4-1-re nyert a Gázgyár

asrgazkoztee

asr kozterulet

A papírformának megfelelő eredményt hozott az évek óta a BLSZ I. felső felébe tartozó Gázgyár és az újonc Közterület mérkőzése.
A KT-t ismét egy tizenegyesből kapta az első gólt, ahogy történt ez az első fordulóban is. Varga Ádám szabálytalankodott Balogh Péterrel szemben. A megítélt büntetőt a 14. percben Ivancsó Dávid rúgta a kapuba.
A 31. percben egyenlíthettetek volna a vendégek, de Kalácska Csaba lövése kevéssel mellé ment.
1-1 helyett Cséka Krisztofer buktatása miatt újabb tizenegyes következett a másik oldalon, amelyet Cséka rúgott a kapuba. 2-0
A találkozó a 61. percben végleg eldőlt, miután néhány Gázgyár lehetőséget követően, Sergő Márton jó labdát kapott és a kilépő kapust megelőzve 10 méterről lőtt a kapuba. 3-0
A 70. percben szépített a Közterület, egy bal oldalról érkező beadást Győri Barnabás fejese az egyik kapufáról a másikra pattant onnan meg a kapuba. 3-1
A végeredményt a 91. percben a csereként beállt Nagy Róbert állította be, aki 17 méterről szintén kapufás gólt szerzett. 4-1

Szikszai Zoltán: Először is gratulálok a Gázgyárnak a győzelemhez! A mai mérkőzésen fejben voltunk rövidebbek ellenfelünknél. Nagyon sok volt az egyéni hibánk, a végén pedig, 2-0 után úgy láttam, hogy kicsit hitehagyott lett a társaság. Megpróbáltunk felzárkózni, 3-1-nél megvoltak a lehetőségeink, hogy esetleg szorosabbá tegyük a mérkőzést, de utána megint elkövettünk olyan egyéni hibákat, amiket ebben az osztályban nem lehet.
Molnár Zoltán: Az Unionéval szembeni vereség és a 43. sz. Építők elleni döntetlen után, két és fél héttel a csepeli kupasiker és kettővel a rajtot követően végre megszereztük első győzelmünket a bajnokságban, ami kis visszaigazolása az eddigi munkánknak is. Van még mit csiszolnunk a játékunkon és a védekezésünkön, hiszen elég rövid és intenzív volt a felkészülésünk, úgyhogy erre számítottunk, de dolgozunk rajta, és szerintem már előbbre is léptünk. Bízunk a további eredményes folytatásban, amiért mindent megteszünk!