Nem számított a jó kezdés! BMTE II - Vízművek 3-5

bmteviz3 5 1

"Fontos, hogy jól kezdjük a bajnokságot." Az agyoncsépelt mondat minden évben elhangzik. De vajon mennyire fontos?  A  Budafok az első körben egy Ikarus elleni 5-0-s sikerrel nyitott, míg a Vízművek egy 4-1-es Pénzügyőr elleni vereséggel. Az első forduló után a Budafok csak veszített, míg a Vízművek azóta veretlen. Így várták az egymás elleni meccset a csapatok a BLSZ I. 5. fordulójában.

bmte viz3 5

Fontos a jó kezdés! Na jó, ez már azért általában igaz szokott lenni, de a Budafok II és a Vízművek mérkőzése kapcsán ez sem jelentett sokat.

Már a 3. percben vezetést szerzett a Budafok II., egy gyors támadás végén Harsányi Dániel vette át jól a labdát, majd közelről a hálóba lőtt. 1-0

A jó hazai kezdés után átkerült a játék irányítása a Vízművek kezébe. Kezdetben ez nem járt olyan sok veszéllyel a Budafokra nézve, egészen az első negyedóra végéig… A 15. percben Lengyel Máté óriási labdát adott Madar Máténak, akinek tizenhatoson belülről leadott lövésénél az utolsó pillanatban szögletre blokkolt Somogyi Dominik. Ez a mentés azonban, mint kiderült gyorsan elröppenő öröm volt, mert a szögletet Lengyel Máté jól adta be, Szentiványi Szabolcs érkezett, és fejjel a kapu jobb oldalába hullajtotta a labdát. 1-1

Sőt, a 19. percben jött egy újabb vendég pontrúgás és egy újabb vendég gól. Lengyel Máté jobbról adott be, Török Ákos fejjel kapura csúsztatott, labdája még egy lábra rápattant, de ha nem így lett volna, akkor is a kapuban köt ki. 1-2

A magasból a mélybe jutás láthatóan megütötte a Budafokot, ráadásul a 28. percben már kétgólos hátrányba kerültek. A két pontrúgást követően egy akció után ért révbe a Vízművek. Fülöp Csongor parádésan hozta ziccerbe Peller Ákost, aki 10 méterről elrúgta a kapus lábai mellett a labdát. 1-3

A 39. percben majdnem újabb találatot jegyzett a Vízművek. Peller Ákos lőtt 16 méterről, Olasz Bálint kiütötte a labdát a jobb felső elől, de pont Szentiványi Szabolcs elé, aki nagy helyzetben a kapu fölé lőtt.

A félidő végén próbált felzárkózni a Budafok, Szebenyi Balázs 20 méterről leadott szabadrúgása jó kísérlet volt erre, de Balázs Botond szögletre ütötte a labdát. A sarokrúgás is veszélyes volt. A szerencse viszont nem támogatta a Budafokot, közelről sem sikerült kapuba kotorni a labdát.  Így maradt az 1-3-as félidei eredmény.

A második játékrész elején kiegyenlített játékot láthattunk, a Vízművek nem igazán erőltette a támadásokat, a Budafok pedig nem ment fejjel a falnak, amennyire meg lábbal mentek a hazaiak, az kevés volt.

A 66. percben aztán a Budafok egyik kinyílása mégis gólt eredményezett. Érkezett a felívelés Lengyel Mátéhoz, aki jó helyzetből félig beadott, félig lőtt, mondjuk úgy inkább, hogy élesen a kapu előterébe tette a labdát, ahol érkezett Szentiványi Szabolcs és közelről a hálóba juttatta a negyedik Vízművek-gólt. 1-4

Ez a negyedik találat bő egy óra játék után szépen megnyugtatta a vendégeket, de aztán rá kellett döbbeniük, hogy a kellemes érzések ellenére nem a masszázs szalonban járnak.

Senki sem gondolta volna már ekkor, de visszajött a meccsbe a Budafok, és ugyanúgy pár perc alatt tette ezt, ahogy az első félidőben a Vízművek fordított. A 75. percben Harsányi Dániel remekül tette vissza a labdát lövésre Venczel Zsoltnak, aki 15 méterről nagy helyzetben magabiztosan lőtt a kapuba. 2-4

A 78. percben Horváth Tamás tört be nagy lendülettel a tizenhatoson belülre, majd visszapasszolt Harsányi Dánielnek, aki ziccerben nem hibázott. 3-4

Innentől bármi benne volt a meccsben, a vérszemet kapó Budafok ment az egyenlítésért.

A 84. percben Hajas Bálintnak ívelték fel a labdát, aki egyből középre tette azt Paholics Máténak, ő pedig  a kapu jobb felső részébe lőtt. Nem lett azonban 4-4, mert az asszisztens zászlaja a magasban volt, les miatt az eredmény nem változott.

A véghajrában már úgy támadott a BMTE, hogy már csak a kapusuk maradt a saját térfelükön.

A 93. percben aztán a kirohanások sora a Vízműveknek kedvezett végül, Katona Gergő lépett meg egy kontránál, láthatóan egyedül fejezte volna be az akciót, de aztán végül a tizenhatoson belül bepasszolta Bergendi Máténak labdát, aki közelről megszerezte a mindent eldöntő és egyben utolsó találatot.

Vélemény:

Véber György és Szlezák Zoltán ezúttal az Újpest FC-nél volt hivatalos, így nem tudott részt venni a meccsen, jövő héten újra csatlakoznak a Vízművekhez.  A vendégeknél Vajay Imre volt megbízva erre a napra játékos-edzőként , őt kértük a győzelem értékelésére: „Az elején kapkodás jellemezte a csapatot, ennek is volt köszönhető a korai Budafok-gól. Aztán az 5. perctől kezdve az első félidő végéig mutatott játékkal elégedett lehettem. Sőt még a második félidő eleje is rendben volt. Aztán nem tetszett, ahogy visszaálltunk, mert nem ezt kértük a csapattól. A három kapott góllal nem vagyok elégedett, de a győzelemmel igen!”

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Lengyel Máté lett!

Éretten, remekül futballozott, labdáinak szeme volt. Óriási szerepe volt a Vízművek győzelmében.