Hihetetlen volt: káprázat a Bátony utcában

ikarus voyagedonto 003

Aki ott volt, máig nem feledi: percenként változott, hogy ki lesz a 2012/13-as BLSZ1. bajnoka!

A foci mindig produkálja magát.. Egy meccsen bármi lehet. Ami az Ikarus pályán történt 2013-ban, az viszont minden képzeletünket felülírta, az nem volt akármi.

Az Ikarus győzelem esetén lehetett csak bajnok az utolsó fordulóban a Voyage csapatának ehhez a döntetlen is elég lett volna.

Ikarus - Voyage 3-2

2013.06.01

Szépen csordogált a játék, de igazából az Ikarus nem hagyta , hogy az „ide teszem - oda teszem” brillírozós játékát játssza a Voyage. A vezetést mégis megszerezték a vendégek, Benedek Tamás talált be egy szép támadás után közelről, ezután úgy tűnt, hogy meg is van a bajnok, hiszen 25 perc volt hátra, az Ikarusnak két gól kellett volna a győzelemhez, és ebben az időszakban kissé csöndes volt a mérkőzés.

Félelmetes hajrá következett!

87’ Kasinszky István fejesével egyenlített az Ikarus. Ez még nem volt persze elég a hazai boldogsághoz, még mindig a Voyagenak volt több pontja a tabellán. 1:1

Teljesen új meccs kezdődött!

A végig remek hangulatot teremtő Ikarus szurkolók még nagyobb szurkolásba kezdtek, űzték, hajtották csapatukat. A hazai játékosok pedig őrült erővel mentek a győztes találatért.

93’ Jött is az eredmény: egy jobb oldali beívelés után Szabó Péter berobbant, a stadion felrobbant, a gyönyörű fejesgóllal már az Ikarus volt a bajnok. 2:1

Legalábbis 2 percig

95’ 2 perc múlva a mennyből a pokolba jutottak a a hazaiak. Tizenegyeshez jutott a Voyage, Szabó László nem hibázott. Ezzel ismét a vendégek lettek volna a bajnokok. 2:2

Mindenki gondolhatja mi játszódott le a két csapat és a több mint 600 néző lelkében.

97’ Annak, amit akkor éreztek a csapatok, annak a hatványozott változata, fordított előjellel volt az, ami a fejekbe és a szívekbe került!

Egy jobb oldali élesen belőtt beadást, a hatalmas kavarodásban Skravanek László nem tudott kiütni, a labda pedig a hálóban kötött ki, mámorba küldve a hazaiakat, letargiába a Voyage-t. 3:2

Nem volt tovább! A játékvezető lefújta a meccset! Bajnok lett az Ikarus BSE!

Tombolt a lelátó, a szurkolók, játékosok, vezetők egymás nyakában ünnepeltek, énekeltek, ugráltak.

Nehéz szavakat találni arra, ami itt történt. Percek alatt kikerült a Voyage játékosok nyakából a már biztosnak tűnő arany.

A mérkőzés osztályzata a Pesti Foci szerint: 10

Az Ikarus nyerte az elmúlt 10 év legizgalmasabb, legőrültebb BLSZ1-es bajnokságát!