Budapest Kupa: 3-0-ról állt talpra a Közterület, a kapus ki is egyenlített, de a Pestszentimre jutott tovább!

Írta: E.T.

6 12

A pestimrei játéktér használhatatlansága miatt a MALÉV-pályán rendezték meg ezt a pikáns meccset.
Az első félidőben azonnal kezdeményezőbben lépett fel a Pestszentimre csapata és sokkal jobban játszott ellenfelénél. Könnyed és szép focit bemutatva egyre másra vezették veszélyesebbnél veszélyesebb támadásaikat és ha nem véd parádésan a Közterület kapusa, Ferenczi Bence, akkor simán be is biztosíthatták volna győzelmüket. A bekapott három gól ellenére is azt lehet mondani, hogy ő tartotta meccsben a vendégcsapatot. Az első félidőben látottak alapján a szurkolók elkönyvelték a sima hazai győzelmet, de a második félidőben meglepő fordulat következett. A Közterület csapata átvette az irányítást és gyors csatáraik rendre megzavarták az imrei védelmet. Nagyon megváltozott a meccskép! A Közterület nem, hogy nem adta fel, hanem jobban mozgósítva erőit, nagy elszántsággal, mident egy lapra feltéve próbált fordítani. az utolsó percben ki is egyenlített, de a Budapest Kupa szabályai szerint így is az egy osztállyal lejjebb futballozó PSK jutott tovább.

De nézzük, mi is történt!

psk kozter

7' Egy kiugratás után Dobronyi Gergely (Pestimre) maga elé tette a labdát és 28 méterről hatalmas bombát zúdított védhetetlenül a kapuba. 1:0

15' Polónyi Tamás (PSK) nagy lövését a vendég védők blokkolták.

17' Vidák Dezső (Közterület) bátor próbálkozását védte a hazaiak hálóőre.

20' Kazi Levente (PSK) 10 méterről kapura lőtt, de Ferenczi Bence (Közterület) nagy bravúrral lábbal hárított.

21' Papp Dávid (PSK) 25 méterről elemi erejű lövést zúdított a kapura, a labda a felső lécről vágódott védhetetlenül a kapuba. 2:0

Egymás után vezette támadásait a Pestszentimre csapata, ezzel nagy nyomást gyakorolt ellenfelére.

24' Kazi Levente (PSK) egy szép kiugratás után a bal kapufa mellé lőtt.

28' Ismét Kazi Levente (PSK) villant! Lefutotta védőjét, majd a kifutó kapus felett a kapuba emelt. 3:0

32' Dobronyi Gergely (PSK) rávezethette a kapusra a labdát és ajtó-ablak helyzetben már mindenki gólt látott, de Ferenczi Bence (Közterület) fantasztikus bravúrral kivédte a lehetetlent.

A második félidőre egy teljesen más Közterület jött ki a pályára.

52' Varga Ádám (Közterület) oldalról lőtt ravaszul, de labdája a kapu fölött hagyta el a játékteret.

54' Gremsperger Márton (Közterület) próbálkozott távolról, de az ő lövése is fölé szállt.

61' Mészáros Dániel (PSK) közeli fejesét védte a Közterület jó napot kifogó kapusa.

64' Egy jobb oldali beadásra, jól érkezett Pavelcsák Zsolt (Közterület), de lábáról leperdült a labda, így oda lett a helyzet.

Folyamatosan támadott a Közterület és érthetetlenül visszaesett a Pestszentimre. Benne volt a levegőben, hogy csak idő kérdése és gólt fognak szerezni a vendégek.

70' Pavelcsák Zsolt (Közterület) 18 méteres lövése a kapus kezében landolt.

71' Varga Ádám (Közterület) lerázta magáról őrzőjét és nagy helyzetben a kapusba lőtte a labdát.

74' Pestimrei helyzet maradt ki, majd abból egy villám gyors ellentámadást vezettek a vendégek, Pavelcsák Zsolt (Közterület) elfutott a jobb oldalon, bevezette a labdát a büntetőterületre és a kapus mellett a hálóba bombázta a labdát. 3:1

80' Egy jobb oldali beadást követően Polónyi Tamás kezezett a büntetőterületén belül, a játékvezető jogos büntetőt ítélt a vendég csapat javára. A büntetőt Szatmári Sándor magabiztosan lőtte a kapu jobb oldalába! 3:2

Eddig sem volt izgalommentes a meccs, de ezután még fokozódott a dráma!

86' Egry Zoltán (Pestimre) élesen kapura csavart szabadrúgása alig ment mellé.

90' A vendégek kapusa, Ferenczi Bence minden mindegy alapon felment egy szögletrúgáshoz, és a beadást követően mindenkit megelőzve gyönyörű mozdulattal fejelt a kapuba. 3:3

Ellentétes félidők, hihetetlen végjáték, nagy iram, lüktető játék, látványos gólok és sportszerű légkör jellemezte ezt a mérkőzést, ahol látottak alapján a döntetlen igazságos. Soha rosszabb meccset ne lássanak a szurkolók. Az eredménnyel a Pestszentimre csapata jutott a Budapest Kupa 3. fordulójába.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Ferenczi Bence volt.

Olyan bravúrokkal tartotta mérkőzésben csapatát, hogy aki látta védéseit, azok hitetlenkedtek és csettintettek is. Fantasztikus védései mellett a 90. percben ritkán látható megmozdulással csodálatos fejesgólt ért el és ezzel nem kapott ki csapata, a kiesést az ő teljesítményével sem tudta elkerülni a Közterület.

Papp Zsolt, a Pestszentimre játékosedzője: - Az első félidőnkkel maximálisan elégedett voltam. Azt gondolom, hogy teljesen reális volt a két csapat közötti három gólos különbség a játék képe alapján. Azt kértem a srácoktól a félidőben, hogy menjünk ki és folytassuk ezt a futballt, amit játszunk és hátul stabilan hozzuk le kapott gól nélkül. Az első negyedórában ez sikerült is, de az utolsó félórás nem is olyan rövidzárlatunkra nem igazán tudok magyarázatot. Visszahoztuk ellenfelünket ebbe a teljesen eldőlt mérkőzésbe. Nagyon sajnálom ezt az utolsó félórát, de hát örülök a továbbjutásnak, elértük a célunkat.

Szikszai Zoltán, a Közterület vezetőedzője: - Igazi kupamérkőzést játszottunk. Az első félidő a Pestimréjé volt, a második félidő a mienk. Ha egy kicsit szerencsénk van, az első félidőben az egyik lehetőségünket kihasználjuk, akkor ezt a mérkőzést meg tudtuk volna nyerni, de gratulálok a Pestszentimrének!