Újpalotai fordítás a Hidegkút ellen

Kollár Zsolt cselez 1

Ahhoz képest, hogy a tavaszi első fordulót már nagyon szokták várni a játékosok, a Hidegkút meglehetősen foghíjasan tudott csak elutazni a Testvériség II csapatához, mindössze 11-en voltak a BLSZII. 16. fordulójában! Egy ideig úgy tűnt, ez a létszám is elég lehet, de aztán jött a fordítás!

testverisegii hidegkuti

Az első félidőben kiegyenlített küzdelem jellemezte a játékot. Sok helyeztet dolgoztak ki a csapatok, de ezek rendre kimaradtak.
A 24. percben a Hidegkút csapata ügyes támadást vezetett és egy pontos beadás után a Hegedűs Dániel a kapu bal oldalába passzolta a labdát, ezzel megszerezték a vezetést. 0:1
A 26. percben Kollár Zsolt léc alá tartó fejesét nagy bravúrral szögletre üti a vendégek kapusa.
A 33. percben egy kapu előtti kavarodás közben a játékvezető szándékos hazaadásnak látta a vendég védőjátékos megmozdulását, ezért az 5,5-es vonaláról, szemben a kapuval közvetett szabadrúgást rúghattak a hazaiak, amit a gólvonalon tömörülő védőkbe rúgtak. Ezzel nagy lehetőséget szalasztott el az újpalotai csapat.

teshidegkut gdgd

A második félidőben jobban mozgósított a Testvériség. Többet támadtak a hazaiak, és az 55. percben egy szabálytalanságot követően a büntetőterület sarkának magasságából egy balról beívelt szabadrúgás után Kollár Zsolt a hálóba fejelte a labdát. 1:1.
Nagy volt a nyomás a Hidegkúton. A 71. percben még egy meglehetősen komoly helyzet után menteni tudtak, de végül jött a fordítás!
A 80. percben egy jobb oldali beadást követően Deschelák Károly a hosszú sarokba rúgta a labdát.

IMG 4645

Egy küzdelmes, harcos, de sportszerű mérkőzésen a Testvériség csapata jobban mozgósította erőit, helyzetkihasználásban is jobb volt, így megérdemelten nyert.