A Kelen nyerte a budai rangadót

DSC0222

Három forduló után a Kelen SC és a Pénzügyőr SE is százszázalékos mérleggel várta a 4. kört, amikor a két zöld-fehér budai csapat egymás ellen lépett pályára.

kelen penz 2 1

Kelen SC sporttelepén megrendezett találkozón a papírforma a hazaiak mellett szólt, de a Pénzügyőr jól kezdte a találkozót, és második lehetőségéből gólig is jutott.

DSC0098

A 16. percben Turi Ákost buktatta Rőthy Martin a tizenhatoson belül, így büntetőhöz jutottak. Fogarassy Máté állt a labda mögé, és magabiztosan rúgta a labdát a jobb sarokba. Zima Ádám jófelé vetődött, de ez egy pontos tizenegyes volt. 0-1

DSC0139

A gól nem zavarta meg a Kelent, sőt a játékosok nyugtatták egymást, még egy „úgyis fordítunk” is elhangzott a pályán, amely mondat végül viszonylag gyorsan igazzá is vált.
A 29. percben egy gyors akció végén Balogh Bence 8 méterről a hálóba lőtte az egyenlítő gólt. 1-1

DSC0245
A szünetig maradt ez a döntetlen állás, de azt követően már csak két percig. Egy jobb oldali bedobást követően Tímári Norman Fordult rá a labdára, majd 9 méterről a hálóba lőtt. 2-1
Megvolt az a bizonyos fordítás, és ezután a Kelen nagyon jól futballozott, számos helyzetet kidolgozott, amelyeket viszont ki is hagyott.

Ez akár meg is bosszulhatta volna magát, mert a Pénzügyőr azért a vége felé, ha nem is sokszor, de újra eljutott ellenfele kapuja elé.
Újabb gól azonban nem született, így maradt a meccs képe alapján jóval reálisabb hazai győzelem. 2-1

DSC0373

A mérkőzés eseményeihez még hozzátartozik, hogy a 92. percben Kertai Dánielt második sárga lappal kiállította a játékvezető.

Képek: Kanizsay Zoltán