Remek elődöntők után: Puebla - Nimród finálé lesz a TNT-n!

tesinimrod

Lejátszották a TNT kiemelt ligájának elődöntőit. Mindkét mérkőzés színvonalas és látványos volt. A február 15-ei döntőt a Puebla és a Nimród csapatának részvételével rendezik.

BAK-Respect - Puebla  0-4

Gólszerzők: Sárközy Bence, Jóni Norbert (2), Szombati Tamás (Öngól)

BAK Respect: Vilics János - Varga Márton, Takács Péter, Magyar Attila, Szombati Tamás, Csáky Gergely, Borsi Gergely, Pásztor Tibor, Laczkó Benedek, Farkas Máté, Kántor Barnabás, Józsa Attila cserék: Mészáros Tibor, Vatai Dávid, Csontos Roland

Puebla: Nagy Ákos - Berenye Roland, Dreiszler Vilmos, Tápi Tamás, Ábrahám László, Dankó Ákos, Csuke Zsolt, Jóni Norbert, Sárközy Bence, Megyesán Péter, Forgó Ádám Cserék: Uzelman Tamás, Monai Bátor, Bücker Gábor

A Puebla jutott be elsőként a Kiemelt Liga döntőjébe! Jó mérkőzést vívott egymással a két csapat. Az első félidő kiegyenlített volt, de a végén egy eladott labdát követően Sárközy Bence labdát szerzett, majd vezetést. A második játékrészben sokáig maradt a 0-1-es állás, mígnem a 70. percben egy kiugratást követően Jóni Norberttel szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül. A büntetőt a sértett végezte el és magabiztosan lőtt a kapuba. A 77. percben végleg eldőlt a meccs, a remekül játszó Jóni Norbert egy balról beívelt labdát a léc alá vágott. A végeredmény egy öngóllal alakult ki, Szombati Tamásról kötött ki a kapuban a labda.

Megyesán Sándor (Puebla): - Nagyon örülünk a döntőbe jutásnak. Győzelmünket távolban lévő elnökünknek ajánljuk.

Bernau Péter (BAK Respect): - Az első félidő utolsó pillanataiban kaptuk az első gólt. A folytatásban kitámadtunk az egyenlítésért, ellenfelünk pedig lekontrázott minket.

Testvériség II - Nimród 1-3

Gólszerzők: Pálmai Zsolt ill. Szabó Norbert, Jánossy Norbert, Tóth Norbert

Testvériség II: Jámbor Milán - Thék Milán, Alm Tamás, Deschelák Károly, Pálmai Zsolt, Maurovics Márk, Szíjártó Gábor, Ubrankovics Gergely, Kollár Zsolt, Szűcs Péter cserék: Urbán István, Losonczi László, Valentin Bendegúz, Répás Tamás, Várkonyi Bálint, Ács Benjámin

Nimród: Nagy Benedek - Finta Gábor, Lázár Tamás, Imre Ábris, Novák Barnabás, Mauro Sonsa, Könczey Zsolt, Tóth Norbert, Labundy Máté, Szabó Norbert, Halász Gergő Cserék: Jánossy Barnabás, Soóky Norbert

A torna eddigi legjobb mérkőzését vívta a két csapat. Nagy iramú, fordulatos, színvonalas összecsapást láthattak a kilátogatók. A vezetést több kihagyott helyzet után  Pálmai Zsolt szerezte meg a Testvériségnek a 37. percben egy gyönyőrű felső sarkos góllal. Nagy Benedek remek védéseinek is köszönhetően maradt 1-0. A második játékrész elején a Testvériség háromszor a kapufát találta el, szebbnél szebb lövések voltak, de gól nem született belőlük. Jött a fordulat! Szabó Norbert kiegyenlített. A 74. percben pedig Jánossy Barnabás balról szép labdaátvétel után 14 méterről már a vezetést szerezte meg a Nimródnak. Egy perccel később Jánossy majdnem duplázott, de 23 méterről leadott tökéletes lövését a bal felső sarokból kitornázta Urbán István. A gól két perc múlva már nem maradt el Tóth Norbert egy remek szóló után a hálóba gurított. A Nimród remek teljesítményt nyújtva jutott be a Kiemelt Liga döntőjébe!

Törőcsik András (Testvériség II): Az első félidőben el kellett volna dönteni a mérkőzést. Több helyzetünk volt és kapufákat rúgtunk. Ez a második félidőben megbosszulta magát. Gratulálunk a Nimródnak, remléem, hogy a bajnokságban visszavágunk ezért a napért.

Könczey Zsolt (Nimród): Nagyon vártuk a mérkőzést, tudtuk, hogy a Tesi bármelyik csapatával jön el, nagyon nehéz dolgunk lesz. A védekezést picit alaposabban átbeszéltük a meccs előtt, mert a letámadásaink rendben szoktak lenni. Nagyon nehéz első félidő után, jött egy még nehezebb második, ahol eleinte Binya a kapusunk sokat mentett. Aztán jöttek az egyéni extra teljesítmények és nagy győzelemet arattunk. Büszke vagyok a srácokra, adjon erőt ez a továbbiakban nekünk.