Az Építők a pótolt meccsen legyőzte a SZAC-ot

Írta: E.T.

1 38

A BLSZ I. 9. fordulójából elmaradt mérkőzést pótolták 2020.11.18-án, szerda este. A 43.sz. Építők a hétvégén a Kelen ellen bravúros győzelmet arató SZAC-ot fogadta. Két hasonló stílusban futballozó csapat a szó szoros értelmében vett összecsapását láthattuk. Mindkét gárda bátor támadójátékkal, gólratörően játszott és kifejezetten élvezetes, magas színvonalú mérkőzésen a hazaiak megérdemelten nyertek. Izgalmakban sem volt hiány, hiszen a támadó focinak köszönhetően rengeteg helyzet alakult ki.

epi szac

A mérkőzés menete:

14' Tóth Dávid célozta meg távolról a kaput, de jól irányzott lövését magabiztosan hárította a hazaiak kapusa.

20' Borgulya Gábor (Építők) elszáguldott a jobb oldalon, beverekedte magát a büntetőterületre és a legurított labdáját Stampf Armand (Építők) bevarrta a felsősarokba. 1:0

23' Stampf Armand (Építők) a baloldalon megkeverte a védőket, élesen belőtte a labdát, de a társak lemaradtak róla, így kimaradt a lehetőség.

32' Remek baloldali támadás végén a beadásra Tóth Dávid (SZAC) érkezett és mindenkit megelőzve a hálóba passzolta a labdát

1:1

41' Borgulya Gábor (Építők) kapott nagyszerű labdát, bevezette a büntetöterületre, de mielőtt lőtt volna, beérték a védők és szereltek.

Kifejezetten lüktető volt a játék, folyamatosan alakultak ki a helyzetek a remek iramú félidőben.

51' Hámory Zoltán (Építők) a saját büntetőterületén belül rossz ütemben lépett oda Kozselka Ádámnak, a játékvezető jogos büntetőt ítélt a vendég csapat javára. Nagy lehetőség előtt állt a SZAC! Az ítélet végrehajtó Kalácska Csaba jól helyezett lövését azonban Kires Attila (Építők) nagy bravúrral kiütötte! Nem tudta átvenni a vezetést a vendég együttes.

57' A foci törvényszerűsége, hogy a kimaradt helyzetek megbosszulják magukat. Egy formás támadás végén nagy lövés ment kapura, amit a vendég kapus hárítani tudott, de a róla kipattanó labdát Rozsáli Artúr (Építők) a kapuba vágta! Előny a hazaiaknál.

2:1

60' Érezhetően megfogta a SZAC csapatát a kihagyott büntető és a bekapott gól. Egy védelmi rövidzárlat közben nem értették meg egymást a kapus és védője, a labda Borgulya Gáborhoz (Építők) került, aki üres kapu mellé gurított.

70' Szalai Kristóf (SZAC) 15 méterről rádurrantott a labdát a kapura, de a Kires Attila (Építők) szép vetődéssel hárítani tudta a közeli lövést.

73' Egy jobb oldali szögletet követően Kerékgyártó Marcellhez került a labda, 16 méteres bombaerős lövését parádés reflexszel védte Kires Attila (Építők)! Hihetetlen bravúr volt!

86' Hámory Zoltán (Építők) jobbról szépen beívelte társának a labdát, Kocsis Balázs pedig elegáns mozdulattal a kapus felett a hálóba csúsztatott. 3:1

93' Katz Balázs 22 méterről rásuhintotta a labdát, ami félelmetesen csapódott a léc alá, de Kires Attila (Építők) bravúrosan szögletre tolta azt.

Egy nagyon izgalmas, látványos és jó iramú mérkőzést játszottak a csapatok, ahol több jó teljesítmény emelte az amúgy is magas színvonalat. Ezen az estén az Építők csapata sok futással, agresszív letámadással, nagyszerű játékával teljesen megérdemelten nyert.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint az Építők kapusa, Kires Attila volt.
Minden lövést hárított. Komoly érdemei vannak csapata győzelmében, büntetőt is fogott, és lélektanilag fontos helyzetekben többször is ziccert védett. Remek bravúrjai mellett magabiztosan irányította játékostársait, teljesítményével kiemelkedett a mezőnyből.

Vélemények:

Slehovszki Krisztián, az Építők edzője: - Egy nagyon jó, gyors ellenféllel játszottunk, de készültünk erre, hiszen a listavezetőt hétvégén csak megverték 0:3-ról! Eléggé kevesen vagyunk, de úgy látszik ez hozza meg a csapatnak a mentális erejét. Minél kevesebben vagyunk, annál erősebbek vagyunk, Továbbra is szeretnénk a jó sorozatot megtartani, dolgozunk tovább.

Hargitai László, a SZAC vezetőedzője: - Nem így terveztük ezt az estét a jó Kelen meccs után. Kihagytuk a tizenegyest, ami sorsfordító volt a mérkőzésen. Úgy gondolom, hogy rengeteg egyéni hiba volt hátul, amit az ellenfél a jó kontráival kihasznált. Azt kell mondanom, hogy megérdemelten nyerték meg a mérkőzést, mi a mai napon nem voltunk a topon!