Felváltva rúgta a gólokat a Nimród és a Kerület

nimrod iiker pesti

Nimród - II. Kerület UFC 3-3

A BLSZ 2. 5. fordulójában az egységes és jó formát mutató Nimród FC fogadta azt a II. Kerület UFC-t, amely elhalasztott bajnokijai miatt mindössze második találkozójára készült.

Gyors gólváltások sorát hozta az első félidő. A 13. percben tizenegyeshez jutott az UFC. Erdő-Lahner Tas az ellene elkövetett visszahúzást torolta meg. Tycho Barnabás hiába vetődött jó irányba, nem védhetett. (0-1)
A 20.percben megszületett az egyenlítés, Szabó Norbert egy mélységi passz után a kifutó Benke András lábai között rúgta el a labdát. (1-1)
Három perc múlva újra rezgett az UFC háló, Jánossy Barnabás első lövését Benke bravúrral hárította, de az ismétlést a kapuba menteni igyekvő védők felett beemelte. (2-1) Fordított a Nimród.

Ismét rövid idő telt csak el az újabb gólig. Mindössze 8 perc múlva újra döntetlen volt az állás. Egy bal oldali szöglet után az üresen hagyott Erdő-Lahner Tas 8 méterről a hosszú sarokba csúsztatott (2-2).
Újabb 8 perc elteltével, újabb fordulat jött! Könczey Zsolt befelé cselezett a bal oldalról, majd jobb lábbal briliánsan csavart Benke kapujának bal oldalába(3-2).
Több gólra már nem volt idő, így 3-2-vel fordultak a csapatok.

A szünet után a következő találatra ismét csak 8 percet kellett várni. A második játékrészt élénk vendégtámadások jellemezték, ezek egyike végén jutott szabadrúgáshoz az UFC. Az 53. percben Erdő-Lahner Tas maga és csapata harmadik gólját szerezve látványosan tekerte a labdát félmagasan a kapuba mintegy 25 méterről. (3-3)
A hátralévő játékidőben veszélyesebb volt a Nimród, kihagyott több nagy helyzetet is, egyszer a kapufát is eltalálta, de a döntő találatot nem tudta bevinni, így maradt az az igazságosnak mondható 3-3-as végeredmény.
A szebbnél-szebb gólok budai mérkőzésén mindkét csapat sportszerű, őszinte támadójátékkal rukkolt elő.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Erdő-Lahner Tas lett.
Büntetőből, szöglet utáni fejesből és szabadrúgásból egyaránt eredményes volt.

Vélemény:

Könczey Zsolt (a Nimród játékos-edzője): - Jó mérkőzést játszottunk. Számítottam az ellenfél részéről egy bizonyos játékra, de mást kaptunk. Nekem idáig nagyon tetszett az UFC focija, de ez valamiért megváltozott náluk, amit sajnálok. 3 pontrúgásból dühítő gólokat kapni, de mi szépen játszottunk, a labda nálunk volt, az első félidőben lőttünk is 3 gólt, de sajnos a másodikban kapufákig jutottunk csak. Örülök a meccsnek azért, szépen játszottunk, még hatékonyabban kell, picit vagányabban!

Erdő-Lahner Tas (a II. Kerület UFC játékos-edzője): - Nem voltunk könnyű helyzetben a mérkőzés előtt, több játékosunk is kiesett a védelemből, akiket nem tudtunk posztra megfelelően pótolni, így kényszermegoldásokkal kellett élni. Ez teljesen rányomta a bélyegét a játékunkra is.  Nem tudtuk megvalósítani, amit szerettünk volna és ez a meccs most nem a szép focinkról szólt az is biztos. Ráadásul az ellenfél is kreatív, gyors támadásokat vezetett. Lényegében az egész mérkőzést végig kellett küzdeni. A második félidőben elsősorban védekezni kényszerültünk. Gratulálok a srácoknak, nagyot küzdöttek és gratulálok a Nimródnak is.  Jól fociztak, jó ellenfelek voltak ismét!