Unione - Közterület 3-0

fazzz

A BLSZ I. 13. fordulójában az  előző körben az Ikarus ellen győzni tudó Közterület az egyre magabiztosabb Unione-hoz látogatott.  Amint a játékvezető a sípjába fújt, attól fogva magához ragadta a kezdeményezést a nagy nevekből álló hazai csapat. Játékosai szépen járatták a labdát és alig engedték lélegzethez jutni a KT-t.

unikt

A mérkőzés menete:

5' Kulcsár Tamás (UNIONE) 20 méterről tette próbára Ferenczi Bencét, aki résen volt és magabiztosan fogta a labdát.

9' Aribi Hassan (UNIONE) nagy helyzetben lőtt, de a vendégek kapusa ismét parádésan hárított.

17' Szabó Tibor  (UNIONE) 18 méteres szabadrúgása alig ment a kapu mellé.

Nyomasztó fölényben játszott az Unione, a vendégek jobbára lelkesen védekeztek és szórványos ellentámadásokkal veszélyeztettek.

27' Kasza Gábor (UNIONE) hatalmas lövése a jobb kapufáról vágódott ki, majd a kipattanó labdát újra kapura lőtte, de Ferenczi Bence nagy bravúrral lábbal hárított.

30' Aribi Hassan (UNIONE) balról csavarta rá a labdát, a labda a bal felső sarok mellett hagyta el a játékteret.

33' Egy szépen lekészített labdát Kulcsár Tamás (UNIONE) durrantott fölé.

38' Eddig tudta tartani magát a lelkesen védekező Közterület! Egy jobb oldali beadás után Aribi Hassan (UNIONE) szép mozdulattal fejelt a kapuba. 1:0

42' Eljutott a Közterület a hazaiak kapujáig! Szatmári Sándor (KT) nagy lövést eresztett meg, de a labda mellé ment.

44' A hazaiak körbe adogatták a Közterület kapuja előtt a labdát, ami Kulcsár Tamáshoz (UNIONE) került, ő igazított egyet rajta és 23 méterről kilőtte a jobb sarkot.  2:0

46'  Mindjárt góllal kezdtek a hazaiak. Kulcsár Tamás egy jobbról érkező labdát fejel a kapuba. 3:0

A második félidőben a játék irama a korai gól után kissé visszaesett.

60' Berta József (KT) visszatette lövésre a labdát, de Török Zsolt (KT) nem élt a lehetőséggel.

65' Egy szép kiugratás után Kaszai Gábor (UNIONE) a kapusba lőtte a labdát.

70' Szabó Tibor (UNIONE) nagy lövése levágódott a védőkről.

75' Sztrunga Zsolt (UNIONE) is megpróbálkozott egy lövéssel, 25 méteres bombája elsüvített a kapufa mellett.

80' Szabó Tibor (UNIONE) 20 méteres nagy lövését mentette szögletre Ferenczi Bence.

Az Unione csapata rutinos játékosokat felvonultatva minden csapatrészben jobb volt ezen a mérkőzésen a Közterület nagyon lelkes, fegyelmezett és szimpatikus csapatánál.

A mérkőzés legjobbja Pestifoci szerint Szabó Tibor volt.

Igazi karmesterként irányította csapatát. Nagy tapasztalatát kihasználva szebbnél-szebb labdákkal játszotta meg társait. Elegáns játékával kiemelkedett a mezőnyből.

Szabó András (az UNIONE vezetőedzője): - Borzasztóan fegyelmezett és jól védekező csapat ellen játszottunk, nehéz volt feltörni őket, pedig megvoltak a lehetőségeink. Az első félidőben ha berúgjuk a helyzeteinket, akkor nagyobb arányú is lehetett volna ez a győzelem. A lényeg, hogy játékosaim nem nézték le az ellenfelet! Megpróbáltunk végig nyomást gyakorolni rájuk, és szerintem megérdemelt győzelem született.

Szikszai Zoltán (a Közterület vezetőedzője): - Először is gratulálok az Unione csapatának, jobbak voltak. Az első félidőben óriási szerencsénk volt, utána viszont a második félidőben ragyogóan helytálltunk, végig küzdöttük a mérkőzést becsülettel, úgyhogy meg vagyok elégedve a csapatommal.