A harcosság győzelmet ért! PSK - THSE II. 2-0

Írta: E.T.

9 3

A BLSZ II. 9. fordulójában a veretlen Pestszentimre a még nyeretlen THSE II.-t  fogadta. Mindkét csapat nagyon fiatal játékosokkal futott ki a pályára, és bár eléggé akadozott a játék, de a csípős hidegben kapuk előtt azért voltak meleg pillanatok.

psk thse2

A mérkőzés menete:

9' Dobó István (PSK) kapuralövése elsüvített a kapu mellett.

11' Pete Attila (THSE) is megmutatta a kapuralövés tudományát, de nagy lövését követően szögletre mentettek a hazai védők.

16' Kazi Levente (PSK) szép csel utáni lövését szép mozdulattal védte Szilvási Zoltán.

29' Dobó István (PSK) nagyszerű indítást kapott, de a vendégek kapusa kifutva kapujából ismét tisztázni tudott.

34' Mondok Richárd (THSE) veszélyes szabadrúgása éppen csak fölé szállt.

37' Ismét Mondok Richárd veszélyeztet, egy szabadrúgást 20 méterről centikkel lőtt fölé.

43' Szabó Levente (PSK) nagy lövését a vendég védők blokkolták.

Az első félidő inkább nagy mezőny munkáról szólt. Mindkét csapat igyekezett, de a védők rendre megállították a támadásokat.

49' Komoly figyelmeztetés érkezett a hazaiaknak! Egy veszélyes beadást a hálóba bólintott a vendég csapat futballistája, de a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt.

53' Szabó Levente (PSK) nagyszerű helyzetfelsimeréssel átemelte a kapuson a labdát, de az a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

63' Polónyi Tamás lerázta magáról őrzőjét, pontosan adott be és a mélységből jó ütemben érkező Kazi Levente a hálóba bólintott a Pestszentimre vezető gólját. 1:0

72' Varga Balázs (PSK) futott el a jobb oldalon, remek beadását Szilvási Zoltán (THSE) fantasztikus mozdulattal kiütötte a támadó elől.

77' A nagy formában játszó Kazi Levente (PSK) elszáguldott a bal oldalon, kitűnő beadását Varga Balázs kapura lőtte, de a vendégek hálóőre ismét remek védéssel hárított.

78' Kijött a szorításból a vendég csapat és Borsos Botond (THSE) próbálkozása centikkel ment mellé.

84' Varga Balázs (PSK) cselezget a büntetőterületen belül, a vendég védő jól hallhatóan eltalálta a lábát, a játékvezető jogos büntetőt ítélt a hazai csapat javára. A tizenegyest Mészáros Dániel végezte el, de lövése a jobb kapufáról kivágódott, maradt az 1-0.

85' Egy perc múlva azonban megszületett a második gól egy tizenhatoson belül kijátszott akció végén Mészáros Dániel ezúttal nem hibázta el a lehetőségét, és higgadtan helyezett a kapuba. 2:0

93' Egy szabadrúgást végezhettek el a vendégek a 16-os sarkának magasságában. Mondok Richárd (THSE) nagyszerűen helyezett csavarását a bal felső sarokból tornázta ki Simonfi Tamás (PSK).

Összességében nagy küzdelem, sok futás, remek védőmunkák jellemezték a meccset, amelyen a hazai csapat ha nehezen is, de szorgalmas játékának köszönhetően megérdemelten nyert.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Kazi Levente volt.
Villámgyors elfutásaival, lendületes játékával és gyönyörű cseleivel kiemelkedett a mezőnyből. Rendre jól hozta helyzetbe társait és lélektanilag nagyon fontos időszakban egy parádés fejessel vezetéshez juttatta csapatát.

Vélemények:

Papp Zsolt a Pestszentimre játékos edzője: - Kicsit sűrű a programunk, mert 13 nap alatt öt meccset játszunk, ennek megfelelően forgatom is a keretet, ahogy tudom. Megadom a pihenőidőket és a mai napon a fiatalabbnál is fiatalabb csapattal kezdtünk. Úgy érzem, hogy annak ellenére, hogy az első félidő kiegyenlítettebb játékot hozott, a második félidőben felőröltük ellenfelünket. Minőséget hoztak be a cserék, és úgy érzem, hogy magabiztosan és megérdemelten győztünk.

Végh László a THSE-Szabadkikötő edzője: - A küzdés szempontjából teljesen rendben volt a csapat, gratulálni tudok ehhez a fiúknak. Kicsit kevesen voltunk, reméljük a jövő héten még jobb teljesítményt nyújtunk és végre az első győzelmünk is meglesz.