Már nem sereghajtó a RAFC!

Írta: K.I.

viz rafc

FŐVÁROSI VÍZMŰVEK SK - RAFC 3 - 3 (2-3)

A 13. forduló egyik, amolyan "papírforma mérkőzésnek" titulált találkozóját a külső Váci úti Vízművek sporttelepen játszották, természetesen itt is nézők nélkül, zárt kapus körülmények között. Az említett jelzővel azonban csupán a táblázaton elfoglalt pozíciók kapcsán illethettük az összecsapást, hisz a forduló előtt 20 ponttal az ötödik pozíciót elfoglaló házigazdák a sereghajtó, azaz a tizenhatodik helyen szerénykedő s mindössze 6 pontot gyűjtő látogatóikat fogadhatták. A futball egyik örök igazsága azonban ma is aktuálissá vált, mely szerint: a labda gömbölyű és nincs előre lefutott találkozó!

Már az 5. percben beigazolódni látszottak az előzetes jóslatok! Egy jobb oldali hazai akciót követően érkező lapos beadást követően az ide-oda pattogó labdát több vendég védő is igyekezett elrúgni a kapujuk előteréből, mely végül Zöld Bálintnak "sikerült". A gond csupán azzal volt, hogy pechjére a felszabadító rúgása a saját kapujában kötött ki. Öngól! (1-0).

Nem tört össze a lelkes vendégcsapat és három perc elteltével már egalizálták az állást.
A 8. percben egy jobb oldali támadást követő beadás csúszott el a menteni igyekvő Török Ákos talpa alatt, ezzel mintegy "lekezelte" a labdát a mögötte érkező Laukó Jánosnak, aki köszönte szépen és mindenféle igazgatás nélkül, pontosan helyezte a játékszert a kapu bal alsó sarkába (1-1). Kölcsön kenyér visszajár, de ettől a szintén örök klasszikustól bizonyára szívesen eltekintettek volna most a hazaiak...

Újabb öt perc elteltével pedig már vendég vezetést mutatott az eredményjelző!
A 13. percben egy középről érkező, pontos indítást szelídített meg a balösszekötő helyén az egyenlítő találat szerzője. A vele szemben kissé szellősen védekező védőjátékos asszisztálása mellett befelé tolta a labdát, majd a 16-os jobb oldali csücskéről kb. 22 méterről szépségdíjas gólt ragasztott a kapu bal oldalába (1-2). Öt perc alatt duplázott a lendületesen és agilisan futballozó Laukó.

Ezután már a hazaiak futhattak az eredmény után, de ma meglehetősen erőtlenül és ötlettelenül futballoztak.
A 26. percben azután tovább érett a meglepetés! Lendületes vendég akciót követően a hazai védők még röviden felszabadítottak, de a visszatett labdát a leshatáron kilépő Ébenhardt Tamás egy igazítást követően, magabiztosan helyezte a kapu jobb oldalába (1-3).

Innentől mindent egy lapra feltéve próbált visszajönni a meccsbe a Vízművek.
A 33. percben pedig még az első félidőben sikerült felzárkozniuk vetélytársukra. Egy jobb oldali sarokrúgást követően két hazai játékos is üresen érkezett az öt és felesen, akik közül az egyik, Peller Ákos akadálytalanul fejelhetett a kapu bal oldalába (2-3).

A második félidőben is hazai dominanciát láthattunk, de ekkor is meddő mezőnyfölénnyel és kevés kidolgozott helyzettel.
A 78. percben azután siker koronázta a hazai próbálkozásokat. Egy kapu előtti kavarodást követően Katona Gergő eszmélt a leggyorsabban és a jobb oldalról, éles szögből, a kaputól mintegy 12 méterre, okosan és szép technikai megoldással löbbölte át a labdát a kissé kint álló kapus illetve az előtte állók felett, majd hullott az a kapu hosszú, jobb oldalába (3-3). Ez is szép találat volt!

A hátralévő időben már nem változott az eredmény s meccslabdája sem volt egyik csapatnak sem, így maradt a döntetlen eredmény.
A hazaiak megtartották ötödik pozíciójukat, míg a látogatók a most futó bajnokságban először léptek el az utolsó pozícióból! A RAFC utolsó három fordulóban immár öt pontot szorgoskodott össze.