A Csepel nyerte a forduló rangadóját

csepel penzugyor1 0

Két olyan csapat játszotta a forduló rangadóját, amelyek az eddig lejátszott fordulókban a vesztett pontok tekintetében szinte fillérre ugyan úgy álltak (6 illetve 8 pontot vesztettek eleddig). A táblázaton elfoglalt helyezések kicsit torz képet adtak, hisz a hazaiak két meccsel kevesebbet játszottak le. A közelmúlt sikerei valamint a Kelen előző napi botlása mindkét oldalra ösztönzőleg hatott, így a zárt kapus jelleg mellett mindkét fél a győzelem megszerzéséért lépett a játéktérre.

csepel penz2

Mindjárt az első percben két óriási lehetőséget puskáztak el a látogatók s mint később kiderült, ezekkel el is lőtték az összes puskaporukat, mert onnantól kezdve inkább hazai dominanciával telt az első játékrész. Ráadásul a 26. percben 10 főre fogyatkozott a Pénzügyőr. A jobbösszekötő helyén kapura törő hazai támadót még a büntetőterületen kívül, de nyilvánvaló gólhelyzetben vitte földre a 20-as számú Deési Márk, így egy kis asszisztensi segítséggel a játékvezető piros lappal kiállította a vétkest.

A 37. percben azután megszerezte a vezetést s mint később kiderült, a győztes találatot a Csepel. Jobb oldali sarokrúgást követően - melyet Takács László végzett el - a visszajátszott labdát a büntetőterület bal sarkáig vezette, majd kitűnő rúgótechnikával, ballal óriási gólt ragasztott a kapus felett a kapu jobb felső sarkába. Csepeli és semleges szempontból gyönyörű, egyben értékes találat volt (1 - 0)!

A hátralévő időben illetve a második játékrészben inkább a kispadok izzottak a feszültségtől, de gólt vagy más érdemleges történést már nem jegyezhettünk fel. Győzelmével megkezdte a felzárkózást a Csepel, hisz a vesztett pontok tekintetében mindössze három egység választja el a listavezető Kelentől.