BLSZ2. Jön a 25. forduló

Írta: Szabó Miklós

blsz225

Minden mérkőzésen szereztek gólt a csapatok az előző fordulóban. Legkevesebb találat a legnagyobb rangadón (BVSC – Csep-Gól 1:1) esett, a legtöbb pedig a Pénzügyőr II – Törökbálint 8:0-ás mérkőzésen volt. De a többi találkozón is volt látnivaló bőven, így kíváncsian várjuk a folytatást.

Törökbálint – Ferencvárosi FC
2018.04.27 - 19:00 Törökbálint, Törökbálinti Sporttelep, Alsóerdősor u. 1, 2045
Két sok-sok sebből vérző csapat találkozik Törökbálinton. A hazaiak valamivel jobban állnak, de helyzetük így sem rózsás, mivel mostanában meglehetősen sok gólt kapnak. Annyi szólhat a Törökbálint mellett, hogy az FFC támadói teljesen leszoktak a góllövésről, és mivel az előző 6 találkozón nem tudtak betalálni az ellenfelek kapujába, így a hazai győzelemre jelenleg nagyobb sansz van.

Közterület – KISE
2018.04.28 - 11:00 Budapest, Deák Ferenc "Bamba" Sporttelep 1181 Budapest Thököly út 5.
A Közterületnek el kell kezdenie a pontokat gyűjtögetnie, mert a legutolsó 5 találkozójukon csak 2 egységgel gazdagodhattak, ami elég soványka eredmény. Nem úgy, mint a KISE, akik rossz kezdés után egy-két akadályt már sikerrel vettek, és erre készülnek most a KT otthonában is.

Pestszentimrei SK II – BVSC Zugló
2018.04.28 - 11:00 Budapest, Pestszentimrei SK Sporttelep Táncsics Mihály utca 53. 1188.
A PSK II egy győzelemmel feledtette a Csep-Gól elleni kisiklást visszakanyarodva a győzelmi ösvényre. Ellenfele a BVSC viszont szorgosan hullajtja a pontokat, ami ebben a kiélezett versenyfutásban nem a legszerencsésebb, mert a végén még a dobogó is veszélybe kerülhet.

Szent Pál Akadémia – Pénzügyőr II
2018.04.28 - 15:00 Budapest, Ikarus BSE Bátonyi utca 1-33., 1165
A Pénzügyőr II szinte hiba nélkül áll az első helyen, míg a Szent Pál egy szép győzelmi szériát volt kénytelen megszakítani a SZAC elleni vereség alkalmával. Vajon tudják folytatni/újra kezdeni e remek sorozatot a hazaiak, vagy a vendégek örülhetnek a végén, immár sokadszor a szezonban?

Műegyetemi FC – CSHC’94 FC
2018.04.28 - 16:00 Budapest, Goldball Park, Könyves Kálmán krt. 28, 1097
Mindkét csapat legutóbbi találkozóján 3 gól esett, ugyanakkor a csapatok másképpen viszonyulhattak a találatokhoz. A Műegyetemnek nem volt oka az örömre, mert mindhárom találatot ők kapták, míg a CSHC viszont jó kedvre derülhetett, mivel a találkozó 3 gólját ők jegyezték, megszerezve idei első győzelmüket. Pótolt meccsükön viszont a Pestszentimre ellen 2-1-re kikaptak a héten. Nagy kérdés a Műegyetem ellen mire jutnak.

Kelen SC II – 1908 SZAC Budapest
2018.04.28 - 16:00 Budapest, Kelen SC Hunyadi Mátyás út 56, 1116
A Kelen Sc II gyorsan kikapott a KISE-től, miután nagy meccset játszva pontot rabolt a BVSC-től. Most sem lesz könnyű dolguk a SZAC elleni otthoni randevún. A találkozó nagy kérdése lehet, hogy a Budapest Kupa döntőjére készülő SZAC csak egy  edzőmeccsel letudja a találkozót, avagy a Kelen II megizzasztja a bajnokesélyest a finálé előtt?

RTK Vasló – Hidegkút
2018.04.28 - 17:00 Budapest, Rákosmenti TK Sporttelep, Péceli u.144
Az RTK-nak nagyon nem megy a bajnokságban. A sok vereség azt eredményezi, hogy a csapat jelenleg a táblázat alsó harmadában szerénykedik, és sok jót nem remélhet a szezon hátralévő részétől. Hacsak most, az időnként fel fel támadó Hidegkút ellen nem kezdik el gyűjteni a pontokat.

Csep-Gól - MUN SE
2018.04.29 - 16:00 Budapest, Csep-Gól FC Dunadűlő út 2-4, 1212
A Csep-Gól jól tartotta magát a BVSC ellen, sokáig vezetettek és csak az utolsó percekben kapott góllal hullajtottak pontot a Szőnyi úton (1:1), és a MUN SE utolsó pillanatai is emlékezetesek voltak legutóbb az RTK ellen, mert csak egészen a mérkőzés végén, a 92.percben szerezték meg a győztes találatot (2:1). Kérdés ennek a találkozónak az utolsó perceire melyik fél fog szívesebben emlékezni? A Csep-Gólnak pótolt meccse is volt a héten, az RTK ellen 2-1-re nyertek.