Csepeli K.O. az 1. fordulóban

Csepel - Közterület 6-1

BLSZ1. 1. forduló

csepelkozterulet

A mérkőzés elején a Csepeli Galambtenyésztő Egyesület fehér galambokat reptetett az új szezont hirdetve.

IMG 20190817 173030

A Csepel a mérkőzés elejétől fogva támadólag lépett fel az egyébként tudatosan visszahúzódó Közterület ellen.

A hazaiak az első gólig nem igazán engedték ki a Közterületet a félpályáról. Már a 4. percben csattant a kapufa, Bányai János rúgott a felső lécre egy szöglet utáni kipattanót, majd egy perc múlva Mankó Dávid lőtt kevéssel a bal felső sarok mellé.

A 7. percben Bányai lőtt fölé 18 méterről, 11.-ben pedig Mészáros Roland fejese ment centikkel a kapu mellé.

Kis tűzszünet után 7 perc múlva Németh Zoltán 10 méteres lövését nagy bravúrral hárította Várhegyi Dániel.

Érett a gól, és tizenegyesből meg is született. Németh Zoltánt lökte meg Várhegyi Dániel. A büntetőt Mankó Dávid lőtte el, Várhegyi jó felé vetődött, de ez volt a veszte, mert a kapufáról visszapattanó labda róla pattant be. 1-0

A gól után azonnal kibújt a sündisznóállásból a Közterület és egy veszélyes támadást vezetett, majd szögletig is eljutott. Egyenlítenie viszont nem sikerült, ehelyett jött egy szép kényszerítő utáni csepeli gól. Torda Bence játszott össze remekül Bányai Jánossal, aki 13 méterről kíméletlenül lőtt a kapuba. 2-0

A 35. percben Németh Zoltán is megkezdte a gólgyártást. Balról befelé vezette a labdát, majd 14 méterről nagyon szépen lőtte ki a hosszú sarkot. 3-0

A mérkőzés első félideje alapján az eredmény megfelelt a látottaknak, a Közterület próbált védekezni, de a Csepel meglehetősen feltűzelve, gólokra éhesen játszott, és erre a játékrészre jól is lakott.

A második félidő érdekesen kezdődött, mert a Közterület első folytatásbéli támadásából gól született. Most ők jutottak lökés után büntetőhöz, amit Király Péter be is lőtt. 3-1

Az 56. percben egy öngóllal állította vissza a különbséget a Csepel, Görög Ákos fejelt bele rosszul egy veszélyes beadásba, amely után a labda saját kapuja jobb sarkába zúdult. 4-1

Az 59. percben Németh Zoltán a tizenhatoson belül két védőt csapott be egyszerre, majd lőtt, Várhegyi védett, de a kipattanót már a hálóba rúgta a támadó. 5-1

A csepeliek folytatták a helyzetgyártást, lőttek egy lesgólt is, majd a 88. percben Németh Zoltán elemelte a kapus mellett a labdát, megszerezve a gálagólt. 6-1

A Csepel remekül kezdte a bajnokságot, rámenősen, erőszakosan futballozott, és a végig sportszerűen, énekelve szurkoló táborának örömet tudott okozni ezen a napon!

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Németh Zoltán lett.

Látványos gólokat szerzett, sok jó hazai teljesítmény közül is kiemelkedett az övé.

A mérkőzés osztályzata: 6

A Közterület elgondolása nem volt rossz,  a védekezésre berendezkedett játék viszont azért nem vezetett sikerre, mert a Csepel nagyon motiváltan, pozitív értelemben agresszívan játszott, így nem hagyott esélyt ellenfele vágyainak megvalósulására. Az iramot a hazaiak diktálták, láthatóan még ennél is képesek jobb futballra.