Győzelemmel kezdett a Szent Pál Akadémia

szpa airnergy

A Szent Pál Akadémiának rajta kívülálló okokból az első három meccse halasztásra került. Így a BLSZ II. negyedik fordulójában léptek először pályára, az Airnergy csapatát fogadták. Kezdetben kiegyenlített játék folyt a pályán, de szép lassan a hazaiak átvették az irányítást és az első félidőben egymás után alakították ki helyzeteiket. Bár az Airnergy a második félidőre jobban jött ki, 2-0-s félidőt követően nem maradt el a Szent Pál győzelme.

szpa airnegy 3334

A 14. percben láthattuk az első kapura lövést, Cornides Krisztián (Szent Pál) próbálkozása után a kapu felett szállt el a labda. Öt perc múlva Rabatin Szabolcs (Szent Pál) nagyszerű labdát kapott, de közeli lövése a kapusban akadt el. A 25. percben Barbara Illés (Szent Pál) 20 méterről lőtt, de a labda a jobb felső sarok mellett száll el.

Egy perc múlva az első gól is megszületett, Vracaric Dániel (Szent Pál) remek labdát kapott, szépen maga elé tette, két gyönyörű csellel tisztára játszotta magát, majd okosan a kapus mellett a hálóba gurított. Nagyon szép egyéni megmozdulás volt!  1-0

A 31. percben élesen érkezett a labda az Airnergy büntetőterületére, de Pásztor Roland (Airnergy) nagyot mentett fejjel.

Egy perc múlva Szabó Izsák (Szent Pál) egy beadás után kapásból a kapu fölé bombázott.

A 34. percben Kakuszi Ádám (Airnergy) egy beívelést követően fejelt alig mellé.

Egy perc múlva megduplázódott a hazai előny, Vracaric Dániel (Szent Pál) gyönyörűen kilépett a védők között, a kifutó kapust is kicselezte és higgadtan a kapuba helyezett. Ismét fantasztikus megmozdulás volt. 2-0

A 37. percben Barbara Illés (Szent Pál) egy jobbról érkező labdát kapásból fölé lőtt. Két perccel később Csikó Norbert (Airnergy) nagyszerűen passzolt be élesen Unyi Barnabásnak (Airnergy), aki a kapuval szemben mellé pörgetett. Nagy szépítési lehetőség volt.

Majdnem megszületett a harmadik Szent Pál-gól, a 42. percben Rabatin Szabolcs (Szent Pál) 20 méterről lövésre szánta el magát, de labdája a felső lécen csattant.

45' Vracaric Dániel (Szent Pál) nagyon nehezen tudták tartani. Megint lefordult védőjéről, de Hekfusz László (Airnergy) jó reflexszel hárítani tudott.

A félidőben szerkezeti változtatást hajtott végre a vendégek mestere, aminek láthatóan meg is lett az eredménye, hiszen aktívabban, nagyobb támadószellemben és kezdeményezőbben mentek neki a második játékrésznek.

A 47. percben Dévényi Dánielt (Airnergy) ugratták ki, kapura vezette a labdát, majd a kapu mellé lőtt.

Négy perc múlva Ismét Dévényi Dániel (Airnergy) mutatta meg, hogy jó cserének bizonyult, megint helyzetig jutott, lövése ezúttal kaput is talált, de Laky Dániel védeni tudott.

Ment előre a szépítésért az Airnergy, az 52. percben Horváth Zolta  (Airnergy) szépen vette át a labdát, majd kapura tűzte, de Laky Dániel bravúrral hárított.

Ebben az időszakban egyértelműen a vendégek akarata érvényesült, egymás után alakították ki helyzeteiket.

A 61. percben Horváth Zolta (Airnergy) betört a büntetőterületre, védője szorongatásában elesett, az eset közelében helyezkedő játékvezető határozottan továbbot intett.

A 71. percben szépen ugratták ki Borbély Benedeket (Szent Pál), aki ügyes csel után kapura lőtt, de a védők szögletre mentettek.

A 75. percben egy szabadrúgást  Nagy Krisztián (Szent Pál)  végzett el, beívelése után a labda veszélyesen csapódott a kapura, de a vendég kapus szép mozdulattal szögletre ütötte azt. Négy perc múlva Kiss Dániel (Szent Pál) perdített mellé egy beadást követően.

A 86. percben láthattuk az utolsó helyzetet egy jobbról érkező beadást Borbély Benedek (Szent Pál) előre vetődve a kapu fölé fejelt.

Összességében egy jó iramú, izgalmas, változatos mérkőzést a helyzeteiből kettőt értékesítő hazai csapat megérdemelten nyert meg. Ki kell emelni, hogy mindkét csapat nagy igyekezettel és mindenekelőtt rendkívül sportszerűen játszott.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Vracaric Dániel (Szent Pál) lett.

Nagy akarattal futballozott, sokat mozgott, és két gyönyörű gólt szerzett, amivel csapata megnyerte a mérkőzést. Góljai mellett elegáns játékával is kitűnt ezen a mérkőzésen.

Vélemény:

Rajkó Zoltán, a Szent Pál vezetőedzője: - Köszönöm minden játékosnak ezt a hozzáállást! Ezzel az alázatos, szenvedélyes, akaratos futballal lehetünk sikeresek. Körülményeinkből adódóan még többet kell dolgoznunk, akár egyénileg is, hogy hasonlóan sikeresek lehessünk, mint amilyenek ma voltunk. Köszönjük az Airnergy-nek azt a korrekt hozzáállást, ahogy a mérkőzésen játszottak, kulturált csapat benyomását keltették. További sok sikert kívánok nekik a bajnokság hátralévő részére.