Meglepő SZAC-ötös az Unione otthonában

uniszac2

Határozottan kezdett a SZAC az Unione otthonában, és bár a meglehetősen tartalékos hazai csapatnak is megvoltak a helyzetei, a félidő végén kétgólos előnyre tett szert. Hargitai László csapata a második félidő elején ott folytatta, ahol az elsőben abbahagyta, és a 49. percben szerzett találattal gyakorlatilag el is döntötte a meccset. Az Unione-nak nem sikerült felállni a nehéz helyzetből, sőt a mérkőzés hajrájában is kapott két gólt, így 5-0-ás vendég siker született.

uniszac3

unione szac

Gólok:
42' Nagy Dominik (SZAC) kapura lőtt, labdája egy védőn megpattanva védhetetlenül a léc alá vágódott. 0:1

45' Kozselka Ádám szép csellel lerázza magáról a védőjét, bevezette a büntetőterületre a labdát és higgadtan a kapus mellett a hálóba gurított. 0:2

49' Egy hazai védelmi megingást után Koritár Dávid (SZAC) elé került a labda, aki 1 méterről a hálóba pofozta azt. 0:3

83' Kerékgyártó Marcell kapott nagy labdát, szépen lekezelte és a büntetőterületen belülről a kapus mellett ellőtte. 0:4

86' Egy szélvészgyors kontrát vezettek a vendégek, Kerékygyártó Marcell lefutotta a hazai védelmet, majd kapura lőtt, de lövését bravúrral védte a hazaiak kapusa. A kipattanó ismét Kerékgyártó Marcellhez került, aki másodszorra nem hibázta el a lehetőséget és a kapuba passzolta a labdát. 0:5

uniszac5

Nagyon jó kis meccs volt. Az Unione rutinos játékosai amíg bírták erővel, addig pazar labdajáratásokkal szőtték támadásaikat, de az idő múlásával a SZAC fiatal játékosai lendületesen átfutottak a védelmükön és megérdemelten nyerték meg ezt a sportszerű, látványos mérkőzést!

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Koritár Dávid volt.
A SZAC középső védője szorgalmasan dolgozta végig a meccset. Nagyot küzdött a támadókkal- Sportszerűen, magabiztosan, sokat futva ügyesen irányította a védelmet és még gólt is szerezett. Kifogástalanul játszott.

Vélemények:

Szabó András, az UNIONE vezetőedzője: - Tudvalevő, hogy nagyon sok játékosom hiányzott, így tartalékosan álltunk föl, ehhez képest az első félidőben szerintem jól játszott a csapat. Amit vártam tőlük, azt maximálisan megoldották. Nem volt szerencsénk, mert bár a SZAC-nál volt többet a labda, a kontrákból nekünk volt több helyzetünk. Kaptunk egy szerencsétlen gólt, amibe beleértek, aztán gyorsan kaptunk még egyet és ezzel tulajdonképpen a mérkőzés le is volt rendezve. Ebben az összeállításunkban is azt gondolom helyt állt a csapatom, még ha nem is volt szerencsénk. Természetesen gratulálok az ellenfélnek, mert jól futballozott.

Hargitai László a SZAC vezetőedzője: - Nagyon örülök, hogy idegenben öt gólt tudtunk rúgni, nem számítottam rá a mérkőzés elején! Amit egész héten gyakoroltunk feladatokat, a fiúk maximálisan megcsinálták és akár mondhatom, hogy nagyobb arányú is lehetett volna a győzelmünk a jó erőkből álló Unione ellen. Tudjuk sajnos, hogy elég tartalékosan álltak föl. Ennek ellenére mi az Unione ellen játszottunk és nyertünk öt nullra. Köszönöm a fiúknak remélem ugyanígy megyünk tovább.