3-2-re nyert a Pénzügyőr a REAC ellen

penz reac

Igazi ínyenc mérkőzésnek ígérkezett a Pénzügyőr és a REAC rangadója a BLSZ I. 3. fordulójában. Nem is csalódtunk, mert bár sok hibával játszottak a csapatok ,5 gólt és egy izgalmas, fordulatos meccset láthattunk.

3-2 (1-0)

penz reac ossz

A 10. percben Micheller Tamás (REAC) szép cselsorozatot követően puskázta el az első helyzetet, majd 5 perc múlva Horváth Krisztián (REAC) lőtt 20 méterről a kapu fölé.
Negyedóra után ébredezett a Pénzügyőr, a 17. percben Kocsis Máté egy kapáslövéssel jelezte a megváltozott meccsképet, ekkor még az ő lövése után is a kapu fölött szállt el a labda.
A 22. percben ismét Kocsis Máté pillanatait láthattuk, szépen cselezgetett, majd megcélozta a bal sarkot, de Szarvasi Péter bravúrral szögletre tolta a labdát.

A 32. percben aztán kihasználta a vendégek hibáját a Pénzügyőr, Turi Ákos fülelt le egy labdát, a kapusra vezette és higgadtan a hálóba helyezett. 1-0
Helyzetekkel válaszolt a REAC: a gól után egy perccel Micheller Tamás oldalról becselezte magát a büntetőterületre, de lövését követően szögletre mentettek a védők. A sarokrúgás is veszélyes volt, a kapu előtti kavarodás után Sásdi Dominik védett nagyszerűen.
A 41. percben is volt lehetősége az egyenlítésre hajtó REAC-nak. Lakatos Zoltán (REAC) beverekedte magát a büntetőterületre, de nagy helyzetből leadott lövését védte Sásdi Dominik.

A második játékrész eleje a Pénzügyőré volt. A 47. percben egy villámgyors kontrát vezettek a bal oldalon, melynek végén Fogarassy Máté (Pénzügyőr) puskázta el a lehetőséget.

A 48. percben viszont már jött is az újabb hazai gól. Egy szöglet után a hosszú oldalon Mayer Márk (Pénzügyőr) igazítás nélkül, kapásból bombagólt lőtt a bal felsőbe. Gyönyörű találat volt! 2-0
Az 52. percben Tóth Gergő (Pénzügyőr) lőtt 25 méterről fölé egy szabadrúgást, majd egy perc múlva Kaszala Patrik (REAC) fejelt egy beívelés után kevéssel a kapu mellé.
Az 58. percben Fogarassy Máté (Pénzügyőr) betört a büntetőterületre, de Szarvasi Péter felszedte a labdát előle. Nem sokkal később Tóth Máté (Pénzügyőr) fejelt a kapu mellé.

A 64. percben szorosabbá vált az eredmény, egy szögletre Nagy Gergő (REAC) remekül érkezett, és nagyon szép gólt fejelt a felső sarokba. 2-1
Két perc múlva majdnem az egyenlítés is meglett a REAC-nak, a csereként beállt Ancsin Krisztián egy oldalról jövő bepasszt kapura perdített, a labda épphogy mellé gurult.

Határozottan feljavult a REAC játéka, egyre veszélyesebben építették a támadásaikat!
A 78. percben egy jobbról érkező beadásnál a hazai kapus picit bizonytalankodott, Micheller Tamás (REAC) jól érkezett, és a kapuba belsőzte a labdát. 2-2
Négy perc múlva egy jó beadás után Kaszala Patrik majdnem befejelte a harmadik REAC gólt, de a labda a kapufa mellett ment el.

A REAC akár a meccset is megnyerhette volna ekkor, de ehelyett jött az újabb fordulat, és az újabb Pénzügyőr találat. A 84. percben Kocsis Máté (Pénzügyőr)egy szép csel után a kapu jobb oldalába helyezte a labdát. 3-2 A Pénzügyőr ezzel a góllal nagyon értékes 3 pontot szerzett.

A mérkőzés kapcsán a csapatmunka és a küzdőszellem kiemelhető volt mindkét oldalon, de sok hiba csúszott a játékba, és az 5 gól ellenére sok volt a kimaradt helyzet is. A kevesebbet hibázó és jól küzdő hazai csapat, ha nehezen is, de megérdemelten nyert.

Sólyom Ferenc, a Pénzügyőr vezetőedzője: Két olyan csapat játszott a BLSZ I-ben, amelynek mérkőzését rangadónak lehet nevezni. A játék színvonala, ha nem is volt a rangadónak megfelelő, a két csapat nagyon iparkodott, a hajtással nem is volt baj. Két olyan szituációból sikerült gólt szereznünk, amibe az ellenfél kicsit besegített, de voltak ezen felül is helyzeteink. Úgy érzem, ez az akarat diadala volt! Nagyon örülök annak, hogy a csapatnak van tartása, és hogy amikor kiegyenlített az ellenfél, akkor újra erőt tudott meríteni és sikerült megszerezni a győzelmet.

Dinka Balázs, a REAC vezetőedzője: - Hullámzó volt a mérkőzés! Itt is-ott is voltak helyzetek. Az elején nyomott az ellenfél, de összességében a helyzetkihasználáson és azon múlt a vereségünk, hogy adtunk két gólpasszt az ellenfélnek, amit be is rúgtak. Ez nem fér bele egy ilyen mérkőzésen, úgy gondolom, több volt ebben…