Nem mindennapi mérkőzést játszott az FFC és a Kelen 2014 augusztus 23-án.

Ferencvárosi FC - Kelen SC 2-2

BLSZ1. 2. forduló

2014.08.23.

Az első félidő még viszonylag csendesen zajlott.
Bár a 20. perc tájékán a Kelen vezetést szerezhetett volna, Gréczy Márton fejesgóljánál azonban szabálytalanságot látott a játékvezető, így nem adta meg a találatot.
Ezen kívül az első félidő kevés helyzetet hozott. A hazai csapat legnagyobb lehetősége a 32. percben volt. Balló Harold labdája után Léb László közeli lövését védte Schön Dániel.
A második játékrész jóval több eseményt tartogatott.

ffc-kelen2-2-2014 004
Az első 10 percben az FFC kétszer is próbálkozott 18 méterről.
Előbb a 49. percben Szemán Lajos lövését ütötte ki a jobb sarok elől a lila mezben védő Schön kapus, majd Balló Harold lökete ment kevéssel a bal kapufa mellé.
Ezután többnyire eseménytelen mezőnyjáték folyt a pályán, amíg el nem jött a 61. perc.
Ekkor Szemán Lajos szabálytalankodott Pozsonyival szemben a tizenhatoson belül. A játékvezető tizenegyest adott, Szemán pedig második sárga lappal a kiállítás sorsára jutott.
A büntetőt Garamszegi Ábris magabiztosan lőtte a hálóba. 0-1.

9 perc múlva az FFC megtriplázta az emberhátrányát. Baranyi Péter a labda elrúgásáért kapott második sárgát a szép számú ferencvárosi szurkolók orra előtt. A templomi hangulattól távol ált ekkor a Népliget. Olyannyira, hogy a piros lapot piros lap követte. A játékvezetővel való „tárgyalása” után Katus István is a kiállni kényszerűlt.

8 emberrel maradt tehát az FFC az utolsó 20 percre! A Kelen ezután többször eldönthette volna a találkozót, a hatalmas erőt mozgósító, de érthetően fellazultan védekező hazaiak ellen.
Nem sikerült, és Takács Zoltán tizenhatos előtt eladott labdája után Németh Emanuel 14 méterről higgadt helyzetkihasználással megszerezte az egyenlítő találatot! 1-1

Gólra gól! A Fradi-szurkolók még épphogy megünnepelték a találatot, már is visszavette az előnyt a Kelen. A csereként beállt Vörös Ferenc 13 méterről balról elrúgta Détári mellett a labdát. 1-2

A vendégek hiába támadtak, tovább nem tudták növelni előnyüket. Ez pedig, amikor már tényleg épeszű ember nehezen gondolt volna rá, megbosszulta magát.
Az FFC két szögletet is kiharcolt, amelyek végül nem hoztak eredményt. A 90. percben viszont egy felívelés igen. Scheffer Bencével szemben szabálytalankodtak a tizenhatos előtt. A 17 méterről megítélt szabadrúgás utat talált a sorfal mellett, Schön Dániel bravúrral kiütötte a labdát, de a berobbanó Szirmai Dávid 5 méterről becsúszva megszerezte az egyenlítő gólt!! 2-2

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

A sztori 10-es. A színvonal hagyott némi kívánni valót. Összességében, aki kijött erre a mérkőzésre az biztos, hogy nem aludt el rajta!
A Kelen óriási esélyt szalasztott el, az FFC pedig óriási bravúrt hajtott végre!

A mérkőzés legjobbja a Pesti Foci szerint Szirmai Dávid lett!

A középpályán a tőle elvárt feladatokat megoldotta. Az utolsó 20 percben társaihoz hasonlóan hősiesen küzdött. Ahogy berepült a 91. percben az egyenlítő gólnál, az mindent elmond az ő mentalitásáról!

Vélemény:

ffc-kelen2-2-2014 007

Váczi Zoltán (az FFC akkori vezetőedzője): - Biztos furcsa lesz, amit mondok, de én úgy gondolom, hogy korrekt játékvezetés mellett értük el ezt a döntetlent. Mindhárom piros lap jogos volt.
A csapatom nagy szívvel játszott.
Ezt láthatta volna az NB1-es Ferencváros, hogy hogyan kell 8 emberrel küzdeni a pályán.
Gratulálok a csapatomnak, odatették szívüket, lelküket!