Svábhegy - Ikarus 1-1: az Ikarus fordíthatott volna, de Nándori Márton kivédte a tizenegyest!

svabheg ika

A forduló előtt 12. helyezett Svábhegy a 15. helyen álló Ikarust fogadta a Goldball Parkban a BLSZ I. osztály 16. fordulójában. Mindkét csapat számára a kiesés elkerülése a cél. A Svábhegy jóval jobb helyzetből indul e cél érdekében tavasszal, hiszen 16 pontot gyűjtött eddig, míg ellenfele csak 7-et. A hazaiaknál kevés változás volt a téli szünetben, az Ikarus viszont edzőt váltott, Varga László helyét a Varga István - Máhr Károly edzőpáros vette át. Az Ikarushoz új játékosok is érkeztek, például két korábbi NB1-es futballista is, Zováth János és Polonkai Attila.

svabhegy ika

svabhegyika3

Meglehetősen óvatosan kezdtek a csapatok, az első igazán komoly lehetőség a 33. percben volt, amikor Zách Tamás (Svábhegy) lőtt jó helyzetből a kapu fölé. A 40. percben ismét a hazai csapat állt közel a gólhoz, de Skravanek László kiütötte Marczinka Tamás próbálkozását.

Egy perccel később villant az Ikarus is, Polonkai Attila remek lövése kevéssel ment a kapu fölé.

A második félidőben nagyobb iramra kapcsoltak a csapatok, de a helyzetek száma az elején még nem nőtt. A 60. percben a csereként beállt Bánk Leventét Skravanek László elütötte a tizenhatoson belül, büntetőgyanús volt a szituáció, de a játékvezető nem mutatott a tizenegyespontra.

A gól azonban egy perc múlva így is megszületett, Szepesi Patrik bal oldali beadása után Rónaszéki Botond jobbról keményen kilőtte a hosszú sarkot. 1-0

A meccs eddigi képe alapján úgy tűnt, hogy ez az egy gól akár elég is lehet a Svábhegy sikeréhez, de az Ikarus nem így gondolta, és a 72. percben a csereként beállt új igazolás, Varga Péter egy szöglet utáni kipattanót a bal felső sarokba lőtt. 1-1

A 80. percben ismét Varga szerezhetett volna gólt, de 14 méterről ellenfelétől kissé szorongatva a kapu fölé lőtt.

A 83. percben még nagyobb lehetőséget harcolt ki az Ikarus, tizenegyeshez jutottak! A szintén csereként beállt Parag Richárd kapott remek labdát és jól is tört kapura, amikor már csak a kapussal állt szemben Környei Mátyás hátulról szabálytalankodott ellene. A játékvezető a tizenegyespontra mutatott és kiállította a Svábhegy játékosát. Vitathatlan volt, mind a tizenegyes mind pedig a kiállítás jogossága is, hiszen abban az esetben piros lapot kell adni, ha a védő úgy szabálytalankodik a tizenhatoson belül a támadóval szemben nyilvánvaló gólhelyzetben, hogy a labda megszerzésére, megjátszására nincsen esélye, még pedig itt nem volt.

Az Ikarus azonban nem tudta kihasználni a kínálkozó lehetőséget, Ferkel Miklós jobb sarokba tartó tizenegyesét, Dr. Nándori Márton óriási bravúrral kiütötte!

A hajrában az Ikarus próbált nyomást helyezni ellenfelére, ez hellyel közzel sikerült, de a legvégén mégis a Svábhegy rúghatott szögletet, amelyből még szerezhetett volna gólt. Végül maradt az 1-1, amely eredmény a jövő szempontjából a jobb helyzetben lévő Svábhegynek kedvezőbb inkább.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

Az első félidő felejthető volt, de a második játékrész izgalmas eseményei kárpótolták a kilátogatókat.

A mérkőzés legjobbja a Pestifoci szerint Dr. Nándori Márton lett.

Nem volt sok védenivalója, de amikor szükség volt rá, akkor a helyén volt. A büntető kivédésével nagy mértékben hozzájárult csapata pontszerzéséhez.

Vélemény:

Varga István (az Ikarus vezetőedzője): - Az elején megilletődötten kezdtünk, de a végére belejöttünk és meg kellett volna nyernünk ezt a meccset!

Veress Balázs (a Svábhegy edzője és csapatkapitánya): - Két nézőpontból lehet értékelni a meccset. A gólunk után úgy éreztem, hogy megnyerhetjük a mérkőzést, de ahogy alakult a történet a kiállítással és a tizenegyessel, összességében nem lehetünk elégedetlenek ezzel a döntetlennel. Nem volt magas a színvonal, inkább a küzdelem dominált.