Tugyi Dávid a végén büntetőt védett! Döntetlen lett a RAFC és az Airnergy rangadója!

Írta: Petrovszki Zsanett

airnergy rafc1

AIRNERGY FC– RAFC 0-0

BLSZ II. 16. forduló

A forduló előtt a BLSZ II. 5. helyén álló Airnergy az éllovas RAFC-ot fogadta. A kezdőrúgástól kezdve harcoltak a gólért a csapatok, de a labda ezen a napon nem akart a kapuban kikötni, így a rangadón mindkét csapat 1-1 ponttal gazdagodhatott.

airnergy rafc2

airnergy rafc 3

airnergy rafc4

Már a 2. percben helyzetet láthattunk, az Airnergy játékosa, Szekeres Pál adta be középre a labdát Dévényi Mártonnak, de a támadó a lövést elhibázta.

A következő percben újabb ígéretes helyzetből ívelt Gabura Alexander a RAFC kapujára, de gól ismét nem született.

Sorra követték egymást a jobbnál jobb helyzetek, amelyek mind kimaradtak.

A 9. percben Balatoni Máté (RAFC) szabadrúgást végzett el, majd a labdát visszakapva kapura rúgta, de Tugyi Dávid védeni tudott.

Rangadóhoz méltóan küzdött mindkét csapat, jó iramban zajlott a találkozó.

A 65.percben Vörös Péter egy szabadrúgást harcolt ki, majd kapura is rúgta, de parádés lövése a felső kapufát súrolva hagyta el a játékteret.

A 87. percben volt a legnagyobb esély a gólra, a RAFC büntetőt rúghatott, amivel eldönthette volna a meccset, de Ébenhardt Tamás lövését bravúrosan védte Tugyi Dávid.

rafc airnergy6

Harcias játékot láthattunk mindkét csapat részéről, és a játékvezető is engedte a kemény küzdelmet. Minden megvolt ezen a mérkőzésen, ami kell, egyedül a gól hiányzott.

A mérkőzés legjobb játékosa a PestiFoci szerint Tugyi Dávid lett.

Az Airnergy kapusa az egész mérkőzésen jó formában futballozott, a büntető kivédésével pedig nagyban hozzájárult csapata pontszerzéséhez.

A mérkőzés értékelése a PestiFoci szerint: 6

airnergy rafc7
A mérkőzés első félidejében mindkét csapat sokat tett a gólért, de erejük az idő előrehaladtával fogyni kezdett, és a második félidőben úgy tűnt, hogy a fáradtság is hozzájárult ahhoz, hogy kimaradtak a helyzetek.

Vélemények:

Gabura Gyula (az AIRNERGY FC vezetőedzője): - Egy igazi rangadó volt! Sérültjeinket, hiányzóinkat nem tudtuk pótolni ezen a meccsen, de megyünk tovább. Én úgy érzem, hogy közelebb álltunk a győzelemhez a helyzetek alapján. A végén RAFC kihagyta a büntetőt, így örülnünk kell az 1 pontnak is.

Vörös Péter (a RAFC játékos-edzője): -Úgy sikerült a meccs, ahogy gondoltuk, papírforma eredmény a 0-0. Nem véletlenül lett így, mivel mindkét csapat nagyon kevés gólt kapott a bajnokságban, így maximum egy gól dönthetett volna. Ott volt a végén a 11-esünk, de azt kihagytuk, de ez benne van. Gratulálok az ellenfélnek, illetve magunknak is, mert jó mérkőzés volt.