második félidőben várható volt, hogy hátul kinyílnak a hazaiak. Ezt már a 2. percben kihasználta a TF. Egy gyors kontránál Faragó Milán (TF) lefutotta védőjét, bepasszolta a labdát Borsi Mártonnak, aki higgadtan a kapuba helyezett. 0:3

53' Pump Szabolcs (TF) szép cselekkel betört a büntetőterületre, ballal lövésre szánta el magát, de a védők blokkoltak.

56' Borsi Márton (TF) egy testcsellel kibillentette ellenfelét majd 10 méterről a jobb kapufát találta telibe.

Kétségtelenül látható fölényben játszott a TF csapata, de ez elsősorban labdatartásban mutatkozott meg! Nem igazán jutottak el helyzetekig, mert a hazai védők megfogyatkozva is zártan védekeztek.

70' Faragó Milán (TF) lefordult védőjéről, igazított egyet a labdán, majd 10 méterről leadott nagy lövését a hazai kapus szögletre mentette.

74' A nagyon agilisan futballozó Faragó Milán (TF) szép csellel becsapta védőjét és 8 méterről a jobb alsóba helyezte a labdát. 0:4

78' Suskó Ádám (TF) szép egyéni szólója után nagy helyzetben fölé lőtt.

80' Egy hazai védelmi megingás után a labda Papp Ádámhoz (Budatétény) került, de tiszta ziccerben fölé vágta a játékszert.

82' Egy bal oldali szögletet követően Haraszkó Sándor (TF) a kapuba lőtte a labdát, ezzel kialakította a végeredményt. 0:5

Összességében az 5 gól ellenére sok hibával tarkított, küzdelmes, eléggé feszült, finoman fogalmazva nem túl magas színvonalú mérkőzésen a hazaiak védelmi kihagyásainak köszönhetően megérdemelten nyert a TF csapata, dacára annak, hogy ők sem játszottak igazán jól.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint a TF támadója Faragó Milán volt, aki három gólt szerzett. Minden támadásban benne volt, láthatóan nagyon igyekezett és lelkesedése elegendőnek bizonyult, hogy kiemelkedjen társai közül.

Talabér Gábor a Budatétény játékosedzője: - Kényelmetlen mérkőzés volt, megint egyéni hibáinknak köszönhetően magunkat vertük meg. Kipihenjük magunkat és január közepén újra kezdjük!

Elekes József a TF vezetőedzője: - Az ősz talán leggyengébb mérkőzését játszottuk ma. Az 5:0 önmagáért beszél, de igazából nagyon színvonaltalan meccs volt. Az eredménynek örülünk. Az utolsó hat meccsből hatot nyertünk, ami becsülendő, úgyhogy ráragadtunk az első háromra! Az egész ősz így kiegyenesedett, a sok problémánk ellenére.