Nagytétény - Budatétény 4-1

Írta: Szőnyi Gábor

nagyteteny budateteny

A Nagytétény nyerte a BLSZ III. 2. csoportjában lejátszott tétényi rangadót.

Remekül kezdte a mérkőzést a Nagytétény, hiszen már az első percben betalált. Deli Zsolt esőtől nedves talajon csusszanó 14 méteres lövésébe Nagyjános Zoltán csak beleérni tudott, így az a jobb sarokban kötött ki.
A 24. percig tartott a felhőtlen hazai öröm, ekkor egy beívelt szabadrúgás után, a meccs képe alapján nem érdemtelenül Érsek Tamás egy szép góllal kiegyenlített.
Úgy tűnt ezzel az igazságosnak kinéző 1-1-el fordulnak a csapatok, de a 42. percben egy remek kontratámadást vitt végig a Nagytétény amelynek végén, Jedenák Gyula lövése egy védőről védhetetlenül a kapuba pattant. 2-1
A fordulás után, sokat tett az egyenlítésért a Budatétény, de erejéből nem futotta újabb gólra, helyette egy hazai tizenegyes következett, amelyet Jedenák Gyula magabiztosan értékesített. 3-1
Az I-re a pontot Lakatos Roland tette fel, aki kihasználta, hogy Nagyjános Zoltánnak kijjebb kellett lépnie a kapuból és 32 méterről a hálóba lőtte a Nagytétény negyedik gólját.
Érdekes mérkőzést láthattunk, amelyen nem volt ekkora különbség a két csapat között, de a hazai győzelem mindenképpen megérdemelt.