BLSZ I.: A Testvériség sikerével indult a tavasz!

testv penz

Nem véletlen volt bizakodó Kollár Zsolt, a Testvériség vezetőedzője, csapata ott folytatta, ahol a II. Kerület elleni Budapest Kupa meccsen abbahagyta. Ezúttal nem a végén, hanem a mérkőzés elején szerezte a gólokat. A korán kétgólos hátrányba kerülő Pénzügyőr a második félidő elején feljebb tudott zárkózni, de a pontokat az újpalotai csapat szerezte meg.

tespenz ossz

Már a 4. percben vezetést szerzett a Testvériség! Egy jobb oldalról elvégzett szabadrúgást követően Farkas Márk még védett egy nagyot, de a kipattanó labdát Hornok Dávid 8 méterről kíméletlenül vágta a léc alá.
A 7. percben már két gólra nőtt a hazai előny. Egy szépen felépített, gyors kontratámadás végén az elmélázó vendég védők asszisztálása mellett Pálmai Zsolt okosan emelte a labdát 16 méterről a kapu jobb oldalába.
Az első félidőben több gól nem született, annak ellenére, hogy a Testvériség nagy előnyre tett szert többször idegesebbnek tűnt, mint ellenfele.
A második játékrész elején erre már volt némi oka a hazai csapatnak, mert az 52. percben szépített a Pénzügyőr. Egy jobb oldali akció során élesen érkezett a beadás középre Nagy Dominikhez, aki kipókhálózta a jobb felső sarkot. 2-1
A vendég csapat ezután bár sokat tett az egyenlítésért, az már nem sikerült neki, így egy jó iramú , s olykor indulatoktól sem mentes mérkőzésen az első félidőben megszerzett kétgólos előnyükből egyet meg tudtak tartani a Testvériség és nagyon értékes 3 pontot szerzett.
A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a Pénzügyőrhöz a télen 8 év után visszatérő Kocsis Mátét második sárga lappal kiállította a játékvezető.