Felhergelték a pasaréti oroszlánt: Pénzügyőr – Csep-Gól 9-3

penzcsep gol

Hatalmas vereséget mért a Pénzügyőr a Csep-Gólra a BLSZ I.  3. fordulójában.

A Svábhegy elleni 0-0 után a Csep-Gól elleni hazai mérkőzés sem kezdődött pozitívan a Pénzügyőr számára, mert Czifra Attila 18. percben a csepelieknek szerzett vezetést.

20 perc múlva azonban gyökeresen megváltozott minden, a Pénzügyőr az évek óta kezdő játékosnak számító Karvalics Bence találatával egyenlített.

Majd még a szünet előtt háromszor (!) betalált. Suscsák Máté duplája után Buzás Viktor talált a kapuba.

4-1-el fordultak a csapatok. Majd nem sokkal a szünet után a 19 éves Mártonfi Richárd szerezte meg első BLSZ1-es gólját.

Az 55. percben Turi Ákos már a 6. Pénzügyőr gólt rúgta. Négy perc múlva a meccs képébe nem igazán illően Papp Ákos egy szép szabadrúgásgóllal csinosított valamit az eredményen.

De a 6-2- es állás is csak percekig maradt. Suscsák és Feil Máté szerzett újabb gólt, a 64. percre 8-2-re alakítva az eredményt. Ezután Papp Ákos révén ismét a csepeli csapat talált be. 8-3

Számos helyzet után a pasaréti gálagól a 91. percben még megszületett, miután Suscsák Máté büntetőből megszerezte maga negyedik csapata kilencedik gólját.

A Pénzügyőr játékosokban Karvalics Bence találata után átszakadt a gát a Csep-Gól felébresztette az alvó oroszlánt, és a pasaréti csapat ezen a napon egy briliáns győzelemmel szórakoztatta közönségét.

Győzelmük fényét tovább emeli, hogy a bajnokság egyik legjobb kapusának rámoltak be kilenc gólt, Groppioni ennyi gólt aligha kapott valaha egy meccsen.