Törökbálinti FC - Hidegkúti SC 2-2

tfc hidegkut

Két a kieső zóna környékéről menekülni vágyó csapat mérkőzött meg csütörtökön este Törökbálinton, a Nagy József vezette TFC a Martin Béla által irányított Hidegkút SC-t fogadta.

A mérkőzés elején a Hidegkút volt veszélyesebb. A 10. percben Kovács Dániel lövése ment kevéssel kapu mellé, majd nem sokkal később Katona Zsolt éles szögből leadott labdáját védte Kiss János.

A 23. percben Katona Zsolt a vezetést is megszerezte a Hidegkútnak, miután 15 méterről takarásból szép mozdulattal, balról a kapu bal oldalába lőtt. 0-1

Félóra után a Törökbálint is pontosabban kezdett célozni, a 30. percben Nádasi Levente 23 méterről kapura tett labdájánál résen kellett lennie Gál Lászlónak, hogy ne kapjon gólt.

Aztán a 41. percben Gál Lászlónak már nem volt esélye. Nádasi Levente jobbról pazar labdát varázsolt Chevriat Zsolt fejére, aki 9 méterről nagyon szép gólt fejelt. 1-1

Az egyenlítés után 1 perccel majdnem a vezetést is megszerezte a Törökbálint, Hegedűs Bálint 15 méterről nagyon kevéssel lőtt mellé.

Igazságos eredménnyel mentek szünetre a csapatok a végtelenül sportszerű, de izgalmas és hajtós első félidő után.

Az 55. percben szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat, és Vörös Ferenc jobbról kapura tekert labdáját bravúrral védte Gál László.

A továbbiakban kevés helyzettel gyűrték egymást a csapatok, mígnem a 77. percben Csóka Gábor szabadrúgását követően a Kiss János védése utáni kipattanót Besnyői Márk a hálóba pofozta. 1-2

A Törökbálint hajtott az egyenlítésért, de az idő egyre jobban fogyott számukra, a 89. percben aztán nagy lehetőséghez jutottak, mert Hauptman István szabálytalansága után büntetőt rúghattak.

A tizenegyeshez Bodnár Roland állt oda, és a remek lövést a jó felé vetődő Gál László nem védhette. 2-2

A hátralévő idő lecsorgott és összességében, azt mondhatjuk, hogy a mérkőzés összképe alapján igazságosnak mondható döntetlen született. Ahhoz képest, hogy a két csapat a tabella alsó felében van, színvonalas mérkőzést vívtak egymással, nem csodálkoznánk, ha pár hét múlva előrébb találkoznánk velük.