A Törökbálint picit fellélegezhet, az FFC viszont kiesett a BLSZ2-ből

tfc ffc

Az FFC utolsó esélyét foghatta volna meg Törökbálinton a bennmaradás kiharcolására, de a szintén kiesés ellen küzdő hazaiak győzni tudtak ellenük a BLSZ2. 25. fordulójában.

Meglehetősen hadilábon állt a védekezéssel a mérkőzés elején az FFC csapata, és ezt a Törökbálint már a negyedik percben ki is használta. Két kimaradt hazai lehetőség után, egy ajándéklabdából Nádasi Levente 13 méterről a hosszúba lőtt. 1-0
A rossz kezdés után a 11. percben egy gyönyörű góllal jött ki a gödörből a ferencvárosi csapat, Tánczos Tibor 26 méterről átemelte a kissé kinn álló Csapó Árpádot. 1-1
A 17. percben ismét a Törökbálint állt közel a gólhoz, de Korozmán Gergely 13 méterről leadott lövését kiütötte Polákovics Gábor.
A 35. és a 37. percben Tombor Péter próbálkozott remekül, előbb 16 méteres lövését ütötte ki csapó Árpád, majd a következő lövése szinte ugyanonnan kevéssel ment felé. A félidő utolsó harmadában jól játszott az FFC.
A második játékrészt hazai lövés „nyitotta”, az 55. percben Tolvaj Roland lökete után védett nagyot az FFC kapusa.
Az 59. percben ismét törökbálinti helyzet jött, Korozmán Gergely ziccerben Polákovics Gábor kezébe gurított.

Három perc múlva azonban már Polákovics sem tudott menteni, egy szép szóló után a csereként beállt Dávid György 14 méterről a hosszú sarokba lőtt. 2-1
A 67. percben növelhette volna előnyét a Törökbálint, de Nádasi Levente 11 méteres próbálkozása az oldalhálóban kötött ki. A 80. percben ismét jelentősebb hazai helyzet maradt ki. Szalai Szabolcs lőtt éles szögből, 10 méterről, de Polákovics Gábor kiütötte a labdát.
A hajrá nem maradt unalmas! A 90. percben Tolvaj Roland (Törökbálint) lőtt 22 méterről óriási kapufát. A 92. percben pedig a kimaradt hazai helyzetek majdnem megbosszulták magukat Tánczos Tibor beadása után a csereként beállt Csoma Gábor egyébként remek fejese csak centikkel ment a kapu mellé.
Végül maradt a 2-1-es hazai siker, a Törökbálint kicsit fellélegezhet ezzel a kiesés elleni harcában, az FFC viszont vereségével búcsúzott a BLSZ2. osztályból, mert hátránya matematikailag is behozhatatlanná vált.